سوال در مورد پلاگین های EastWest

شروع موضوع توسط Rira3D ‏11/7/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در مورد پلاگین های EastWest تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Rira3D

Rira3D عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام
    همونطور که می دونیم مجموعه پلاگینهای eastwest ، خودشون شامل چندین سمپل از تکنیکهای مربوط به اون ساز بخصوصه
    مثلا در string تکنیکهای استکاتو پیزیکتو لگاتو ترومولو و ... در درون همون vst موجوده
    من یه لاین ویلن دارم که نتشو نوشتم و تمامی این تکنیکها درش بکار رفته
    ولی هرکاری کردم نتونستم در درون vst از چند تا تکنینک استفاده کنم ، مجبور شدم مثلا جاهایی که استکاتو داره رو کات کنم و یه لاین جدید باز کنم و به اون لاین هم همین vst رو بدم ، این کار خیلی وقت گیره و اگه هم بخوام بدون خروجی گرفتن هر لاین همرو با هم گوش کنم سیستمم نمیکشه ، مطمئنم که این امکان وجود داره

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    درست متوجه منظورتون نشدم ! :smile (18): شما توی پنجره MIDI Editor هم رفتید و نت ها رو ادیت کردید ؟ مثلا یک نت که کشش زمانی اون 4 ضرب هست رو شما می خواین با نرم افزارش استکاتوش کنید ؟

3. Rira3D

Rira3D عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بهتره اینطور بگم
    من 2 میزان دارم که میزان اولم arco و میزان دومم پیزیکاتو هست چطور تو یه ترک از این وی اس تی استفاده کنم؟
    ممنون میشم

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    با چه برنامه ای ضبط می کنید ؟ تنها راه شما کار کردن با Automation هست . در غیر اینصورن نمیشه .

5. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب در هر صورت شما وقتی سمپل رو لود میکنین مقادیری از رمتون بهش اختصاص داده میشه فرقی نمیکنه که با یه پلییر مثلا 8 تکنیک لود کنین یا با 8 پلییر یکی !

6. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    دوست عزیز محصولات شرکت EastWest برنامه های حجیمی هستند (این به خاطر اینه که نت به نت از سازها سمپل گیری کرده) و چون اکثرا با حافظه سیستم سر و کار دارند خود شرکت 8 گیگ رو رو توصیه میکنه.برای همین اگر حافظه کافی نداشته باشید هنگام لود سمپلهای زیاد سیستم ممکنه هنگ کنه.
    بهتره نت کل آهنگتونو بنوسید و در آخر بصورت جداگانه خروجی بگیرید.
    البته شما نیازی نیست برای هر ترک این پلاگین رو لود کنید.بهتره که از کانالهای midi استفاده کنید و وردی سمپلر کانتکت رو با پورت کانال میدی یکی کنید.

7. Rira3D

Rira3D عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مگه به هر ترک یه کانال میدی تعلق نمیگیره یا میشه در حین اجرا کانال میدی یک ترک رو عوض کرد
    میشه بیشتر توضیح بدید
    ممنون میشم

8. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    با سلام میشه این موضوع اختصاص چند میدی اوت به یک کانال سمپلر را با تصویر و جامعتر توضیح بدید ممنون:smile (35):

9. Tigh@Rag

Tigh@Rag عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    سلام
    شما مثلا string رو که از محصولات east west هست تو نرم افزارتون لود کردید مثلا fl studio و قصد دارید برای قسمتی از اهنگتون از ساز ویلون با چند تکنیک استفاده کنید به جای باز کردن چند پلاگین برای چند تکنیک شما میتونین پلاگین مورد نظرتون و باز کنید اگه دقت کنید یه قسمتی هست که 8 ستون داره و empty نوشته شما مثلا تو ردیف اول تکنیک تریل رو میذارید تو ردیف بعد تکنیک استکاتو و به همین ترتیب هر تکنیکی که نیاز دارید بعد به تعداد تکنیک های که تو پلاگین string استفاده کردید فرضا 3 تا از قسمت chanel در نوار منو 3 تا midi out باز کنیدبعد از این شما باید در قسمتی که بالای vst تون هست wrapping setting رفته و پورته ورودی رو مشخص کنید input port به طور مثال 1 بعد میرید سراغ 3 تا midi out که باز کردین در قسمته پورت همون عدد 1 یا عددی که تو قسمته wrapping setting نوشتین قرار میدین تو قسمته chanel شماره کانال هایی که داخل پلاگین در هر ردیف باز کردین میذارید یعنی 1 و به ترتیب بقیه حالا اگه میدی اوت اول رو استفاده کنید میبینید اولین صدایی که تو string انتخاب کردین به صدا در میاد و میدی اوت 2 دومین صدای که شما انتخاب کردین رو میده به طور کلی اینطور بگم که port در میدی اوت ها و پلاگین باید یکی باشه و تو قسمت chanel باید به از 1 تا اون تعدادی که مد نظر دارید بنویسید

10. Rira3D

Rira3D عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خیلی لطف کردی
    انجامش دادم و جواب هم گرفتم
    در مورد پلاگین hypersonic و سایر پلاگینهای مشابه هم از همین روش باید استفاده کرد؟
    میشه بپرسم آیا شما بصورت تجربی این روش پیدا کردید یا خیر؟

11. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    با تشکر دوست عزیز مورد جالبی را توضیح دادید اما عیب آن این است که وقتی 3 تا میدی اوت باز کنیم و مثلا باسه تکنیک ساز ویلن در کنتاکت ارتباط دهیم با افت کیفیت صدا مواجه میشویم یعنی در حالتی که سه کانال کنتاکت بازکنیم برای سه تکنیک صدا خیلی با کیفیت تر است ایا راهی برای رفع مشکل هست ممنون

12. Tigh@Rag

Tigh@Rag عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    بله دوست عزیز برای بقیه هم میشه

من کلا کار با نرم افزار تجربی شروع کردم تو ایران سخت میشه کسی و پیدا کنی که بتونی ازش چیزی یاد بگیری و اکثرا هم اگه بلد باشن چیزی نمیگن نگاه به بچه های سایت نکن که به هم کمک میکنن

13. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    اگر امکان داره همینو در کیوبیس هم توضیح بدهید

بارگذاری...