سوال در مورد نت‌نویسی پیانو

شروع موضوع توسط honeyxp ‏9/1/15 در انجمن بیان و اختصارات در موسیقی

تاپیک سوال در مورد نت‌نویسی پیانو تالار بیان و اختصارات در موسیقی در persian-music.org.

1. honeyxp

honeyxp عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio, soundforge
    سلام یه سوال داشتم، هرجا اومدم بپرسم نوشته بود «شما مجوز لازم برای ارسال موضوع جدید ندارید»! واس همین مجبور شدم اینجا بپرسم. ببخشید اگه جای بی‌ربطیه!
    این نحوه‌ی نوشتن نتو خیلی جاها دیدم و خیلی جاها واسم سوال بود که معنیش چیه؟ قطعه‌ی زیر از آهنگای یانی هستش. روی خط بالا که مربوط به دست راست هست انگاری دو دسته نت نوشته شده، آدم فکر می‌کنه مال دست چپه، در صورتی که توی قسمت بیس یا همون چپ پیانو هم نت‌نویسی داریم، پس یعنی طرف باس 3تا دست داشته باشه، که نمیشه، این دو تا نت مرسی اگه توضیح بدین این تکنیک چیه و چه جوری اجرا میشه! احتمالن جفتش یه نت رو داره نشون میده ولی چرا دو جور گروه‌بندی شده واسم سواله؟ سوال دیگم روی مثلا نت ضرب اول میزان اوله که دو تا نت هست ولی یه نت هست در واقع، این یعنی دو بار اون نت نواخته بشه؟ اسمش چی هست تکنیک؟ (فرق نت اول از میزان اول با نت اول از میزان دوم که توی یکی یه نت با فاصله قبلش هست و میزان دوم که دو تا نت چسبیدن به هم توی اجرا چیه؟) لطفن از کسایی که اطلاعات کافی دارن فقط جواب بدن. از اساتید فروم پیشاپیش ممنونم.

(قطعه‌ی In The Mirror ساخته‌ی یانی)

سوال در مورد نت‌نویسی پیانو-Yanni-In-The-Mirror-11''.jpg

آخرین ویرایش: ‏9/1/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. sorooshrfe

sorooshrfe عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز. این شکل زمانی به وجود می‌آید که چند نت با ارزش‌های زمانی متفاوت به صورت همزمان اجرا میشپند.
    تو این عکسی که فرستادین توی لاین دسته راست میزان اول ما ۸ نت چنگ داریم و ۱۶ نت دولا چنگ که هر ۴ نت دولا چنگ بین دو نت چنگ نواخته میشوند.
    نحوه نواختن به این گونه است که وقتی که اولین نت چنگ را میزنیم دست روی کلاویه میماند در حالی که همزمان نت های دولا چنگ مابین را اجرا میکنیم تا به نت چنگ بعدی برسیم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز
    درسته که سه تا دست نداریم ولی ده تا انگشت که داریم.در خط حامل بالایی شما باید با یه سری انگشت نتهای بالا رو بزنی و بقیه رو هم با بقیه انگشتها خط حامل پایین هم که دست چپ زده میشه

4. honeyxp

honeyxp عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از پاسخ کاملتون، خب این روی نت اول میزان اول و دوم و شبیه اون متوجه شدم ولی روی مثلا نت دولاچنگ 9 توی میزان دوم که دسته نت دولاچنگ سی بمل و گروه‌بندی پایین نت ر رو نشون میده چی؟ یعنی ما دو نت باید با هم اجرا کنیم؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. honeyxp

honeyxp عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله ولی سوال من سر مثلا نت اول میزان اول یا نت اول میزان دوم هست که بالا و پایین یه نت رو نشون میدن وقتی یه کلاویه فشار داده شده دیگه اون نت تکرار شه معنی نداره و همچنین این که چرا اون نت ها جزو همون خط ملودی نوشته نشدن و یه گروه‌بندی جدید درست شده که توضیح جناب سروش رو خوندم و متوجه شدم.
    مرسی از شما به خاطر وقتی که برای پاسخ به من گذاشتین

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    بله سی و ر رو همزمان باید اجرا کنید بعد هر دو انگشتو بردارید و می را اجرا کنید و نگه دارید و همزمان سل و سی رو در ادامه اجرا کنید

7. sorooshrfe

sorooshrfe عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوشحال شدم تونستم کمکی بکنم. بله نت ها یکبار اجرا میشوند. ولی به دلیل تفاوت در ارزش زمانی شکل نوشتن نت ها عوض شده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...