سوال در مورد میکس و مستر با Adobe Audition

شروع موضوع توسط uooneas ‏7/9/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک سوال در مورد میکس و مستر با Adobe Audition تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. uooneas

uooneas عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    ببخشید من چند وقت پیش توی تایپیک ها از یه نفر شنیدم که Adobe Audition نرم افزار خوبی واسه میکس و مستر نیست و فقط برای فیلم خوبه.
    می خواستم بدونم درسته؟چون من خیلی وقته با Adobe Audition کار میکنم.
    اگه درسته یه نرم افزار خوبه دیگه معرفی کنید.:smile (77)::smile (2):

2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    پاسخ : سوال در مورد میکس و مستر با Adobe Audition

عزیز جان تا حالا که با Audition کار کردی، مگه خودت اکسپورت کارهای خودتو نشنیدی؟!
    این که "خوب هست یا خوب نیست" مگه قرار نیست که نتیجه ی کار، خودش اینو نشون بده؟!
    به کاری که خودت انجام میدی اطمینان نداری؛ اونوقت یه چیزی از یه کسی میشنوی تردید می افتی!

من واقعاً نمیفهمم، نظر دادن در مورد نرم افزارها هم شده مثل تجویز شربت سینه! ما که همه مون دکتریم و حتماً دیدید که همیشه در حال تجویز دارو به دیگران هستیم: فلان چیز رو بخور، خوبه! بهمان چیز رو نخور، بَده!:smile (10):

اگه واقعاً به کار "صدا" تخصصی نگاه میکنیم، باید خوب و بد رو بذاریم کنار و در مورد معایب و یا مزایای ابزارهای کار، توضیح تخصصی بدیم. حالا شما هم اگه تا حالا مشکل کِیفی در خروجی Audition ندیدی، با همون کارتو ادامه بده. در غیر این صورت DAW رو عوض کن.

من 9 سال هست (از زمان Cool Edit) که با این DAW میکس میکنم و اکسپورت میگیرم. توی فستیوالهای خارجی و مراکز آکادمیک کارهام شنیده شده و تا حالا هیچ مشکلی هم ندیدم! حالا این شربت سینه رو عوض بکنم یا نکنم؟!!!:smile (17):

3. uooneas

uooneas عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio

خیلی ممنون از توضیحتون.
    اتفاقا این حرف رو یه کی دیگه هم بم گفته بود.
    حرف شما کاملا درسته.

4. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne

جناب فرهود ممنون بابت توضیحاتی که دادین واقعا هم همینجوری هست که شما گفتین ، این حرفتون منو یاد اون پست قبلیتون انداخت که درباره رفتن به یک استودیو توی کوالالامپور بود و گفتید که هیچکس ازم نپرسید با چه برنامه ای کار میکنم ، خوب راستش داشتن علم واقعی یک کار اصل مسئله هست ، ما باید علم میکس و مستر رو فرا بگیریم ، ببینید چرا غربی ها این کا رو بصورت حرفه ای انجام میدن ؟ دلیلش اینه که اونا با اعداد و ارقام سرو کار دارن ، توی میکس و مستر یه قطعه چشمشون یه آنالیزر ها هست میدونه چه لاینی و چه سازی مقدار دسیبلش چقدر باید باشه فقط گوشش به مانیتورها نیست از مانیتورها فقط کمک میگیره اونم برای لذت بردن از کارش ممکنه بدون مانیتور بتونه تا 80 درصد کارو میکس و مستر کنه .

5. alireza_rockman

alireza_rockman عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +106 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools

حمید اتفاقا قضیه کاملا برعکسه .... در تمامی فرومهای خارجی و تمامی مقالات SOS تاکیدشون بر اینه که اعداد و ارقام رو دور بریزید و به گوشهای خودتون اعتماد کنید ...
    حضرت Bob Katz هم که فک نکنم کسی تو کار موزیک باشه و اسمش رو نشنیده باشه همیشه این جمله رو میگه " اعداد و ارقام رو دور بریزید و به گوشهای خو اعتماد کنید "

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...