سوال در مورد نواختن سبک پاپ

شروع موضوع توسط pedram9 ‏16/7/11 در انجمن گیتار

تاپیک سوال در مورد نواختن سبک پاپ تالار گیتار در persian-music.org.

1. pedram9

pedram9 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان من یک سوال دارم یه کم گفتنش رو کاغذ سخته .
    من میخواستم بدونم مثلا میخوام این آهنگ رو به صورت پاپ بزنم و بخونم : {username}-{filename}

1.میخواستم بدونم که این آهنگ که آروم و غمگینه رو نوشته با 4/4 بزنید اینو بزنم آهنگ تند نمیشه ؟
    2.یک سوال دیگه هم اینه که مثلا وقتی نوشته : Am گیرم بازم بیایی EM یعنی بین فاصله ی Am تا Em من یک بار باید ریتم 4/4 بزنم و بعد برم روی EM ؟
    3. برای قسمت هایی که آکورد هاشون یک کلمه با هم فرق داره یعنی قبل یک کلمه و بعد یک کلمه آکورد داره باید چه کرد اون رو هم باید کامل یک دور زد ؟؟

میشه یه توضیحی بهم بدین من روشن بشم .

ممنون

2. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه، كسر ميزان به سرعت ربطي نداره اصلا! ريتم اين كار رومبا هست اگه درست يادم باشه، هرچند انتخاب نوع ريتم با خودتونه و بايدي وجود نداره.
    كلا به اين آكورد نوشتنا نميشه خيلي اتكا كرد، چون رو كاغذ نميشه دقيق نوشت. فايده اصليش به اين درد ميخوره كه بدوني آكورد بعدي كه قراره بگيري چيه. تو اين آهنگ ريتم رو از كلمه "بياي" شروع كن قاطي نكني.
    اينم توضيح دادم بالا. براي درك بهتر به آهنگ اصلي گوش كن و ببين خودش كي عوض ميكنه، بعد كار خودتو با اون مقايسه كن.

هر چند براي اين سوال تاپيك هاي مرتبط ديگه هم بود، ايجاد يه تاپيك به نظرم يكم اضافيه.

موفق باشيد.

3. pedram9

pedram9 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی
    یک سوال دیگه این که بفهم این ریتم 4/4 چی هست . الان شما میگی رومباس .
    چطور این رو باید فهمید ؟
    آدرس اون جایی که این سوال ها رو میشه پرسید رو میشه بدی ؟ من تازه کارم زیاد آشنایی با اینجا ندارم .

4. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اشتباه تايپي!!!

من فك كنم هنوز به مرحله ريتم خوني نرسيدي، يعني هنوز استادت بهت نگفته. 4/4 يك كسر ميزانه. كه نشون ميده گنجايش هر ميزان تو آهنگ 4 تا نت سياهه. رومبا نوعي از كسر ميزان 4/4 هست. بهت پيشنهاد ميكنم بري تالار تئوري موسيقي. اونجا دوستان كامل توضيح دادن. الان برات جا نميفته هرچي توضيح بدم. اول برو زمانبندي نت ها رو بخون، مثل چنگ و سياه و ... بعدش برو كسر ميزان رو بخون فك ميكنم جا بيفته اون موقع. سوال ديگه بود در خدمتم.

بارگذاری...