سوال در مورد گیتار گیبسون و اپیفون

شروع موضوع توسط Game_builder ‏13/3/15 در انجمن گیتار

تاپیک سوال در مورد گیتار گیبسون و اپیفون تالار گیتار در persian-music.org.

1. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    سلام گیتار گیبسون چه مزییتی نسبت به دیگر گیتار ها داره که اینقدر گرونتره ؟ 2 هزار 3 هزار 4 هزار دلار خیلی زیاده میخوام بدونم مگه کیفیت گیتار چقدر میتونه خوب باشه ؟ بدنش از جنس خاصی درست شده ؟
    گیتار اپیفون چیه درست کپیه گیبسونه ولی قیمتش خیلی کمتره
    کنجکاویه ممو ببخشید !

2. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    به طور کلی شعار این شرکت ساخت بهترین گیتار بدون توجه به هزینه ها بوده در ابتدا!
    درسته اصل این قیمت برای کیفیت ساخته.
    جنس این ساز چیز خاصی نیست که عجیب غریب باشه! اغلب برای لس پال ها ار همون چوب ماهوگانی با روکش میپل استفاده میشه و فینگربرد های رزوود با ایبانی. اما نکتش توی کیفیت چوبه. گیبسون از بهترین چوب های ممکن که توی بهترین شرایط ممکن آماده شدن استفاده میکنه و با توجه به کیفیتشون توی سایت این شرکت چوب ها درجه بندی شدن . ( مثلا میبینی نوشته mahogany aaa)
    و کلا همه چیزش خوبه دیگه از پیکاپ بگیر تا رنگ روی ساز.
    توی نتیجه برای مثال میبینی که توی رگلاژ خیلی خوب جواب میده . کوک رو عالی نگه میداره و...
    از طرفی هم فرم خاص ساز کنار کیفیت خوبش خیلی لذت بخشه!

حالا آدم میپرسه این تا حد گیبسون لس پال استودیو یا استاندارد و تردیشنال معقوله اما اون گیبسون های 1950 به اصطلاح collectors choice که 9000 دلار قیمت داره چرا اینقدر گرونه؟ فرق اساسی ای که من میتونم توی اون سلاطین گیبسون بهش اشاره کنم قدرت انعطاف وحشتناک این سازه.(همین داستان برای فندر های کاستوم هم هست) یعنی این که شما این ساز رو میبرید توی استودیو یا وصل میکنید به یه آمپ لامپی خوب وینتیج ترجیحا. بعد میتونید فقط با استفاده از 2 کلید تون و 2 کلید ولوم این ساز (و تغییر پیکاپا) با حداقل دستکاری تنظیمات آمپ صداها محشری برای جز و بلوز خیلی نرم تا آخر هوی تال بگیری! یعنی واقعا برای ظبت کار کم نمیاره.

در مورد اپیفون سازهای خوبی هستن و شبیه به گیبسون ها عمل میکنن و حتی شاید توی مقایسه ی گوشی با تجهیزات ساده متوجه فرق زیادی نشید. اما با تجهیزا خوب توی دست نوازنده های حرفه ای تفاوت احساس میشه.

(یه نکته: بنده به شخصه از شیفتگان لس پال هستم. ببخشید اگر یکم ذوق توی نوشتم بود)

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    تشکر . زحمت کشیدین
    راستش من که نمیتونم نظر بدم چون بلد نیستم چیزی فقط میخواستم بدونم اختلاف قیمتش برای مارکش هست یا نه مثلا اپل گوشی های داغونشو 3 برابر سامسونگ داره میفروشه هیچ مزایایی هم نداره
    اما ظاهرا این گیتار بخاطر اسم و کشور سازندش نیست و کیفیت مرغوبی داره
    من فقط راجع به طرح گیتار میتونم نظر بدم :) شکل لس پاول بهترین شکلیه که تاحالا دیدم مخصوشا وقتی تو دست نوازنده ها میبینم !
    اپیفون رو تو هیچ سایتی ندیدم ببینم قیمت هاش چطوره (به ریال )
    بازم تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. shahriar2

shahriar2 عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo

دوست عزیز گیبسون نه تنها کیفیت خیلی بالا داره ، که توش شکی نیست ، که هزینه سابقه و اعتماد بهترین نوازنده های دنیا به برند خودش را هم میگیره .شما فکر کن مثلا اون ساز که با قیمت 4 هزار دلار داره میفروشه سیگنیچر بهترین نوازنده های دنیاس ، مقایسه اپل و اینا که خیلی اشتباه است صحبتی راجع بهش نمیکنم.اما بازم تو خود گیبسون هم نگاه کنی همه گیتار ها که 3 ، 4 هزار دلاری نیستن!خصوصا اپیفون که علی رقم کیفیت عالی که داره قیمت مناسب هم داره.
    اپیفون هم جز برند های عالی است اما قیمت مناسب باز توش پیدا میشه که حتی خود ما بتونیم بخریم.

5. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    من رشت هستم تو رشت فقط ریخته ایبانز و کورت اصلا اپیفون یا گیبسون از نزدیک ندیدم خوشم میاد بدونم قیمت اپیفون چقدره یعنی از چقدر شروع میشه ؟

6. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    راستی کورت سری cr هم شبیه به این 2 برنده مثلا cr 250 ولی فکر نکنم مثل اون 2 برند باشه چون خیلی ارزون تره

7. Ties1

Ties1

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز . یکی دیگه از دلایل گرون بودن قیمت گیتار های گیبسون اینه که با توجه به سابقش میشه گفت قدیمی ترین شرکت در زمینه ی ساخت گیتاره ! و شرکت فندر هم همین شرایط رو داره و جزء رقیبای اصلی گیبسونه .

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تفاوت گیبسون و اپیفون

,
  2. قیمت گیتار گیبسون قدیمی