سوال در مورد چگونگی پیدا کردن آکورد یک شعر

شروع موضوع توسط payamp.k ‏26/5/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در مورد چگونگی پیدا کردن آکورد یک شعر تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. payamp.k

payamp.k عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان گلم
    بیشتر از یه ساله که آهنگسازی با اف ال رو شروع کردم و هرزچندگاهی پیشنهاد آهنگسازی بهم میشه و شعر رو بهم میدن تا روی شعر ملودی و آهنگ بسازم ولی نمیدونم از چه آکوردهایی استفاده کنم که به شعر بخوره و اکثر کارام با اینکه مایه وطرح خوبی داره ولی یه جاهایی کم میاره و موزیک با شعر همخونی نداره! میخواستم ببینم واسه چیدن و توالی آکوردها روش خاصی هست؟
    ممنون میشم اگه دوستان و اساتید بزرگوار توضیح بدن و برای مثال بگن که استفاده از چه آکوردی واسه شعر زیر بهتره
    ممنون

تو کجایی تا وقت غصه باز تو رو بغل بگیرم / نه تو که غریبه نیستی،من امشب دارم میمیرم

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    درود بر شما.

دوست عزیز هنگامی که شعر رو برای ساخت آهنگ دریافت میکنید بعد از گذراندن چندین مرحله باید اقدام به شروع ساخت و تنظیم قطعه کنید.
    برای این کار معمولا از دو روش استفاده میشه

شما میتونید تسلسلی از آکورد ها رو در گام خواصی انتخاب کنید و سپس ترانه خودتون رو با نت هایی که در آکورد های گرفته شده هماهنگی دارند بسازید.
    و در روش دیگری پس از انتخاب گام و بعد انتخاب مبدا گام شروع به ساخت ملودی روی ترانه بکنید.

سپس با استفاده از ملودی ساخته شده آکورد ها رو بسازید و شروع به تنظیم موسیقی کنید. البته قابل ذکر هست که این توضیحات خیلی ساده بود و در عمل کار پیچیده تر از این است.

در مورد چگونگی ساخت آکورد برای یک قطعه در سایت قبلا توضیحات مفیدی داده شده میتونید از قسمت جستجو استفاده کنید.

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    طبق قوانین سایت قرار دادن ترکی از کار های خودتون باید در تالار پروژه های کاربران باشه و به تایید مدیران اون تالار برسه تا نمایش عمومی داده بشه.
    پس گذاشتن این پست خلاف قوانین است.
    اگر نمیخواید کارتون رو هنوز به صورت عمومی پخش کنید برای من پیام خصوصی بزنید تا بررسی کنم.

بارگذاری...