سوال در مورد کیفیت ضبط

شروع موضوع توسط ماهسون ‏17/8/15 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک سوال در مورد کیفیت ضبط تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. ماهسون

ماهسون عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    آقا من یه سوال دارم. هر کسی بتونه جوابم و بده خیلیییییی کمک میکنه بهم و تمام دغدغه های ذهنیه من و حل میکنه.
    اینکه هنگام ضبط وکال با گام پایین وقتی میخونی ولوم کارت صدا و ومیکروفونت و زیاد میکنی صدا خیلی کوبنده و با حجم خوبی ضبط میشه مثل کارای علیرضا طلیسچی. آیا این کار درسته که زیاد کرد ولومو؟ یا منجر به دیستورت میشه؟ اصلا ولومه میکروفون در کارت صدا باید تا کجا باشه؟ چطوری میشه تنظیم کرد که وکال و استانداردی داشته باشیم؟
    کمککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک
    هر چی لازمه بگید که چه کنیم که ضبطمون با کیفیت تر بشه. به جز بحث آگوستیگ و اینا. منظورم در نرم افزار کیوبیسه.
    مثلا من به عنوان یه صدابردار مبتدی اول باید کارت صدا و نرم افزار کیوبیسم و چجوری تنظیم کنم برای ضبط وکال با کیفیت.
    این تنظیمات و انجام دادم. آیا درسته؟
    در مورد دیستورتی هم توضیح بدید که چه کنم که دیستورت نشه.

فایل های ضمیمه:

2. ماهسون

ماهسون عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    اینم عکس بعدی
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏17/8/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏17/8/15 ---
    چرا کسی جواب مارو نمیده؟ چند بار پست گذاشتم کسی جواب نداده. این سایت برپا شده که کمک بشه به همه و همه از تجربیات هم استفاده کنن. اما اینجا ظاهرا انگار اون کسایی که هم دیگه رو میشناسن با هم بحث و گفتوگو میکنن ( به رخ کشیدن اطلاعاتشون) و جواب افراد مبتدی و نمیدن. من ادعا کردم تو صدابرداری مبتدی هستم و احتباج به کمک شما دوستان دارم. مدیر تالار ههم اهمیتی نمیده. امیدوارم حداقل انتقادپذیر باشیر باشید و یا اینکه من رو حذف کنید اشکال نداره. همگی موفق و پیروز باشید و روز به روز اطلاعاتتون افزایش پیدا کنه.

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    دوست گرامی
    سوال شما جوابش کل محتویات این وب سایت هست !!!!!!
    یعنی شما از ریشه داری سوال میکنی که چه کنم ، چه نکنم !!!!!
    این مطالبی که در رابطه با گام (!) گفتی کاملا بی ربط هست ، اصلا ولوم یا گین میکروفن هیچ ارتباطی به حجم وکال نداره ....،
    گین میکروفن عدد یا جای ثابت نداره که من به شما بگم مثلا بزار رو ۱۰
    این که چه نوع میکروفن گزاری کنید و چه صداهایی در پروژه باشه کیفیت شما رو میسازه ، تنظیماتت مربوط به کارت صدات و سیستمته
    من پیشنهاد میکنم یک دوره کوتاه ببینید ،یا اگه حوصله دارین این سایت رو کامل بخونید

Sent from my K019 using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic, nuendo, reaktor, reason, sonar, wavelab, StudioOne
    دوست عزيز اينجا كسى اطلاعاتشو به رخ همديگه نميكشه، بلكه سوءالات همديگرو ميفهمن و در اون زمينه بحث ميكنن و اطلاعات و تجربه هاشونو در اختيار همديگه ميزارن ( نه به رخ همديگه ميكشن ) شمائيكه انتقادپذيرين، لطفاً سوءالمو درك كنين؛ آيا با خريد ى كارت صدا و ميكروفون، و كمى آشنائى با ى نرم افزار آهنگسازى ، ميشه مهندس صدا شد؟ اگه جوابتون مثبت پس تعجب نكنين كه چرا اينهمه آلبومهاى غير استاندارد ريخته بازار و.....
    موفق باشين

5. ماهسون

ماهسون عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    با سلام
    نه سوال من همین بود که من گین و زیاد کنم یا کم کنم تو خروجی ضبطم تاثیر داره یا خیر. من با صدابرداری آشنایی نداشتم خواستم یکم اطلاعات بگیرم و هر چقدر چرخیدم جواب سوالم و پیدا نکردم. سوالم کاملا ساده بود که وقتی گین رو زیاد میکنم صدا با حجم خوبی ضبط میشه. خواستم بدونم کم و زیاد کردن گین تاثیر داره تو خروجی کار یا خیر؟ همین. ممنون از شما که وقت گذاشتید. سپاس فراوان
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏20/8/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏20/8/15 ---
    عزیز من شما بهتر بود به جای اینکه من و محکوم کنی اگر تجربه داشتید و به قول خودتون تجربیاتتون و در این زمینه در اختار ما میزاشتید. من هم عضو این سایتم.چون احتیاج به کمک داشتم پرسیدم. و الا خودم میدونم که این سایت بزرگترین سایت موسیقی هستش و خیلی کمکم کرده تا حالا. من جواب سوالم و از آقای محبی گل گرفتم که خیلی با تواضع و ادب و مرامشون وقت گذاشتن جواب بنده رو دادن. من به خیلیا پیام دادم بازم کسی جوابم و نداد به جز آقای محبی. تعجب کردم چرا کسی جوابم و نمیده. نه تو تاپیک نه پیام. کاش یاد بگیریم که غرور بر نداره. هنرمند اونیه که وقتش و برای کوچیکتر ها هم بزاره. در ضمن شما نمیخواد به من یاد بدی که با یه کارت صدا و میکروفون میشه مهندس شد یا نه.شما اگر مهندس هستید خوشحال میشیم کاراتون و بشنویم.. من خودم اولش ادعا کردم که در صدابرداری مبتدی هستم. و الا بنده سالها در ترکیه دوره های آواز و گذروندم.دلیلشم اینه که بنده ایرانی-ترکیه ای هستم..و از هنرمندان بزرگ ترکیه کمک گرفتم و اونا هم بدون ادعا و غرور جواب همه هنرجو هارو میدن.
    یکی از دلیل جهان سومی بودن و عقب افتادگیه ایران اینه که به اصطلاح هنرمندانشون خودشون و از خدا بالاتر میدونن. من با خیلیاشون برخورد داشتم که حتی جواب سلامم رو ندادن. و یه کلمه گفتن فرمایش؟ و گوشی و وسط صحبتام قطع کردن. این است ادب و منش یک هنرمند؟
    افسوس
    از مدیر تالار خواهش میکنم این تاپیک و حذف کنه.
    بازم ممنون از آقای محبی. هنرمند بودن برازندتونه. همیشه وقت میزارید برای همه ی اعضای سایت و دلسوزانه کمک میکنید.

6. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic, nuendo, reaktor, reason, sonar, wavelab, StudioOne
    برادر گرامى:
    ١. من جواب توهينتونو دادم ( هيشكى بيكار نيست بياد اينجا ى خودى نشون بده بره ) ( جواب زحمات اساتيدى كه دلسوزى ميكنن و جواب ميدنو نبايد اينطورى داد )
    ٢. طرز سوءالتون نشان از ميزان اطلاعات موسيقيائيتونه ( انتظار جواب سريع رو با توهين كردن نداشته باشين )
    ٣. بهتون تبريك ميگم با اين حس انتقاد پذيريتون ( گفتم سوءالمو درك كنين، نگفتم مغرورمو ميخوام بهتون توهين كنم )
    ٤. اينجا اساتيدى هستن كه اگه بخوان مثل اكثر آلبومهاى آماتورى كه ريخته به بازارو بدن، دهتا دهتا آلبوم درست ميكنن، ولى بخاطر حفظ ارزش هنر موسيقى ايران، حالا حالا ها نميخوان ى آلبوم ديمى بدن بيرون.
    ٥. انتقاد بخاطر پيشرفت و ارزش گذاشتن به هنر موسيقى ايران و نگهداشتن احترام اساتيد بزرگ هنرمند كشورمونه، با توهين اشتباهى نگيرين.
    اميدوارم روزى شما هم يكى از هنرمندان نامدار و عزيز كشورمون بشين
    موفق باشين

7. ماهسون

ماهسون عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    من به کسی توهین نکردم. اینجا اساتید خوب هم داریم که اسم بردم. من که گفتم اطلاعاتم کمه. دیگه هزار بار گفتن نداره که عزیز. دیدی به رخ میکشی؟ باشه شما اطلاعاتتون قوی من که چیزی نگفتم. در ضمن اینا همش شعاره که بخاطر ارزش موسیقی آلبوم نمیدید.این همون خدا بودنه که گفتم. مطمئن باش اگر کسی تو خودش توانایی میدید آلبوم میداد و اسمش بزرگ میشد.چه تو زمینه ی خوانندگی و چه تنظیم..
    هر کسی به اندازه ی اسمش و به اندازه ی تعداد هواداراش با ارزش و بزرگه. چه بخوایم چه نخوایم.
    شما هم موفق باشی . امیدوارم هر کسی به حق خودش برسه.

8. Destaan

Destaan عضو سایت

شغل :
    Composer/wrench
    امتیازات:
    +93 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, nuendo, protools, soundforge, wavelab
    سلام.خوبی ماهسون :)
    ببین،کیفیت یه رکورد مطمئن باش به کارت صوتیت و میکروفونت ربط داره.هرکی بگه ربط نداره دروغ میگه.و اونایی هم که توو تلویزیون میبینی با یه میکروفون ساده توو کلیپشون یا توو صحنه میخونن و شما هم به کیفیت کارشون زوم کردی که عجب کیفیتی داره،سرت کلاه رفته.چون اونا قبلا با میکروفون گرون قیمت خوندن و الان اون صحنشون بجز تبلیغات چیزی رو نمایان نمیکنه.پس باور نکن.الان خودت عقل داری،و سوال من اینه که بنظرت چرا یه میکروفون از یکی دیگه گرون تره؟مطمئنن حتما چون شاخ داره؟؟؟ نه عزیزم.فقط بخاطر اینه که به اون چیزی که میخای برسی زودتر میرسی،بدون اینکه،با اکوآلایزر اینور یا اونورش کنی تا خاستت برآورده شه.یه مثال خیلی ساده بهت میزنم.ببین کسی که زیباست،نیازی به آرایش کردن نداره.اینو همیشه یادت باشه.و اگه آرایش کنه شاید ادای کسه دیگه ای رو داره در میاره که پشت پردش ینفر دیگست.مثل بازی شطرنج.پس هرچه قد کارت صوتیت و میکروفونت + مانیتورینگ هات قوی باشه + اطلاعاتت به هدفت بجای اینکه توو 10 روزبرسی،توو 2 روز میرسی،اونم به خوبش.
    جواب سوالت:ببین از من بشنوی همیشه خودت باش.این از این.
    دوم:وقتی رکورد میگیری برای اونکارت،اول باید یه پری آمپ خوب داشته باشی تا تمام محتویات چیزایی که میگی واضح تر شه
    سوم:صدا هیچ وقت نباید دیستورت شه،و مطمئنم اون آهنگایی که میشنوی هم ووکال هاشون دیستورتی نیستن.گین رو بالا میبرن(تا جایی که ووکال با موسیقی چفت شه)،و با کمپرسور کنترلش میکنن تا هم مفهوم شه داره چی میگه طرف (با صدای بمش) و هم دیستورت نشه.وسلام.بجز این مطمئن باش نه معجزه بلدن بکنن و نه وجود خارجی داره.زیاد سخت نگیر.موسیقی از نظر من یعنی هوا.دست ابراهیم رو نگا کن.وقتی مفهومشو پرسیدن،گفت:مفهوم خاصی نداره،اما بعضی ها بهم میگفتن از پشت کوه اومدی و منم الان دارم به اونایی که هنوزم اونجا موندن اشاره میکنم،و میگم شما هم اگه بخایید،میتونید.سوالی داشتی در خدمتم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  9. ماهسون

ماهسون عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    ممنونم. دقیقا باهات موافقم. والا منم حتما کارت صدام و ارتقا خواهم داد. فعلا باید سر رشته در بیارم از صدابرداری. و چون دوره های کلاسهای آواز و به خوبی گذروندم گوش قوی دارم و به سرعت همه ی اینارو با هم چفت میکنم. همین الان از میکروفونم یه صدایی گرفتم که کسی از دوستان باور نمیکنن. من فقط یه سوا کردم دوستان بهشون برخورد و من و یه آدم بی اطلاعات تلقی کردن. در صورتی صادقانه اومدم گفتم مبتدی هستم در صدابرداری. و به زودی تو این زمینه پیشرفت خواهم کرد.
    مرسی دوست خوبم توضیحاتت منطقی بود. ابراهیم تاتلیسس هم عشقه. یه اسطوره. سلطان اجرای زنده. به امید بهبودیه کاملش.

10. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    به دل نگیر داداش. فضای موسیقی اینجوریه دیگه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏5/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏5/9/15 ---
    مرسی از اینکه دوستمونو راهنمایی کردین. من هم استفاده کردم از مطالبتون

بارگذاری...