سوال در مورد کتاب های آموزش پیانو ( چرنی و ... )

شروع موضوع توسط nascent ‏10/4/12 در انجمن پیانو

تاپیک سوال در مورد کتاب های آموزش پیانو ( چرنی و ... ) تالار پیانو در persian-music.org.

1. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام و خسته نباشید خدمت اساتید و دوستان گرامی
    راستش قبل از عید برای آموزش پیانو پیش کسی میرفتم که ایشون استاد آهنگسازی و تنظیم من بودن و هستن .
    استاد گیتار هم هستن و کیبورد و پیانو رو در حد قابل قبولی مینوازن .
    برای آموزش با ایشون صحبت که میکردم قرار بر این شد که من یکی از کتابهای "ریچارد کلایدر من " رو تهیه کنم و یکی از قطعات رو از روی نت تمرین کنم و بنوازم .
    راستش روزهای اول خیلی ذوق داشتم و این کار رو کردم اما کم کم به عید خورد و حدود 15 20 روزه که کار نکردم .

در تالار که جستجو کردم دیدم کتابهای معتبری برای آموزش پیانو مثل اینکه وجود داره که اساتید این سایت هم حتی صفحه بعضی از قطعات رو حفظن .
    میخواستم درخواست کنم که کمی شیوه آموزش این کتابها رو شرح بدید . مثلا اینکه آیا از پایه شروع میکنه برای آموزش ؟ ( نشستن جلوی ساز و ... ) یا اینکه قطعاتی هست که باید نواخته بشه و آموزش چندانی ( از نظر توضیح تکنیک ها و ... ) نداره .

و سوال آخر اینه که به نظر شما من برم به سمت آموزش با این کتاب ها ( البته با راهنمایی های استاد ) بهتره ؟ یا اینکه همین روش رو ادامه بدم ؟
    بسیار ممنونم و شرمنده که زیاد نوشتم .

2. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مشکل اینجاست که اساتیدی که من دیدم همه از روش قدیمی و کتابهایی مثل چرنی و بیر دارن استفاده میکنن
    در صورتی که یکی از دوستام (نیما گلستان) از روشهای جدیدنری واسه من تعریف می کرد
    البته بی احترامی به اساتید بزرگ موسیقی پیانو نشه
    اما در کل به نظر من روشهای امروزی خیلی جالب به نظرم نمیاد
    من خیلی وقته که دارم گوشی کار میکنم ولی الان چند ماهی میشه که تصمیم گرفتم و دارم با بیر و مایکل آرون پیش یکی از بهترین و در ضمن گران ترین استاد ها کار میکنم
    کارشون خوبه اما شیوه آموزش به نظرم یه جاش لنگ میزنه
    آخه اونجور که دلم میخواد نیست
    شاید هم اشتباه میکنم

به هر حال منتظر نظرات دیگر اساتید هستم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بسیار ممنونم از نظر ارزشمندت عزیز
    شما که با کتاب بیر کار کردید میشه بگید محتوای داخلش چی هست و طریقه ی آموزشش چطوریه ؟

4. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    والا عرضم به حضورتون که بنده هم خیلی در این مورد تجربه ای ندارم.
    در کل 10 جلسه ای بیشتر نیست که دارم میرم آموزشگاه.

کتاب بــِـیــِـر خوبه. بد نیست. ولی فقط با کلید سُل آموزش داده. حالا نمیدونم در آینده چی پیش بیاد.
    البته نا گفته نماند که همزمان کتاب مایکل آرون هم دارم یاد میگیرم که توی این کتاب هم با کلید سُل کار میکنم هم فا.

اما در کل فکر میکنم این سیستم آموزش ها ایراد داره و هنوز روشهای نوین تری وجود داره که توی ایران جا نیوفتاده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با عرض سلام راستش داشتم تو سایت گشت و گذار میکردم که خوردم به این بخش.درباره ی سوال شما دوست عزیز که فرمودی روش آموزش بیر چگونه هست و کلا چه جوریه؟ باید عرض کنم که من بیر رو تمو کردم و 4سال هستش که پیانو کار میکنم و بیشتر روش ها رو هم امتحان کردوم ولی هیچ کدوم مثل روش های به قول آرارات قدیمی جواب نمیدن. در پاسخ به آرارات هم باید بگم که شما حتما همون اولای بیر هستی که فقط با کلید سل کار میکنه اما رفته رفته دست چپ تبدیل به کلیبد فا میشه. کتاب بیر چون که بی معنی هستش و حالت موزیکال نداره حوصله ی آدم رو سر میبره(به خصوص اونایی که 7ماهه به دنیا اومدن) و البته طولانی هست که تقریبا آگه در طول هفته دو جلسه کلاس بری تقریبا 6 ماه طول میکشه که تمومش کنی البته اگه ذوق و استعداد داشته باشی نه این که برای هر درس 3جلسه بمونی! و لی میتونم بگم که با دست های شما معجزه میکنه. کتاب بیر یکی از کتاب های تقریبا قدیمی هستش که بسیار قوی ساخته شده و هرکس بخواد بره کلاس پیانو اولین چیزی که میگن کتاب بیر هست که باید تهیه کنه. روش آموزش بیر این طوری هستش که تمریناتی سخت ولی بی معنی(از لحاظ موزیکال و آهنگین) به شما تحویل میده که اجرای صحیح این تمرینات زیر نظر استادی ماهر میتونه دست ها و پنجه های شما رو قوی و نت خوانی و تئوری شما رو قوی کنه. در حین تمرینات در بخش هایی به شما طریقه ی نشستن پشت ساز و طریقه ی درست نواختن(طریقه ی صحیح قرار گرفتن انگشتان) و تئوری مختصری به شما آموزش داده میشه. بیر یکی از بزرگترین کتاب ها در زمینه ی آموزش پیانو و تقویت انگشتان هست.
    فکر میکنم پاسخ مختصر و به درد بخوری نوشته باشم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  6. amir_ayyar

amir_ayyar عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام دوست من
    راستش من هم در پیانو تازه کار هستم. من هم کتاب بیر رو دارم هم مایکل آرون رو. البته خدا رو شکر که استادم از روی مایکل آرون کار میکنه وگرنه به احتمال زیاد پیانو رو ول میکردم چون از بیر واقعا متنفرم. جسارت به دوستان قدیمی تر نشه ولی بیر به شما چیزی رو آموزش نمیده صرفا یک سری نته که باید تمرین کنی. بنده چندین سال خارج از کشور زندگی کردم و تازه به ایران برگشتم. در اونجا شما هیچ وقت نمی بینی که کسی بیر درس بده. حتی به مایکل آرون هم میگن قدیمی. یک سری متد جدید کار میکنن که پی دی اف هاش رو میتونی روی اینترنت پیدا کنی. اگه دوست داشتی بگو بهت معرفی کنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  7. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    امیر جان ممنون میشم اگه لینک هاشو بذاری.

به نظر من: بیر شاید واسه یه تازه کار یا کسی که بار اوله پیانو جلوش قرار گرفته، خوب باشه اما واسه من که به صورت گوشی عادت کردم (نزدیک 20 سال) خیلی سخته، (شاید کتاب های دیگه هم همینطور باشه) و فکر میکنم یه متد جدید شاید بتونه بهتر کمکم کنه......!

البته نا گفته نماند که صبر و حوصله و اخلاق استاد خیلی میتونه موثر باشه.

8. dreamsky

dreamsky عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason, sonar
    سلام
    من با نظر دوستمون سینا کاملا موافق هستم.
    من خودم یکی از شیرینترین تجربه هام رو با بیر داشتم.دقیقا درسته که گفتن با دستهات معجزه میکنه من این رو کاملا تجربه کردم.
    اگه واقعا عاشق پیانو باشی از تک تک درسهای بیر لذت میبری(البته میدونم بعضی ها حوصله ندارن)ولی بین درسهای بیر قطعات زیبایی هم هست.

ولی یه سولی واسه خودم پیش اومده!اگه کسی پیدا بشه و لطف کنه جواب بده....
    من بیر رو زیر نظر استاد تموم کردم و حالا باید چرنی رو شروع کنم.چرنی رو بدون استاد میتونم ادامه بدم؟؟؟
    چون درسهای اول کتاب رو دیدم آسون بود.ولی نمیدونم میتونم بدون استاد تمومش کنم یا نه؟

ممنون.

9. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    جناب dreamsky کافیه اراده داشته باشی و با حوصله باشی.
    من الآن تقریبا وسط های چرنی هستم...رفته رفته سخت می شه(مثل بیر)
    شاید اگه کار کردن رو دوست داشته باشی و پنجه هات هم قشنگ را افتاده باشه تا تقریبا1/3 کتاب رو خودت بتونی تمرین کنی. ولی بعد حتما باید پیش یه استاد بری...چون در بین درس ها نکات تئوری و عملی و تکنیکی زیادی هست که اگه کسی بهت نگه اصلا متوجه نمی شی!

10. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز به نظرم در ایتدای کار برای آموختن آکادمیک کتاب بیر را حتما ادامه دهید که برای تمرین تفکیک ذهن برای کنترل دست چپ و راست مفید میباشد ، ایتدا تمام درس ها را با یک دست تمرین کنید سپس که نت دست راست و دست چپ را تقریبا حفظ شدید دو دستی تمرین را شروع کنید
    برای نرمش انگشت ها و تمرین برای سرعت حتما در کنار آن از کتاب " هانون " استفاده کنید که تکنیک های بسیار جالبی برای سرعت بخشیدن به انگشت های شما را دارد و آنها را به مرور قوی میکند

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  11. amir_ayyar

amir_ayyar عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان عزیز شرمنده بابت تاخیر در پاسخ دادنم. همون طور که قبلا هم گفتم بیر دیگه تقریبا توی هیچ کشوری کار نمیشه و فقط توی ایران داره تدریس میشه. این کورسی که لینک وبسایتش رو پایین میذارم جزو متد های روزه که الآن در آمریکا بیشتر از روی همین کار میکنند. امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم.Nancy and Randall Faber's PianoAdventures.com

12. azadehbahar

azadehbahar عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سپاس...من حدود 1 ساله که پانو رو شروع کردم ..فوق العاده به این ساز علاقه مندم.جون هر روز کاره تمام وقت دارم مجبورم شبها پیانو بزنم و تمرین کنم...وقتی میخوام نت ها رو بخونم همیشه یه جور ترس از خوندن اون ها باعث میشه یه خورده مکث کنم گاهی احساس میکنم چشم درد میگیرم. از اینهمه تمرکز و البته در کنارش ترس ..که این برای کلید" فا " و دست چپ بیشتر ایجاد میشه...باید چی کار کنم...؟ا(لبته این رو هم اضافه کنم که استاد من از روی یک کتاب آموزشی خودش در دانشگاه که بهترین قطعات و اتوود های استادان موسیقی هست به ما آموزش میده)

- - - - - - - - - -

سپاس...من حدود 1 ساله که پانو رو شروع کردم ..فوق العاده به این ساز علاقه مندم.جون هر روز کاره تمام وقت دارم مجبورم شبها پیانو بزنم و تمرین کنم...وقتی میخوام نت ها رو بخونم همیشه یه جور ترس از خوندن اون ها باعث میشه یه خورده مکث کنم گاهی احساس میکنم چشم درد میگیرم. از اینهمه تمرکز و البته در کنارش ترس ..که این برای کلید" فا " و دست چپ بیشتر ایجاد میشه...باید چی کار کنم...؟ا(لبته این رو هم اضافه کنم که استاد من از روی یک کتاب آموزشی خودش در دانشگاه که بهترین قطعات و اتوود های استادان موسیقی هست به ما آموزش میده)

13. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    بیر و هانون رو حتما کار کنید واقعا معجزه میکنن.یک چیز رو هم فراموش نکنید هر روز حداقل 2 ساعت تمرین الی 4 ساعت دیگه نمیگم 8 ساعت این مال اونائیه که زندگیشون پیانو و موسیقیه
    موفق باشید

14. akbar66

akbar66

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, wavelab
    سلام به دوستان .. بنظر من بیر خوبه .. اما اکثرا میگن که پنجه رو خراب میکنه .. من خودم هانون .. اشمیت .. چرنی .. و دو تا اتود روسی رو زدم .. الآن هم متد آمریکایی
    Aoult All-In-One Course رو شروع کردم و این کتاب سه جلد داره که فکر کنم از همه این کتاب های نام برده شده عالی تر و تکنیکی تر است ...

15. atifa

atifa

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من حدوده 10 ماهه کلاس پیانو میرم و کتاب مایکل آرون کار میکم ولی هیچ آهنگی بلد نیستم بزنم بخاطر همین سبکمو عوض کردم و الان پاپ کار میکنم ولی الان هیچ کتابی ندارمو هر جلسه استادم یه نت آهنگ معروف مثله جان مریمو برام میاره و اگر تو خود آهنگ نکته خاصی داشته باشه بهم یاد میده و دیگه مثل قبلنا چیز جدیدی یاد نمیگیرم و تمرین خاصی نباید انجام بدم
    .احساس میکنم نباید سبکمو عوض میکردم.میشه لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

16. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    اینطوری شما فقط زدن چنتا آهنگ ساده ایرانی رو یاد میگیرید ونه نواختن پیانو رو شما همون سبک قبلی رو ادامه بدین سر وقتش میبینین که این چیزها براتون مثل آب خوردن میشه در ضمن به این هم فکر نکنین که وقتی خونواده یا دوستان میگن حالا چی بلدی بزنی چیزی نداشته باشی که به اونها ارائه بدی به آینده فکر کن پیانو بالاتر از این چیزهاست
    موفق باشید

17. rahele

rahele عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام آقاي امير من تازه مي خوام پيانو ياد بگيرم اگه يك كم بلد شدم بعد مي خوام پيانو بخرم ميشه اون لينك ها را معرفي كني پي دي اف چند تا نت پيانو واسه تمرين داشته باشم دارم نت خواني ياد مي گيرم مثل بقيه اعضا نيستم كه از موسيقي خيلي مي دونند من هيچي نمي دونم الان تازه در مرحله نقطه ها بعد از هر نت هستم ديز و بمل را هم به زور ياد گرفتم اگه ميشه اون سايتها را معرفي كنيد به انگليسي هم باشه عيب نداره زبان بلدم

18. jalaljoon

jalaljoon

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من یه ارگ کرگ دارم 4 سال پیش خریدم،چن وقتی با یکی دونفر کارکردم ولی راضی نبودم.متاسفانه اکثر مربی ها دیگه بفکر تعلیم هنرنیستن بفکر درآمد هستن،درسته بایدپول درآوردوزندگی کردولی درقبالش تعهد هم لازمه ولی...
    چون علاقه زیادی به ارگ دارم میخواستم یه کتاب آموزش ارگ برای مبتدیان معرفی کنیدکه قدم به قدم آموزش بده.آیا تویه سایت شما مقاله ای هست که به تفضیل توضیح بده.ممنون

19. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوست عزيز كتابي كه مختص آموزش كيبرد باشه كه فكر نكنم باشه(يا حداقل من نديدم) cd هايي هم كه نوشتن آموزش ارگ و اين چرت و پرت ها رو بيخيال شو (چون هيچي ياد نميگيري) ولي اگه با يه كتاب آموزش پيانو مقدماتي مثل بير شروع كني ديگه ارگ كه سهله پيانو هم ميتوني بزني(البته همراه با يه استاد خبره بدون استاد كه نميشه!!!)...(اين طوري بهتره)اگه بخواي بري كلاس ارگ كه هيچي بهت ياد نميدن فقط هر جلسه يه نت از آهنگ هاي معروف ميدن و...ولي اگه پيانو كار كني هم ارگ و هم خود پيانو رو ميتوني ياد بگيري...يه كتابي هم هست كه بهت معرفي ميكنم كه پر از آهنگ هايي هست كه همين استاد هاي ارگ ميدن... (تازه اينا بهتر هم هستن چون روي خطوط حامل نوشته شدن و خودشون يه نوع تمرين هستن) با اون ديگه نياز به آهنگ نداري... اين كتاب اسمش آهنگ هاي پاپ هست كه تو انقلاب پره... چهار جلد هم هست همشو بگير حال كن...

- - - - - - - - - -

من جواب بدم كه مشكلي نداره؟ اسمم امير نيست ها!!!(شوخي كردم)
    خوب شما نت آهنگ ميخواي يا براي تمرين؟ اگه كتاب بخريد بهتره...
    حالا من يه آهنگ قشنگ براتون ميذارم ولي براي تمرين و آهنگ زدن كتاب بخريد بهتره...

- - - - - - - - - -

بير پنجه رو خراب ميكنه؟!!!!!! جل الخالق!!!

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  20. azadehbahar

azadehbahar عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از پاسخ.من بیر و همون اول تانصفه کار کردم.الان استادم نیکلایف و چرنی و مایکل آرون رو کار میکنه اما شما جواب مشکلی و که من داشتم و نگفتین.....من با اینکه کلید فا رو زیاد تمرین میکنم و نت خواهی هم انجام میذم اما باز هم یهو ممکنه حافظه ام یاری نکنه و باید تمرکز بیشتری کنم.این باعث مکث کردن میشه و بعد از یه المه تمرین باز هم یه جاهاییهی مکث میشه.....و اون وقت حس میکنم پشت کار و انگیزم خیلی بیشتره اما استعداد نه. لطفا منو راهنمایی کنین

- - - - - - - - - -

میشه این متد ها رو معرفی کنین . pdfهارو بذلرین

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بهترین کتاب آموزش پیانو

,
  2. کتاب اشمیت برای پیانو

,
  3. کتابهایی در مورد تدریس پیانو

,
  4. بهترین کتاب های اموزش پیانو,
  5. آیا کتاب پیانو بیر آلمانی است؟,