سوال در مورد نصب نسخه 64 بیتی ویندوز 7و کیوبیس 5

شروع موضوع توسط elcin ‏26/11/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در مورد نصب نسخه 64 بیتی ویندوز 7و کیوبیس 5 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. elcin

elcin عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, tracktion
    سلام دوستان :

خوب تا الان کرک کیوبیس 5 / 64 بیتی پیدا و ساخته نشده !!!

سوال اینجاست :

از دوستانی که ویندوز 7 / 64 بیتی با کیوبیس 5 / 32 بیتی رو نصب کردن ، ایا مشکل رم حل میشه یعنی وقتی با چند تا VSTi سنگین و به صورت آنلاین کار کنیم رم میرسه به 3 گیگ که کار تمومه . (چون ویندوز 32 بیتی بیشتر از 3 گیگ رم بر نمیداره )

1. آیا این مشکل رو با نصب کردن ویندوز 7 / 64 بیتی و کیوبیس 5 / 32 بیتی (بخاطر کرک نشدن 64 بیتیش ) حل میشه ؟
    2. آیا پلاگین های دیگه 32 بیتی که هنوز نسخه 64 بیتیشون موجود نیست تو ویندوز 7 /64 بیتی بدون مشکل کار میکنن ؟

خیلی متشکرم جوابمو بدین

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    سلام.

ممنون میشم دوستان من هم دقیقا همین مشکل رو دارم یه پروژه داشتم (تو همین چند روزه) واقعا گریه من رو دراورد.
    ez drumer را کنار 3 تا eastwest و the grand 2 باز کردم واقعا کلافم کرده اصلا هیچ کاری نمیشد بکنم همش باید فریز میکردم رم پر میشد نمیتونم پروژه رو بخش کنم خیلی زیاد خش خش و صدا های نا مطبوع میکنه...

لطفا کمک کنید.

3. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,485 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    من cubase 5 x86 رو در win 7 x64 استفاده می کنم محدودیت رم برطرف میشه الان از 4 گیگ رم سیستم می تونم استفاده کنم
    دقت کنید که پردازش همون 32 بیت هست
    تا الان هم با پلاگینی مشکلی نداشتم همه اجرا میشن و بدون مشکل کار می کنن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    یعنی شما میگید که من الان همون wiv 7 32 bit نصب کنم ولی به جای 86x از نسخه 64x استفاده کنم؟

این طوری میتونم از 4 GB رم استفاده کنم؟

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,485 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    نه شما باید ویندوز 64 بیت نصب کنید و cubase 32 bit

6. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    یک سوال دیگه هم داشتم این که وقتی یک Flash رو به سیستم وصل میکنم در ویندوز 7 تو قسمت auto run یک گزینه هست به اسم apeed up my system
    من شنیدم که با رفتن به این گذینه میشه از flash به عنوان یک رم استفاده کرد.

آیا درسته ممنون میشم با جزییات توضیح بدید این روز ها خیلی لنگ این موضوع هستم!!!

7. elcin

elcin عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, tracktion
    خوب اگه شما جواب گرفتین پس ما هم اومدیم .
    مرسی از جوابتون Light

8. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,485 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    در مورد استفاده فلش به عنوان رم تجربه نکردم ولی با دلیل اختلاف سرعت بین رم و فلش مموری فکر نمی کنم فایده ایی داشته باشه

9. super_sonic

super_sonic عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    سلام
    دوستان عزیز باید عزض کنم که ویندوز 32 بیت تا 3.5 گیگ رم رو ساپورت میکنه . اگه بیشتر رم دارین ترفندهایی توی ویندوز 32 بیت هست که تا 128 گیگ رم رو ساپورت کنه(اگه خواستید عرض می کنم). ویندوز 64 هم نریزید چون با اکثر پلاگینها مشکل دلره .

10. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز !
    بنده خودم در مواردی از ترفندهای رجیستری ، ترفندهای ویندوز و یا ایجاد تغییرات سیستمی استفاده کردم اما متاسفانه در اکثر موارد یا جواب نداده و یا اون نتیجه ای که باید رو نمی گرفتم...
    به هرحال اگر فکر می کنید ترفندی دارید که ذاتاً ویندوزی که برای ساپورت 3.5 گیگ رم ساخته شده رو از این لحاظ ارتقا میده در اینجا یک تاپیک ایجاد بفرمایید و اون رو آموزش بدین تا همه ی دوستان از داشته هاتون بهره ببرن.

اما خاصیت ویندوزهای 32بیت ساپورت 3.5 گیگ رم هست و این درحالیه که به نرم افزارها فقط اجازه ی استفاده از 2گیگا بایت رم رو میده !
    حالا سوالم از شما اینه که آیا ترفندی بلدید که فقط این 3.5 رو ارتقا میده و یا همراه با اون مجوز دسترسی نرم افزارها به رم رو هم افزایش میده ؟ (از 2گیگابایت بالاتر میبره؟)

ضمناً من الان به خاطر پاره ای از مسائل ویندوز 32 بیت روی سیستمم دارم اما ویندوز سون 64 بیت رو هم تست کردم و با هیچکدوم از نرم افزارها و یا پلاگین های مربوط به موسیقی مشکلی نداشتم.(این رو هم بگم که طبق گفته ی جناب لایت عمل کردم - البته دیدم گاهاً دوستان مشکل دارن) که فکر می کنم این مساله به سخت افزارهای سیستم (و به خصوص cpu) مربوط میشه.

موفق باشید.

11. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,485 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    با کدوم پلاگین ها مشکل داره ؟ من مدتهاست دارم از ویندوز 64 بیت استفاده می کنم تا الان با هیچ پلاگینی مشکلی نداشتم

12. super_sonic

super_sonic عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    دوستان عزیز من یک سیستم i9 با 12 گیگ رم دارم که ویندوزش 32 بیت هست و هر 12 گیگ رو ساپورت میکنه .
    این ترفند رو من قبلا از سایت ترفندستان گرفتم و با ویندوز ویستا و 7 تست شده .
    روش کار به این صورت هست :
    پچ شماره ۱ – مخصوص ویندوز ویستا
    ابتدا این پچ را از آدرس زیر دریافت نمایید:
    http://dl.onlydownload.ir/2009/Patch-1-Windows-Vista.zip
    پس از این کار فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
    اکنون در یک درایو از کامپیوتر به دلخواه خود یک فولدر جدید با نام دلخواه بسازید.
    فایل Patch-1-Windows-Vista.exe موجود در فایل دانلود شده را Copy نموده و در این پوشه جدید Paste کنید.
    سپس به پوشه Windows/System32 در درایوی که ویندوز ویستای شما در آن نصب است بروید.
    فایل با نام ntkrnlpa.exe را بیابید. این فایل را نیز Copy کرده و در پوشه‏ای که ساختید Paste نمایید.
    هدف این بود که دو فایل Patch-1-Windows-Vista.exe و ntkrnlpa.exe در یک فولدر در کنار هم قرار بگیرند.
    حال فایل Patch-1-Windows-Vista.exe را با دو بار کلیک اجرا نمایید.
    سپس بر روی دکمه Patch کلیک کنید.
    اکنون دکمه Exit را بزنید (ترفندستان) تا برنامه بسته شود.
    پس از این کار، با راست کلیک بر روی فایل ntkrnlpa.exe و انتخاب گزینه Rename، نام آن را از ntkrnlpa به ntkr128g تغییر دهید.
    حال فایل ntkr128g.exe را کپی نموده و در مسیر Paste ،Windows/System32 نمایید.
    بعد از این کار نوبت به مرحله بعدی یعنی ساخت یک فایل بوت جهت ورود به ویندوز ویستای ۳۲ بیتی بدون محدودیت می‏رسد. این کار از طریق انجام یک سری دستورات متعدد به صورت دستی در Command Prompt امکان پذیر است. اما جهت جلوگیری از طولانی شدن ترفند و همچنین رفاه حال کاربران، فایل آماده سازی اتوماتیک آن را فراهم آورده‏ایم. این فایل با نام AddBootMenu.cmd در همان فایل فشرده‏ای که در ابتدا دانلود کردید موجود است.
    بر روی فایل AddBootMenu.cmd راست کلیک نموده و Run as administrator را انتخاب نمایید.
    در پنجره باز شده، درصورتی که از انجام مراحل بالا اطمینان دارید کلید y را فشار داده و Enter بزنید.
    مشاهده پیغام The operation completed successfully به معنای موفقیت آمیز بودن کار است. کلیدی را بزنید تا پنجره بسته شود.
    اکنون در صورتی که یک بار ویندوز را Restart نمایید، در منوی انتخاب ویندوزها یک نام جدید به چشم میخورد که با انتخاب آن، وارد ویندوز ویستای ۳۲ بیتی بدون محدودیت میزان استفاده از رم خواهید شد.​
    پچ شماره ۲ – مخصوص ویندوز ۷
    http://dl.onlydownload.ir/2009/Patch-2-Windows-7.zip
    حال فایل به نام Patch-2-Windows-7.exe را با دوبار کلیک اجرا نمایید.
    زبان این برنامه روسی است. اما (ترفندستان) همانطور که واضح است تنها یک دکمه بر روی مرکز برنامه وجود دارد.
    بر روی این دکمه که با دو حرف PA شروع شده است کلیک کنید.
    یک Load کننده طی می‏شود و سپس پیغامی نمایان می‏گردد.
    بر روی دکمه OK کلیک کنید.
    یک پنجره جدید سیاه رنگ با عنوان Remove Watermark X86 باز خواهد شد.
    دکمه Y را بزنید.
    با فشردن Enter سیستم Restart خواهد شد.
    پس از Restart ویندوز، در منوی انتخاب ویندوزها یک نام جدید به چشم می‏خورد که با انتخاب آن، وارد ویندوز هفت ۳۲ بیتی بدون محدودیت میزان استفاده از رم خواهید شد.​
    پچ شماره ۳ (پیشنهادی فقط دانلود) – مخصوص ویندوز ویستا و ۷
    این پچ از دو پچ دیگر کامل‏تر بوده و ما به شما استفاده از آن را پیشنهاد می‏کنیم. چرا که هر دو ویندوز را پشتیبانی می‏کند و به ویژه نسبت به پچ شماره ۱ ویندوز ویستا دردسر کمتری دارد.
    http://dl.onlydownload.ir/2009/Patch-3-Windows-Vista-and-7.zip
    حال فایل Patch-3-Windows-Vista-and-7.exe را با دو بار کلیک اجرا نمایید.
    این برنامه اطلاعاتی نظیر میزان رم کنونی را نیز در اختیار شما قرار می‏دهد.
    اکنون (ترفندستان) بر روی دکمه Apply در درون برنامه کلیک کنید.
    پیغام نمایش داده شده را با Yes پاسخ دهید.
    چند ثانیه صبر کنید تا پیغام جدیدی ظاهر شود. آن را OK کنید و برنامه را نیز ببندید.
    اکنون فایل AddBootMenu.cmd موجود در پوشه‏ای که دانلود کرده‏اید را بیابید.
    بر روی آن راست کلیک نموده و Run as administrator را انتخاب نمایید.
    در پنجره باز شده، درصورتی که از انجام مراحل بالا اطمینان دارید کلید y را فشار داده و Enter بزنید.
    مشاهده پیغام The operation completed successfully به معنای موفقیت آمیز بودن کار است. کلیدی را بزنید تا پنجره بسته شود.
    اکنون در صورتی که یک بار ویندوز را Restart نمایید، در منوی انتخاب ویندوزها یک نام جدید به چشم میخورد که با انتخاب آن، وارد ویندوز ویستا یا هفت ۳۲ بیتی بدون محدودیت میزان استفاده از رم خواهید شد.​
    در پایان ذکر چند نکته ضروری است:
    پس از ورود به ویندوز بدون محدودیت، با فشردن Ctrl+Alt+Delete و ورود به Task Manager، در تب Performance و قسمت Memory می‏توانید این میزان افزایش واقعی رم را ملاحظه کنید.
    همانطور که واضح است، با عملیاتی که در هر ۳ پچ انجام دادیم، ویندوز ۳۲ بیتی محدودیت‏دار شما دست نخورده باقی می‏ماند و هر زمان که بخواهید می‏توانید همانند گذشته وارد آن شوید. در نتیجه هیچ نگرانی از بابت آسیب دیدن ویندوز کنونی خود نداشته باشید.
    برای ویرایش منوی بوت ویندوز و با حذف ویندوز جدید بدون محدویت، ابتدا وارد ویندوز محدودیت‏دار شوید. سپس در منوی Start عبارت msconfig را وارد نموده و Enter بزنید. در تب Boot می‏توانید ویرایش‏های لازم را صورت دهید.
    لازم به ذکر است، ویندوز اکس‏پی ۳۲ بیت نهایتاً ۳ گیگ رم را پشتیبانی می‏کند. درصدد آن هستیم در آینده در ترفندستان به معرفی ترفندی در جهت از بین بردن این محدودیت در ویندوز XP بپردازیم.
    پچ‏های فوق احتمال غریب به یقین بر روی ویندوز سرور ۲۰۰۸ نیز عمل خواهند کرد اما از جانب ما بر روی آن تست نشده است.​

13. goldsaw

goldsaw عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان کسی این ترفندو تست کرده جواب میده؟

14. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,485 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ من نحوه معماری 32 بیت به این صورت هست که امکان استفاده از رم بیشتر از 3.5 رو نداره
    روش های دستکاری نرم افزاری این چنینی زیاد هست اما هیچ کدوم پایداری مناسبی ندارن
    سیستمی که پایدار نباشه قطعا در هنگام استفاده مشکلات زیادی به وجود میاره
    دلیل منطقی وجود نداره که ویندوز 64 بیت استفاده نکنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  15. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان عزیز من تازه یه لپ تاپ ایسر 8 گیگ i7 گرفتم همه وی اس تی هام هم یا از همین جا خریدم با از همینجا دانلود کردم؛ الان روش یه ویندوز 8 64 بیتی نصبه! قیلا من تمام کارهام با 7 32 بیتی بدون مشکل بود، الان به نظرتون چی کار کنم؟ تا اول کاره و چیزی نصب نکردم یه 7 32 بیتی جایگزینش کنم؟ اصل کارم هم با کیوبیس 5 و نکسوز تریلیان سوپریور درمر و بانک های کنتکت هستش

16. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز بعضی از پلاگین ها تو ویندوز هشت دچار مشکل میشن به نظر بنده همون ویندوز سون 64 بیتی رو نصب کنید چون من اکثر داو ها و پلاگین ها رو روش نصب کردم و مشکلی نداره

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  17. ibrahimj

ibrahimj عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام علت اور لود شدن disc cache acage در برنامه کیوبیس واسه چیه با این که سیستمم بالاست .cpu i7.ram 12 ویدوز سون
    ولی همون پروژه رو تو لپ تابم که رمش 6گیگ هست باز میکنم disc cacheاصلا یک درصد هم بالا نمیاد واقعا گیج شدم لطفا مدیران عزیز راهنماییم کنید چیکار کنم ممنون

18. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    کیفیت اتصالات هارد
    کیفیت کابل اتصال کارت صدا
    میران بافر کارت صدا
    سرعت رم و ... میتونه خیلی تعیین کننده باشه

19. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان برای سیستم با رم 16 و cor i 7 چه ویندوز و برنامه ای پیشنهاد میکنید ؟
    در حال حاضر کیوبیس 5 نسخه 32 بیتی و ویندوز 10 نسخه 64 بیتی نصب کردم ولی هنوز همه vsti ها رو نصب نکردم و گفتم بهتره اول مطمئن بشم چه ویندوز و برنامه ای مناسب هست و سپس ادامه بدم
    البته منظورم از برنامه فقط steinberg هست حالا ورژن های مختلف ـــ چون ده سال هست با برنامه های این کمپانی کار کردم تغییر برنامه برام مشکله ــــ
    منتظر راهنمایی دوستان هستم

20. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,485 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    توحید عزیز در حال حاضر ویندوز 10 بهترین انتخاب هست
    اما از اونجایی که با کیوبیس 32 بیتی کار می کنی نمی تونی از همه توان سیستم استفاده کنی
    کلا در سیستم عامل 32 بیتی نرم افزارها تا 3.5 گیگ رم بیشتر نمی تونن آدرس دهی کنن
    راه حل منطقی اینه که عزمت رو جزم کنی برای رفتن به سراغ نسخه اورجینال تا این مشکلات راحت بشی
    راه غیر منطقی هم کوچ به نرم افزارهای دیگه مثل استودیو وان یا سونار هست که کرک نسخه های 64 بیتیشون هم وجود داره :biggrin:
    با توجه به محدودیت های نسخه المنت شخصا به کسی که در سطح شما موسیقی رو دنبال می کنه پیشنهادش نمی کنم
    نسخه المنت بیشتر برای آشنایی و افرادی هست که تازه شروع کردن و اون محدودیت ها مشکلی در کارشون ایجاد نمی کنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کیوبیس 5 64 بیت

,
  2. در نصب ویندوز 64 بیت چه کار کنم

,
  3. مشکل نصب نشدن ویندوز سون64

,
  4. تغییراتی که بعد از نصب کیوبیس انجام میشه کدام پوشش