سوال در مورد گردش آکوردی

شروع موضوع توسط Music Stream ‏27/12/13 در انجمن مبانی هارمونی

تاپیک سوال در مورد گردش آکوردی تالار مبانی هارمونی در persian-music.org.

1. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان از گردش آکوردی در یک گام سول داشتم
    ملودی دارم در گام Am که گردش اکوردی اون به صورت
    Am>G>F>Em
    هستش میخواستم بدونم با توجه به اینکه ما کادانسی به این شکل نداریم این ملودی من تکلیفش چیه؟

2. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    پاسخ : سوال در مورد گردش آکوردی

درود بر شما دوست عزیز.
    گام آهنگ شما لامینور طبیعی.
    نت های گام لا مینور : لا - سی - دو - ر - می - فا - سل - لا.
    آکوردهای گام لامینور طبیعی : لا مینور - سی دیمینیش - دو ماژور - ر مینور - می مینور - فا ماژور - سل ماژور - لا مینور.
    ملودی شما با درجه ی یک شروع شده به درجه هفت سپس درجه شش و در پایان درجه 5.
    پس وصل آکورد شما از نوع 1-7-6-5 هستش.
    امیدوارم اشتباه راهنماییتون نکرده باشم.
    منظورتون اینه که باید ملودیتون با احساس ختم تموم بشه؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏27/12/13
  3. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:

تشکر از راهنمایی شما، من منظورم خاتمه ملودی هست که همه چیز ok هستش، فقط میخوام بدونم از لحاظ تئوری مشکلی وجود داره؟ چون اون چیزی که من تا حالا (که اوایل راه آموزش هارمونی هستم) یاد گرفتم اینه که ملودی باید به کورد درجه یکم ختم بشه!
    و اینکه اتصال کورد ها مشکلی نداره؟ چیز دیگه ای که من یاد گرفتم (والبته ممکنه اشتباه فهمیده باشم) اینه که یه ملودی را باید با 3 درجه 1 و 4 و 5 آکورد نویسی کرد و با مابقی درجات هارمونیزه، حالا توی این ملودی من اصلا Dm جایی نداره

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar

اگر شما ملودیتون با همون Emتموم میشه و حس خاتمه رو داره شما اصلا در گام لا مینور نیستید بلکه در فریژین می هستید و آکورد آخرتون هم همون Emهست و درسته.اصلا تنیک شما لا نیست میه و موسیقیتون هم تنال نیست مداله-اتصال آکوردها مشکلی نداره-آون سه درجه درجات اصلی هستن.شما مجبور نیستین از اونا استفاده کنین.میتونین هر کدامشونو ریهارمونایز کنین.اینجا در واقع شما Dmرو ریهارمونایز کردین و بجاش Fآوردین.اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتری هستید کلمه ی "ریهامونایزیشن"را در قسمت جستجوی همین سایت وارد کنید.من این مبحث را مفصل تر در همین سایت قبلا توضیح داده ام

5. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:

تشکر از شما دوست گرامی

فریژن e ، یعنی چی؟ اسم گام هستش؟ پس چرا f من دیز نیست؟ میشه یه کم توضیح بدید، ممنون میشم...

6. ویلیام نیری

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar

فریژین یه مده نه گام.مثل مینور و ماژوره ولی با اونا فرق داره.نیم پرده هاش بین درجات 1و2و همچنین 5و 6 قرار میگیره.با تونیک می همه ی نتاش بکاره.فاش هم بکاره نه دیز.توضیح مدها مفصله واینجوری ممکن نیست.در صورت تمایل برای داشتن اطلاعات بیشتر پیغام خصوصی بدین

7. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:

جناب نیری، علاقه که به شدت دارم کتاب آنا باترورث تا صفحه 100 خوندم خیلی مشکل بود به پیشنهاد بچه های سایت کتاب آقای روشن روان تهیه کردم و دارم میخونم، ولی الان یه جورایی گیر هستم و میخوام کارم راه بیفته، قطعا که بحث مفصله ولی الان من فرض را روی گام Am بگیرم یا Em ؟ بازم میگم که میدونم گام اونی هست که شما میفرمایید! ولی فعلا قصدم فقط اینه که کارم راه بیفته! و دوم اینکه گردش آکوردی و کادانس پایانی مشکلی نداره؟ و سوم اینکه من توی ملودیم یه مدولاسیون دارم که میره یه C ماژور، غلطه؟

8. ویلیام نیری

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar

1-چون نه لا مینوره نه می مینور هم میتونین می مینوری در نظر بگیرین که فاش بکاره هم لا مینوری که تنیکش میه(که میشه همون می فریژین).آکوردهارو میتونین بر اساس می مینور بچینین ولی با فا بکار2-نه .مشکلی نداره اصلا در فریژین کادانس کامل 5 به 1 نداریم.کادانس کامل فریژین 2 به 1(FبهEm)یا7به 1هست3-نه غلط نیست

9. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:

تشکر ویژه از شما استاد گرامی و عذرخواهی بابت سوال دیگه ای که ازتون دارم...

توی اون 100 صفحه از کتاب آنا باترورث که خوندم کادانس ها را دسته بندی خاصی برای مد های مختلف نکرده بود! فقط کادانس کامل، کادانس بریده، کادانس پلاگال و کادانس نیمه تمام معرفی شده بود، این مبحث ادامه دار هستش؟ یعنی منظورم اینه که بازم تقسیم بندی داره؟

10. ویلیام نیری

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar

هر مدی برای خودش یه کادانس داره.کتاب آناباترورٍث و کتاب های دیگه موجود تو بازار راجع به هارمونی تنالن نه مدال.هارمونی مدال اصلا داستانش فرق داره.اما شما به صورت تجربی میتونید کلیاتشو درک کنید.مثلا اون چیزی که در هارمونی تنال کادانس نیمه گفته میشه(6به 5یا4 به 5)در مد فلامنکوی اسپانیش (که شبیه فریژینه)کادانس کامله.اینارو تجربی به راحتی متوجه میشید.یکم باید باهاش ور برید.

11. pourya tajik

pourya tajik

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز:
    باید در پاسخ به سوالت بگم که شما الان کادانس روی تونیک داری ولی نه روی گام اصلی.اصطلاخا به این چرخه آکوردی چرخه اسپانیایی می گن که از گام یا اگه بخوام دقیق تر بگم از مد فریجیان گرفته میشه.مد فریجیان یکی از هشت مد گام ماژوره که بر روی درجه 3 گام ماژور نوشته میشه.اگه گام شما مینوره باید اول ماژور نسبی اونو پیدا کنی که در این مورد میشه دو ماژور.حالا درجه سوم دو ماژور میشه می که مد فریجیان روش نوشته میشه و اگه دقت کنی آکوردت رو می مینور ختم میشه.به طور کلی در موسیقی میشه هر قانونی رو شکست و تنها مرجع اصلیت حست هست که آیا موسیقی زیبا شده یا نه.آهنگ های زیادی هم چه در پاپ و چه در فلامنکو هست که همین چرخه رو دارن.البته سبک اصلی من راکه به همین خاطر پیشنهاد می کنم از اساتید پاپ در این زمینه بهره ببری ولی به هر حال امیدوارم کمکت کرده باشم.
    با آرزوی موفقیت برای شما

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بنویس آکوردهای چرخه اسپانیش