سوال در مورد نحوه شنیدن کارهای کلاسیک

شروع موضوع توسط tmatini ‏3/7/12 در انجمن کلاسیک ( Classical )

تاپیک سوال در مورد نحوه شنیدن کارهای کلاسیک تالار کلاسیک ( Classical ) در persian-music.org.

1. tmatini

tmatini عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    سوالی دارم که خواستم کسانی که احیانا آشنا یی دارن بزرگواری کنند و جواب بدن
    آیا شنیدن موسیقی کلاسیک غربی روش خاصی داره؟ آیا باید انتظار نوع خاصی از خوشنودی رو از اون داشت؟ منظورم اینه که مثلا شما وقتی bon jovi میشنوید یه جور لذت میبرید وقتی شجریان مشنوید یه جور دیگه . میخوام ببینم من چجوری باید کلاسیک رو گوش کنم که بیشتر لذت ببرم اصلا باید منتظر لذت شنیدن باشم یا داستان خاصی داره؟
    فرض کنیم من دارم کاپریسهای پاگانینی رو گوش میدم در اونها چیزی که میبینم تکنیک خالص و نبوغ استادنه تکنیکه ولی احساسی درشون نمیبینم.مشکل از کجاست؟شاید کمی هیجان زده بشم و یاگاهی هم حس انزجار داشته باشم.و البته تحسین.
    کسی میفهمه چی میگم.؟
    نیاز به کمک دارم. ممنون از دوستان

2. Hossein H

Hossein H عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوست عزیز tmatini
    به نظر من گوش دادن به هر موسیقی که میشنوید بستگی به زمان-احساس-مکان و... داره .و از همه مهم تر به سلیقه موسیقیایی شما

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    سلام دوست عزیز!حتما همینطوره.اما توضیحش مفصله.یعنی شما باید با تاریخ،سبک شناسی،فرم و دیگر عناصر موسیقی کلاسیک آشنا باشید و نحوه ی شنیدن را یاد بگیرید وگرنه نمی توانید لذت زیادی ببرید.برای شروع بهتره در یک دوره ی "سبک شناسی"یا "درک و دریافت موسیقی "ثبت نام و شرکت کنیدکه اینجور کلاس ها یا دوره ها تو ایران زیاد پیدا نمیشن.البته من خودم دوره هایی آموزشی و مختصر(1روزه) دراین زمینه برگزار می کنم اما نمیتونم تلفن یا ایمیلم را به شما بدهم چون خلاف قوانین سایته!اسم من را در گوگل جستجو کنید شاید یه چیزایی گیرتون بیاد...خوشحال می شم بتونم کمک کنم...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/2/13
  4. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    جناب نیری میتونید از طریق پیام خصوصی با دوستمون در ارتباط باشید، این قانون برای قسمتهای عمومی سایت هست و برای فرستادن شماره تماس یا ایمیل، ارتباط توی پیام خصوصی مشکلی نداره

ممنون

5. sahda

sahda عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام شنیدن ملودی ساده ترین بخش شنیدن در موسیقی هست که نیاز کمتری به آموزش داره ولی موسیقی کلاسیک چون مبتنی بر قواعد شنیدن چند صدا ی هم زمان هستش سخت تره و نیاز تربیت شنوایی داره و هر کس به این توانایی برسه دیگه اونقدر ها از شنیدن یک خط ملودی لذت نمیبره زیرا به درک به مراتب بالاتری از شنوایی رسیده بخاطر همین هم هست که کسانی که شنیدن موسیقی کلاسیک رو یاد میگیرند اغلب دیگه تک ملودی ارضاشون نمیکنه اگه شبیه سازی کنیم در سینما منتقد های حرفه ای دیگه نمیتونند فیلم سطحی وعامیانه نگاه کنند زیرا کوچکترین اشکال در فیلمنامه دوربین گارگردانی وغیره رو میفهمند وفیلم براشون مایه عذاب میشه و فقط فیلم سطح بالا نگاه میکنند وکسانی که مثلا شجریان گوش میکنند دیگه نمیتونند پاپ گوش بدن زیرا به درک بالاتری از هنر رسیدن با درود

بارگذاری...