سوال در مورد fantom x

شروع موضوع توسط Ramtin Shabanian ‏11/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در مورد fantom x تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    سلام دوستان من حدودا يك ماه يدونه fantom x خريدم ولي نميتونم باهاش كار كنم اينم بگم كه كاملا به موسيقي اشنايي دارم و چند سال اهنگ ميسازم خوشحال ميشم اگه كسي بتوه كمكم كنه چون واقعا كارم لنگ اميدوارم بتونم جبران كنم.

2. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    یه مقدار بیشتر توضیح بدید راحت تر میشه کمک کرد. مشکلاتتون رو دقیق تر بنویسید تا بشه در هر مورد خصوصی توضیح داد.

3. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    زياد مشكل دارم ولي فعلا بيشترين مشكلم با نحوه ريتم سازي هست منظورم منوي هست كه در رابطه با ريتم سازيه وقتي كليد شيفت+ريتم ميزني مياد اون منو رو مشكل دارم و نميتونم از لاين ديجيتال خروجي بگيرم الان فقط out put a كار ميكنه. از شماهم ممنونم اميدوارم بتونم جبران كنم.

4. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    من منظورم از خروجي ديجيتال همون لايني هست كه به كارت صدا بايد وصل بشه من وصلش كردم الان ميتونم از سيستمم صدا بدم تو ساز ولي از ساز صدا تو سيستم نميره.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه منظورتون از خروجی دیجیتال کابل نوری یا همون optical هستش کارتتون باید این ورودی رو داشته باشه.
    باید از خروجی صدای کیبورتون به ورودی کارت صداتون کابل بکشید.

6. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    نه منظورم کابل optical نیست خروجی دیجیتال که شکل پورتش مثل video تلوزیون هست که اکثر کارت صداهای m-audio دارن و صدای استریو رو فقط از یه کابل دو رشته میده هم سازم رو به کارت صدا وصل کردم هم خروجی کارت صدا رو از کارت صدا میتونم خروجی بگیرم ولی از ساز نمیتونم به کارت صدا بدم مدل کارت صدا:m-audio firewire solo

7. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    به اون میگن خروجی s/pdif .
    برای اینکه از این خروجی استفاده کنید باید اون رو در منوی کیبوردتون فعال کنید و همچنین در ترکی که میخواین رکورد کنید. گزینه s/pdif رو انتخاب کنید.

8. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    این عکس رو مشاهده بفرمایید
    قسمت Digital همون SPDIF هست که امید ِ عزیز فرمودند
    شما کافیه که از OUT این قسمت به IN کارت صدا وصل کنید براحتی می تونید record کنید

9. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    من کارهام با cubase ضبط میکنم ایا باید از جایی خروجی s/pdif رو فعال کنم؟ اگه این طور ممنون میشم توضیح بدید چطوری فعالش کنم. بازم از شما برای پاسختون ممنونم.

10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله در همون ترکی که برای رکورد انتخاب کردین.
    باید گزینه ورودی رو روی s/pdif قرار بدید.

11. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    سلام دوستان اگه کسی هست که بتونه تو کار با fantom x به من کمک کنه خبر بده ممنون میشم.

12. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    یه راه هم داری صفحات دفترچه راهنمای همراهشو ببری بدی واست ترجمه کنند.:smile (71): ارزون هم هست حدود 600-700 توی انقلاب میتونی پیدا کنی.

13. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    اين راه خوبيه ولي دفترچه راهنماش حدود 400 صفحه است:smile (49):

14. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    من هنوز تو خروجي گرفتن از پورت spdif سازم مشكل دارم اگه كسي بلده ممنون ميشم كمكم كنه من فكر ميكنم مشكل از سازم همه چيز رديف كردم ولي نشد.

15. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    عزیز دقیق بگو خروجیهای این سازت چی هست
    چه تعداد و چه پورتهایی هست
    و شما میخوای چیکار کنی.؟
    دقیق بگو
    چون توی همه سازهای یه چیزایی استاندارد هست و خروجی s/pdif هم توی اکثر لوازم سوتی تصویری هست .
    پس نباید مشکل سختی باشه
    حالا شما فقطیه پورت spdif داری ؟ پورت دیگری نداری؟

16. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    نه اين ساز پورت معمولي مثل ارگهاي ديگه هم داره ولي كيفيت پرت pdif براي خروجي گرفتن از ساز خيلي بهتره من چون سازم دست دو گرفتم ميترسم كه يه موقع اين پورتش سوخته باشه من بيشتر جاهاش رو گشتم ولي گزينه اي مبني بر فعال كردن اين پرت نديدم جالب اين جاست كه ورودي اين پرت روي ساز فعال و من ميتونم صدا به ساز بدم.آيا ممكن اين پورت بسوزه؟

17. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    عزیز من اخرش نفهمیدم ورودی این پورت فعاله ؟ مگه spdif خروجی نیست ؟
    دوما این SPdif رو باید به یک وسیله آمپر مانند نصب کنی !!! مستقیم به اسپیکر نزنی !
    پشت رسیور من هم یه دونه spdif هست ولی وقتی بهش هدفون میزنم چیزی در نمیاد !
    پس این یه رابط هستش
    در ضمن برقش رو هم از توی تنظیمات روشن کردم و این پورتم فعاله ولی وقتی هدفون میزنم چیزی رو نمیشنوی !
    پس نتیجه میگیریم که این پورت حتما باید به یه وسیله وصل بشه .
    مثلا لاین :smile (20): نمیدونم بزار یه سرچ بزنم ببینم چی دستگیرم میشه.

18. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    S/PDIF is a Data Link Layer protocol and a set of Physical Layer specifications for carrying digital audio signals between devices and stereo components over either optical or electrical cable. The name stands for Sony/Philips Digital Interconnect Format (more commonly known as Sony Philips Digital Interface), Sony and Philips being the primary designers of S/PDIF. S/PDIF is standardized in IEC 60958 where it is known as IEC 60958 type II. S/PDIF is essentially a minor modification of the original AES/EBU standard, for consumer use, providing small differences in the protocol and requiring less-expensive hardware.

Applications

A common use for the S/PDIF interface is to carry compressed digital audio as defined by the standard IEC 61937. This mode is used to connect the output of a DVD player to a home theater receiver that supports Dolby Digital or DTS surround sound. Another common use is to carry uncompressed digital audio from a CD player to a receiver. This specification also allows for the coupling of personal computer digital sound (if equipped) via optical or coax to Dolby or DTS capable receivers. This only supports stereo sound, unless the personal computer supports Dolby Digital Live or DTS Connect
    [edit] Hardware specifications

S/PDIF was developed at the same time as the main standard, AES/EBU, used to interconnect professional audio equipment in the professional audio field. This was a result of the desire of the various standards committees to have at least sufficient similarities between the two interfaces to allow the use of the same, or very similar, designs for interfacing IC's [1]. S/PDIF remained almost identical at the protocol level (consumer S/PDIF provides for copy protection, whereas professional interfaces do not), but changed the physical connectors from XLR to either electrical coaxial cable (with RCA connectors) or optical fibre (TOSLINK; i.e., F05 or EIAJ Optical), both of which cost less. The RCA connectors are typically color-coded orange to differentiate from other RCA connector uses such as composite video. The cable was also changed from 110 Ω balanced twisted pair to the already far more common (and therefore compatible and inexpensive) 75 Ω coaxial cable, using RCA jacks instead of the BNC connector, which is more common in commercial applications. S/PDIF is, for all intents and purposes, a consumer version of the AES/EBU format.
    There are no differences between the signals transmitted over optical or coaxial S/PDIF connectors—both carry exactly the same information. Selection of one over the other rests mainly on the availability of appropriate connectors on the chosen equipment and the preference and convenience of the user. TOSLINK cables do not work well (and may even suffer permanent damage) if tightly bent, and their high light-signal attenuation limits their effective range to 6.1 metres (20 ft) or so. On the other hand, TOSLINK cables are not susceptible to ground loops and RF interference, like coaxial cables.[2] Another deciding factor for many is cost: any standard 75 Ω A/V cable can be used for coaxial connectivity, while TOSLINK requires a specific cable which, until recently[when?], was not very affordable.

Protocol specifications

S/PDIF is used to transmit digital signals of a number of formats, the most common being the 48 kHz sample rate format (used in DAT) and the 44.1 kHz format, used in CD audio. In order to support both systems, as well as others that might be needed, the format has no defined data rate. Instead, the data is sent using biphase mark code, which has either one or two transitions for every bit, allowing the original word clock to be extracted from the signal itself.
    S/PDIF is meant to be used for transmitting 20-bit audio data streams plus other related information. To transmit sources with less than 20 bits of sample accuracy, the superfluous bits will be set to zero. S/PDIF can also transport 24-bit samples by way of four extra bits; however, not all equipment supports this, and these extra bits might be ignored.
    Since the low-level protocol is almost the same, it is described in the AES/EBU article. The only difference is in the "channel status bit".
    [edit] Channel status bit

Limitations

S/PDIF lacks flow control and retry facilities, which limits its usefulness in applications outside of synchronous playback.
    Because the receiver cannot control the data rate, it instead has to avoid bit slip by synchronising its conversion with the source clock. This means that S/PDIF cannot fully decouple the final signal from influence by the analogue characteristics of the source or the interconnect, even though the digital audio data can normally be transmitted without loss. The source clock may carry inherent jitter or wander, and the process of clock recovery may be further influenced by noise or distortion introduced in the data cable[3][4][5]. If the DAC does not have a stable clock reference then noise will be introduced into the resulting analogue signal. However, receivers can implement various strategies which limit this influence[5].

منبع :http://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

حرف من فکر کنم درست در اومد :smile (20):

19. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    باید در منوی کیبوردتون گزینه اون رو فعال کنید.
    من خودم همین تجربه رو در ترایتون استودیو دارم.

20. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    اول از دوستان برای کمکهاشون تشکر میکنم مخصوصا از دوست عزیزم رامتین به خاطر اون مقاله سودمند.حالا میخوام درباره اهنگ سازی در سکونسر سینتی سایزرها سوال کنم.تو ساز من چیزی به عنوان ریتم وجود نداره ایا من برای اهنگ سازی باید از اول قطعه تا اخرش ریتم رو دائما تعریف کنم البته ساز من یه سری الگوهای ریتمی داره ولی خیلی محدوده.خب میدونم شما شاید با این ساز کار نکرده باشین ولی سکونسر همه سازها فکر میکنم استاندارد باشه.ممنون میشم اگه برام یه مختصری در باره اهنگ سازی با سینتی سایزرها و سکونسرشون بزارین.

بارگذاری...