سوال در مورد هارمونی

شروع موضوع توسط uooneas ‏2/9/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک سوال در مورد هارمونی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. uooneas

uooneas عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام به همگی.
    یه سوال داشتم. من تا حدودی با مفهوم هارمونی آشنا هستم اما وقتی میگن هارمونی فلان آهنگ دست فلانی بوده منظروشون چیه راستی آکورد شناسی همون هارمونیه دیگه؟:smile (23):

2. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    پاسخ : سوال در مورد هارمونی

واژه هارمونی در اصل به چگونگی ساختمان آکوردها و چینش آن‌ها اشاره دارد. هارمونی سبب ژرفا بخشیدن و غنای ملودی می‌شود. وقتی یک ملودی با زنجیره‌ای از آکوردهای هم‌گون و هم‌خوان با ملودی (که از نظر موسیقایی رضایت‌بخش است) همراهی شود، گوییم ملودی هارمونیزه شده‌است. یک آفریننده موسیقی عامیانه (مانند یک خواننده که از گیتار استفاده می‌کند)، با آزمایش آکوردهای گوناگون، هم‌خوان ترین آکوردها با حالت ملودی را برمی‌گزیند. در موسیقی کلاسیک غربی، موسیقیدان همزمان به خلق ملودی و هارمونی می‌پردازد. در برخی از انواع موسیقی‌های بداهه‌پردازانه مانند جاز نوازندگان بر مبنای چینش مشخصی از آکوردها، به آفرینش ملودی می‌پردازند.
    هارمونی - ویکی‌پدیا
    به نظر من هارمونی علم کاراکتر شناسی و روابط آکوردهاست.
    آکوردها بخش بسیار مهمی از آهنگ رو می سازند چرا که بیس ها ، استرینگ ها و پدها هم از روی نت های آکورد ما نوشته خواهند شد.
    حال و هوای موسیقی ما رو هم آکوردها مشخص می کنن. ( البته تمپو و ریتم رو هم باید مد نظر داشت. )
    اینکه کجا موسیقی ما احساس آرامش داشته باشه کجا اوج بگیره و کجا آماده ی اوج گرفتن باشه هم بدست آکوردهاست.
    آکورد شناسی فصل پایانی تئوری موسیقی و آغازی برای هارمونی هستش.

3. uooneas

uooneas عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    پاسخ : سوال در مورد هارمونی

خیلی ممنون نوشته هاتون کاملا واضح و دقیق بود.

بارگذاری...