1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

سوال در مورد کتاب هارمونی والتر پیستون

شروع موضوع توسط ali5250 ‏21/4/17 در انجمن مبانی هارمونی

تاپیک سوال در مورد کتاب هارمونی والتر پیستون تالار مبانی هارمونی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    سلام ، میشه یه توضح کوچیک بدید در مورد کتاب هارمونی والتر پیستون که دقیقا چیا اموزش میده ؟
    یعنی این کتاب مباحث ملودی سازی و اکورد نویسی رو اموزش میده ؟
    اگر یه جای معتبر هم معرفی کنید برای خریدش ممنون میشم چون خیلی کم پیدا میشه .
    مرسی

2. mohammad rezaa

mohammad rezaa هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,277 / 1 / -4
    سلام به شما
    والتر پیستون یکی از بهترین کتاب های اموزش هارمونی تو دنیاست.
    در اموزش هارمونی در مورد ساختار اکورد ها و وصل و حل اون ها صحبت میشه.همچنین نوشتن هارمونی برای ملودی مشخص شده و غیره.این کتاب هم در موزد همین مسائل هست.البته لازم هست که کتاب های هارمونی دیگر رو هم مطالعه کنین.به هر حال هارمونی بحث گسترده و پیچیده ایه و سخت میشه تمام هارمونی رو تو یکی دو جلد کتاب توضیح داد.
    در مورد خریدنش بگم که کتاب بسیار معروفیه و همه جا هست.حتی اینترنتی هم میتونین تهیه کنین
    هرچند جلد دوم این کتاب رو یادمه نداشتن هیچ جا تو مشهد 4 5 سال پیش.که سفارش دادم و اوردن.اما بعد از اون چاپ جدید شد فکر کنم و راحت پیدا میشه.اگه تهران هستین که خیلی راحت تر اگر هم جایی هستین که سخت پیدا میشه یا نیست میتونین اینترنتی تهیه کنین

• دوستانه دوستانه x 1
    • مفید مفید x 1
  3. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    ممنون از توضیحات کاملتون ، یه قسمت رو درست متوجه نشدم . تو این کتاب در مورد ملودی نویسی هم بحث شده ؟؟
    واینکه این کتاب بدرد کسایی که اماتور هستن هم میخوره ؟؟ مرسی

4. mohammad rezaa

mohammad rezaa هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,277 / 1 / -4
    ببینین ملودی نویسی تا جایی که من میدونم چیزی نیست که اموزش داشته باشه فقط یه سری نکات کلی هست و اصلا اسمش رو اموزش هم نمیشه گداشت.مثل اینکه نت گذر یا نت کناری و ملیزم و غیره و غیره چی هستن که تو کتب اموزشی هارمونی این نکات حتما توضیح داده میشه.اما من جایی نخوندم و نشنیدم که ملودی نویسی اموزش خاصی داشته باشه.نوشتن ملودی بعد از مدتی نواختن ساز و به طور کلی موسیقی گوش دادن کار سختی نیست.منظورتون از اماتور نمیدونم چیه ولی کسی که میخواد موسیقی رو بشناسه نمیتونه از مسائلی مثل هارمونی و ریتم و غیره دوری کنه.دونستنش قطعا مفید هست.اماتور در واقع صرفا به این معنی نیست که لازم نباشه چیزی رو بدونیم.
    یه نفر شغلش موسیقی و از این راه امرار معاش میکنه که میشه موزیسین حرفه ای و یکی هم به چشم تفریح بهش نگاه میکنه که این میشه اماتور.من دوستانی دارم که با این تعریف اماتور به حساب میان اما اظلاعات موسیقی و تکنیک بسیار خوبی دارن و حتی اهنگسازی هم میکنن.جایی شنیدم که اماتور از کلمه ای گرفته شده به معنای کسی که علاقه زیادی به چیزی داره.
    دونستن هارمونی و خوندنش رو بزارین واسه وقتی که احساس میکنین بهش نیاز دارین.اگه الان فکر میکنین نیاز نیست پس سراغش نرین چون شاید واستون حوصله سر بر باشه و یکمی زده شین از تئوری موسیقی در این سطح.
    البته به نظر من...

• مفید مفید x 2
  5. ali5250

ali5250 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    ممنون ازتوضیح دقیقتون ، برای ملودی نویسی چه چیزایی باید یادبگیرم و از کجا باید شروع کنم ؟؟؟ در حال حاظر اکوردها رو میشناسم و تقریبا به یه ساز تسلط دارم .

6. erlkomig

erlkomig

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    باسلام خدمت دوستان و تشکر از کسایی که راهنمایی های بسیار مفید در زمینه موسیقی انجام میدهند
    بنده مدتی هست که با برنامه کیوبیس شروع به آهنگسازی کرده ام سازهایی که میزنم گیتار و کیبورد اما نه بصورت حرفه ای تاحدی که آکوردها نت ها و ریتمها رو میشناسم
    میدونم که این مشکل خیلیای دیگه هم هستش
    برای یک تنظیم کننده خوب شدن چه چیزهایی لازم
    منظورم حالا آهنگسازیشه و بقیه جزییات یک موزیک
    ممنون

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - سوال در مورد
  1. MR.FOG
    پاسخ ها:
    1
    نمایش ها:
    142
  2. MR.FOG