1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

سوال در مورد گیتار زدن با guitar rig و solo g2

شروع موضوع توسط Game_builder ‏8/10/18 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک سوال در مورد گیتار زدن با guitar rig و solo g2 تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    سلام . من تازه کارت صوت فوکوسرایت جی 2 سولو گرفتم ولی وقتی وصل میکنم به گیتار ریگ هیچ صدایی نمیاد . تو اف ال تونستم ضبط کنم یعنی صدا کلین داد ولی مشکل اینه که صدارو نمیشنوم یعنی چیزی که میزنمو نمیشنوم
    میخوام بدونم باید از پشت بهش اسپیکری چیزی وصل کنیم ؟ من فقط از یو اس بیش به سیستم وصل کردم . لطفا کمی راهنمایی کنید . ممننن

2. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,603 / 9 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    نیازی به FL نیست اگه نخوای ریکورد کنی. شما گیتار ریگ رو بصورت Standalone استفاده کن و در ستینگ اون، آدیو اینترفیس خودت رو هم معرفی کن. از اینجا:

سوال در مورد گیتار زدن با guitar rig و solo g2-lihgb;uijlkm.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  3. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    دقیقا همین کارو کردم ولی اصلا صدایی نمیاد . تو گیتار ریگ باید کار خاصی هم کرد ؟ من تنظیماتم مثل همین عکسی که شما گذاشتینه

4. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,603 / 9 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    مثل اون عکس که نمیتونه باشه، اینترفیس شما فکوسرایته، فایر فیس نیست.
    شما ستینگ های ورودی و خروجی رو در آدیو اینترفیس خودت چک کن.

• موافقم موافقم x 1
  5. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    خیلی خوب میشد اگر تو تلگرام میتونستم باشما حرف بزنم . من تمامی حالت هارو امتحان کردم اصلا نشد . راستی صدا از اسپیکر کامپیوتر پخش میشه ؟ یا باید یه کابل ادیو ویدیو بگیرم و وصل کنم به اسپیکر ؟

6. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,603 / 9 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    من تلگرام عضو نیستم.
    خب غیر از اسپیکر کامپیوتر از کجا قراره پخش بشه؟! از اون یه جفت اسپیکری که به خروجیِ اینترفیست وصل کردی، صداش پخش میشه.

7. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    من صدایی که از اف ال تونستم بگیرم از پشت کارت صوت با کابل ادیو ویدیو وصل کردم به یه اسپیکر دیگه . از اسپیکر لپ تاپ اصلا نتونستم بگیرم صدارو

8. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,603 / 9 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خب درسته دیگه. شما وقتی از آدیو اینترفیس اکسترنال استفاده میکنی (فکوسرایت)، دیگه اینترفیس صوتیِ خود کامپیوترت کاملاً قطع میشه. در واقع نیازی هم به اون نیست. شما در واقع از اینترفیس اکسترنال بجای اینترنال استفاده میکنی. از اون یک جفت اسپیکری که به خروجیِ فکوسرایت وصل کردی باید صدا بیاد. اسم اون هم "پشت کارت صوت" نیست، "خروجیِ اینترفیس" هست!

9. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    اخه شما گفتین اسپیکری که به پشت کامپیوتر وصله من تعجب کردم . از گیتار ریگ نتونستم خروجی بگیرم . شما نرم افزار دیگه ای میشناسین که مثل گیتار ریگ خوب باشه همه ی افکتارو داشته باشه ؟
    اگر خواستم اسپیکر بگیرم باید اسپیکر مخصوصی بگیرم برای خروجی اینترفیس یا نه هر اسپیکری میشه و فقط باید تبدیل بگیرم ؟

10. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,603 / 9 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    VST افکت زیاده. خیلی هم خوب کار میکنن (تو ایران همه چسبیدن به گیتار ریگ!) ولی مشکل شما از VST افکت نیست که بخوای عوض کنی. Amplitube، TH2، Positive Grid اینها ویرچوال امپ های خوبی هستن.

مگه تا الآن خروجیِ اینترفیسِت بدون اسپیکر بود؟
    برای خروجیِ صدا در سطح حرفه ای، "مانیتور" استفاده میکنن نه اسپیکر. یعنی همون یک جفت اسپیکر ولی حرفه ای. چون به هرحال اگه یک اسپیکر معمولی بگیری و استفاده کنی، گیتارت صدای بوق خواهد داد!
    ضمناً من نگفتم "پشتِ کامپیوتر"، گفتم خروجیِ اینترفیس. پست شماره 6 رو یه بار دیگه بخون.

• موافقم موافقم x 1
  11. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    من این 3 نرم افزار رو نصب کردم ولی با همشون مشکل داشتم . همشون که 5 ثانیه بعد از نت رو زدن صداشونو پخش میکرد . صدا ها رو همه رو زیاد کردم ولی از ته چاه در میاد اونم با کلی نویز .

12. projektnoire

projektnoire هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 9 / -1
    نرم افزار:
    ableton
    دوست عزیز مشکلات شما رو خوندم. احتمالا شما مشکل Latency (تاخیر) دارید الان.
    این مشکل رو من هم داشتم. بخصوص وقتی قرار بود که یکم با تمپوی بالا بزنم. این مشکل رو به دو شکل میشه حل کرد :
    ۱. خروجی صدا رو حتما از خروجی خود کارت صدا بگیرید و نه اسپیکر لپتاپ.
    ۲. در این قسمت :
    سوال در مورد گیتار زدن با guitar rig و solo g2-upload_2018-10-9_10-50-35.png
    بافرسایز شما اگر بزرگ باشه احتمال ایجاد تغییر هست. پس این رو تنظیم کنید (برای Latency طبیعی که حدود ۳ تا ۶ میلی‌ثانیه میشه؛ نهایتا روی ۲۵۶ بذاریدش.)
    ۳.اگر کارت صدا به USB 3.0 متصل کردید اون رو جدا کنید و به USB 2.0 متصل کنید. این رو در فروم فوکوسرایت گفته بودن و البته هیچ دلیلی هم نیاورده بودن که چرا (البته شاید چون جریان بیشتری از یو اس بی ۳ میتونه خارج بشه).
    ۴. برای نویزتون، حتما پلاگین هایی که Noise Gate دارن رو داشته باشید. در خود Guitar Rig یکی دو تا هست، خوبن ولی کافی نیستن و عملکرد جالبی ندارن. من از پلاگین رایگان GGate استفاده می‌کنم.

در مورد این موضوع هم بگم من مدتها کاربر گیتار ریگ بودم اما از وقتی که دیدم برای هر افکت هزاران پلاگین داریم، صرفا دارم از Loop Machine ای که در گیتار ریگ موجوده استفاده می‌کنم (چون ابزاری برای لایو لوپینگ در اف ال پیدا نکردم )و برای هر افکت ۲-۳ تا پلاگین مجزا دارم. حتی Amp Modelling هم با گیتار ریگ انجام نمیدم و از Amplitube استفاده می‌کنم چون خیلی از امپهایی که داره دقیقا صدای طبیعی و درست همون مدل رو تولید می‌کنن (بخصوص امپ های Orange )

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  13. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0

ممنون . مشکل تاخیر تو صدا حل شد اره من به اسپیکر خود سیستم وصل میکردم و وقتی به خروجی کارت صوت وصل کردم تاخیر درست شد . مشکلم الان اینه
    1- هیچکدوم از نرم افزار ها غیر از TH3 کار نمیکنن . حتی گیتار ریگ هم داخل اف ال ریختم کار نمیکنه
    2- th3 کرک نمیشه یعنی نمیشه بیشتر از 10 دقیقه ازش استفاده کرد
    3- میخوام اسپیکر بگیرم که صدای بهتری بده ولی اسپیکر فقط یه جک 3.5 میلیمتری داره ولی پشت کارت صدا 2 تا سوکت ادیو ویدیو برای چپو راسته . نمیدونم چجوری میشه اینارو هماهنگ کرد
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏9/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏9/10/18 ---
    راستی یه نرم افزاری مثل th3 خیلی افکت داره و به نظرم کافیه . نمیشه همینو به اف ال وصل کرد ؟ اف ال خودش جدا داره ؟ مثلا میخوام رکورد کنم با اف ال . افکتهایی که تو خودشه واقعا مزخرفه فقط صدای کلین میتونم بگیرم از اف ال

14. projektnoire

projektnoire هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 9 / -1
    نرم افزار:
    ableton
    این TH3 مخففه؟! اگر آره اسم کاملش رو بگید (احتمالا داشته باشمش). ضمن این که GR چرا داخل FL کار نمی‌کنه؟! شما روی همون کانالی از میکسر که ورودی کارت صداتون تنظیم شده ست کنیدش باید کار کنه قاعدتا. من تقریبا هرروز دارم ازش برای تمرین استفاده میکنم.

باز هم برمی‌گردیم به اون سوال اول، این نرم افزار چیه؟!
    البته اینم بگم هزاران Amp Modeler و FX Modeler برای گیتار داریم. حتی افکتهایی که مخصوص گیتار نیستند هم میتونید استفاده کنید، فقط باید آزمون و خطا کنید که صدای درستی بگیرید (مثلا برای تولید صداهای امبینت من از UberMod استفاده می‌کنم که به ذات برای گیتار طراحی نشده، ولی تقریبا هر Shoegazer ای در یوتوب بعنوان یه پلاگین خوب داره معرفیش میکنه). نرم افزارهای دیگر مثل POD Farm یا Helix Native هم حتمن تست کنید.

اون چیزی که شما نیاز دارید احتمالا «مانیتور صدا»ست. باز دوستان میتونن بهتر راهنمایی کنن.

• موافقم موافقم x 1
  15. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    اسم کامل نرم افزار over loud th3 هست تنها نرم افزاری که کار کرد برای من . گیتار ریگ و amplitube کار نکرد positive grid هم وارد اف ال کردم به طرز فاجعه باری صدای نویز میداد و اصلا شنیده نمیشد صدای گیتار . این نرم افزار رو تونستم کرک کنم مشکلی که داره اینه نمیتونم وارد اف ال کنمش که رکورد کنم . و اینکه افکت های ساده و کمی داره و اصلا دیستورشن و اوردرایوش خوب نیست صدا از ته چاه میاد . البته یه پدال دیستورشن دارم که به کارت صوت وصل کردم و صدای خوبی گرفتم
    گیتار ریگ رو نتونستم راه بندازم . شما از سایت اصلی دانلود کردین ؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏9/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏9/10/18 ---
    در ضمن من وقتی خروجیه کارت صوت رو وصل میکنم به اسپیکر معمولی یعنی فقط بلندگو . صدای بسیار کمی تولید میکنه ولی وقتی وصل میکنم به به اسپیکر کامل ( که توش تقویت کننده داره ) صدای بالا و خوبی داره ولی مشکل اینه وقتی هد و کابین تو نرم افزار ها میذارم صدا فوق العاده افتضاح میشه کلی تست کردم ولی اصلا صدا بدون هد و کابین بهتره . به نظرتون مشکل از کجاست ؟

بارگذاری...