سوال در مورد میکسر دیجیتال edirol vs 1880

شروع موضوع توسط hameddavari83 ‏15/3/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در مورد میکسر دیجیتال edirol vs 1880 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام بر دوستان عزیز کسی در مورد این roland vs 1880 میخواستم اطلاعات دقیقشو اگر کسی داره بهم بده ممنون میشم

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این میکسر دیجیتال رکوردر
    دارای 10 ترک ورودی هستش.
    به کیفیت 24 بیت رکورد میکنه.
    دارای 288 ترک مجازی در خود سیستم برای رکورد تا این مقدار ترک هستش.( ترکهای مجازی )
    کانورتور دیجتال به آنالوگ
    دارای سی دی رایتر
    امکان نصب دو برد برای افکت ( اکسپنشن )
    دارای تنظیمات اماده برای درامز و گیتار و وکال به صورت پیش فرض هستش.
    اما ننوشته که هارد اون چه ظرفیتی داره ..هر چند که میشه اونها رو ارتقا هم داد.
    اما توجه داشته باشید که عملا کار با vst ها رو باید با این میکسر فراموش کرد. یعنی فقط رکورد صدا و میکس و مسترینگ...
    یعنی باید با سیستم و وی اس تی موسیقیتون رو بسازید و ترکهای wave شده رو به این میکسر وارد کنید. و همچنین برنامه ایی ویژه در پک خودش موجوده.و امکان اتصال به مانیتور رو هم داره.( چنانچه سایز مانیتورش براتون کوچیک باشه )
    سابقا تو صدا و سیمای اینجا با roland 2480 کار کردم.

3. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    جسارتا" باید عرض کنم این دو موردی که شما نوشتید فقط در 2480 وجود داره و 1880 از این امکانات بی بهره است .....
    البته ارتباطی با موضوع نداره ولی ...
    من یه مدل از همین میکسر رو برای فروش در همین انجمن آگهی کرده بودم ، هنوز هم فروشندم با رایتر و فاینالایزر اکسترنال .....

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    Faster CD Writing Mode records in Audio CD Image Format
    توی سایتش این مورد بالا رو نوشته که بنده هم عرض کردم.
    البته بنده در مورد مانیتور چون خودم با 2480 کار کردم و این آپشن رو دیدم که شما میفرمائید در 1880 نیست.
    اما اگه نداشته باشه که خیلی کار برای کسی که با مانیتور سیستم کار کرده این مانیتور کوچیکه

5. hamed jahanbakhsh

hamed jahanbakhsh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, protools
    ممنون از حامد عزیز بابت سوالش چون سوال منم بود-دوستان این میکسر رو میشه به کارت صوت هایی که خروجی های دیجیتال داره وصل کرد(مثل 003) یا خودش کارت صوت هست و لینک نمیشه؟ وآیا واقعا رکورد و حتی خروجی نهایی از این میکسر نسبت به رکورد و خروجی نرم افزاری تفاوت چشمگیری دارند یا نه؟

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با توجه به کانورتورش اگه قوی باشه ممکنه در کانورت کردن تفاوتی باشه اما در حال حاضر دیگه عملا خیلی کاربردی ندارند
    چیزی مثل محدودیت هارد و عدم توانایی در ساپورت وی اس تی و بعضی از پلاگینها.
    در حال حاضر کنسولهای عظیم آیکون که با پروتولز کار میکنند رکوردهاشون رو با سیستم کامپیوتر انجام میدن البته کارتهای پروتولز و سیستم مک که بیشتر مورد استفاده قرار میگیره.

7. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ببینید ، زمانی که این میکسر در ایران برای فروش رو نمایی شد ، کمتر کسی میدونست که میشه از کامپیوتر بعنوان سکوئنسر استفاده کرد ، حتی میتونم بگم که تنهای نرم افزاری که برای صدا مرسوم بود Auditon بود که فقط تِرک وکال رو در اون میبردیم و این اواخر که اتو تیون 1.1 اومده بود باهاش وکال رو تیون میکردیم ...
    لذا همون مانیتور و ادیتینگ 1880 برای همه چیز کافی بود ...
    ضمنا این که شما میفرمائید درسته ، ولی سازنده هم نوشته که MODE یعنی قابلیت رایت رکورد آنلاین بر روی سی دی رو داشت ولی این قابلیت رو هم داره که مثل کامپیوتر با سرعت بیشتر شما رایت رو انجام بدید ، نه مثل فاینالایزر !!!
    این یکی از آپشن های 2480 بود که باعث میشد شما اونو بخرید ، یعنی رایتر اینترنال که بعد ها تبدیل شد به دیویدی رایتر و خرجی تصویر بر مانیتور

8. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست من مطمئنا کیفیت صدای این میکسر خاص خودش هست ، اما با پُرت های اپتیکال میتونید وصلش کنید به 003 ولی در واقع بعنوان کارت صدای دیگری اعمال میشه که کمی امکانات بیشتر از قبیل ورودی و خروجی به شما میده ....کانورتور بسیار خوبی داره و مهمترین مذیتش اینه که میتونید بعنوان یک فاینالایزر ( پلاگینهای مسترینگ و میکس ) با کمپرسورهای خوب ازش استفاده کنید

9. Mahkoom

Mahkoom عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ببخشید من میکروفون گرفتم حالا میخوام میکسر usb بخرم-اگه میکسر بگیرم میکروفون کار میکنه یا باید کارت صوتی هم بخرم؟

بارگذاری...