سوال در مورد ميدي كنترلر icone neuron 6 G2

شروع موضوع توسط Rend ‏12/1/13 در انجمن Midi Controller ( میدی کنترلر )

تاپیک سوال در مورد ميدي كنترلر icone neuron 6 G2 تالار Midi Controller ( میدی کنترلر ) در persian-music.org.

1. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    .. دوستان اين مدل چطوره ؟ ... كسي با اين مدل كار كرده ؟

خييييلي از ميدي كنترلر توقعي ندارم ... كلاويه ها بيشتر برام ملاكه كه اين مدل استايل پيانيويي و 61 هم هست .. نسبت به قيمتش بايد خوب باشه .. حدود 700 تومن ..!

سوال در مورد ميدي كنترلر icone neuron 6 G2-ICON_Neuron_6_G2_507bdaa9745fe.jpg

2. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    تو سایتش رفتم به نظر خوب می اومد
    ولی قبل خرید تستش کنید.

- - - - - - - - - -

تو سایتش رفتم به نظر خوب می اومد
    ولی قبل خرید تستش کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اگر خاطرم باشه شما برای تمرین و نوازندگی پیانو کیبورد میخواستید .
    شما باید کلاویه نیمه سنگین و یا سنگین انتخاب کنید
    کیبوردهای در این رینج قیمت مثل umx behringer یا g icon سینت اکشن هستند و نیمه سنگین ویا سنگین نیستند.
    حقیقتش با این قیمت کیبوردهای مناسبی پیدا نمیکنید که قابلیتهای زیادی مثل افترتاچ داشته باشند .

این مدل برای نوازندگی کلاویه های بدی نداره ضمن این که از کنترلر mackie hui بهره میبره و میتونین به سادگی در تمامی سکوئنسرها و نرم افزارها ازش استفاده کنید. .و میتونم عرض کنم که فقط از لحاظ کنترلر به نسبت بهرینگر خیلی بهترهست .

تنها کیبردی که میتونه با این کیبورد مقایسه بشه فقط CME هست .که کلاویه های نسبتا بهتری رو داره.

ضمنا توی تمام سایتها از همین عکس استفاده شده که این عکس فوق العاده بی کیفیت هستش. بدنه این کیبورد استایلیش و براق نیست و برعکس فوق العاده مات و تقریبا زیباتر هست ( تقریبا مشابه axiom هست ) که متاسفانه اینجا به این شکل نشون داده شده.
    این برند یعنی ایکان هم به تازگی وارد بازی شده و از نظر من برای آماتورها و کسانی که میخواهند تازه شروع کنند قیمتهای مناسبتری به نسبت ام اودئو داره. ولی از لحاظ سخت افزار و مشکلات به علت سیاستهای بازار همه این دست از کنترلرها ( حتی اماودئو اکزیوم و .. ) از یک نوع برد و چیپست سخت افزاری استفاده میکنند و قطعا مشکلاتی رو بعدها پیدا میکنند. مگر اینکه بیشتر هزینه کنید و یک کیبورد دست دوم ولی مناسب و عالی از برندهای معتبر مثل akai و یا novation و یا حداقل m-audio axiom pro خریداری و استفاده کنید.

4. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    آخه اينطور فكر كردم كه شايد خيلي از امكاناتشون بي استفاده باشه ..

شايدم الان اينطور فكر ميكنم و بدها به دردم بخوره ..! .. يه چيز ديگه هم اينه كه اين تجهيزات هم متاسفانه چيزاييه كه مشتري اول و آخرش خود آدمه ..

كه به قول شما .. يه چيز باشه كه آدم فكر تعويضش نباشه .. و بعد نگه كاش مثلا 200 بيشتر داده بودم فلان جنس رو ميگرفتم ..!!!

با اين حال .. پس حداقل انتخاتبم axiom باشه و نهايتا akai يا novation ؟

5. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    برای شما بی استفاده است ولی برای کسی که مدام ارکستراسیونش رو عوض میکنه و محیظ نرم افزار رو بدون ماوس و کیبورد کنترل میکنه قطعا مفید خواهد بود.

با توجه به قیمت دلار قدرت خرید بعضی از دوستان پایین اومده و من میبینم که حتی کالاهای ارزونی مثل بهرینگر هم مشتری دارند. و این دیگه قابل پیش بینی نیست و بستگی به وضعیت بازار و نرخ ارز و... داره. تا وقتی قدرت خرید پایین باشه کالاهای دست دوم مشتری بیشتری رو داره.

اگر برای نوازندگی پیانو میخواهید تهیه کنید به نظر من اصلا کنترلر نخرید و یک پیانودست دوم اما سالم تهیه کنید و با میدی اسپورت به سیستم وصل کنید ولی خوب پیانو دیجیتال مشکلات کمتری رو داره . و بعدها هم به خوبی فروش میره.

شما هم که گفتید قصد کنترل نرم افزار رو ندارید.
    اگر بعدها نیاز به کنترل نرم افزار داشتید میتونید یک کنترلر 2 اکتاو از برندهای خوب مثل نوویشن تهیه کنید وروی میز استفاده کنید . ( برای کنترل نرم افزار و استفاده کمتر از ماوس و کیبورد.)

اگر معیارتون برای فروش در آینده هست. توصیه میکنم جنس مرغوب تهیه کنید .
    به دو دلیل 1 - همیشه مشتری نقد دارند !( چون جنسهای خوب همیشه مشتری دارند )
    2- موقع فروش اختلاف قیمت با خرید بسیار کمتر هست. درواقع اگر شما سازی رو یک میلیون تومن بخرید و قصد داشتید سال دیگر بفروشید به همون قیت دست دوم میفروشید.
    3- با حدود 30 درصد تخفیف صاحب یک ساز مناسب و شاید در حد نو شدید.
    به این سه دلیل هست که من به هنرجویان خودم و دیگران توصیه میکنم اگر نمیتوانند از بازار ساز نو تهیه کنند یک ساز کار کرده ولی سالم تهیه کنند.
    چون یقیینا ارزشش رو داره. فقط مواظب باشید و قیمت های روز رو از اینترنت و سایتهای جهانی داشته باشید که کلاه سرتون نره.
    تقریبا قیمتهای بازار در حد قیمتهای جهانی (3+ تا 5+ % بیشتر) هستش.

6. javadjnp

javadjnp عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    پاسخ : سوال در مورد ميدي كنترلر icone neuron 6 G2

سلام دوستان کسی میدونه Mod Wheel در میدی کنترلر
    Icon Neuron Neuron 6 G2 مثل Pitchbend حالت ارتجاعی داره یا نه آخه دوستم یکی خریده اما Mod Wheel رو هر طرف حرکت بدی ثابت همونجا می ایسته میخوام ببینم این طبیعیه یا نه؟

7. erfanmirani

erfanmirani

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:

با سلام به شما دوست عزیز
    در این میدی کیبرد بله طبیعی هستش چون در واقع مودلیشن و پیچ بند با هم ترکیب شده اند و اگر می خواهید به صورت ثابت از یک مودلیشن استفاره کنید پیشنهاد می کنم (در این میدی کیبرد) از روش اوتوماسیون در نرم افزار استفاده کنید یا در هنگام رکورد آهنگ یا ملودی از مودلیشن استفاده کنید که قطعا تغییرات ایجاد شده در هنگام رکورد در نرم افزار ذخیره خواهند شد.

8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2

متاسفانه برای این مدل میدی کنترلر درایو برای ویندوز 8 ساخته نشد و علنا نمیشه از پیچ و ناباش توی ویندوز 8 استفاده کرد.یعنی علنا فقط تا ویندوز سون میتونید از این داو استفاده کنید و اگه روزی خواستید سویچ کنید به ویندوز 8 فقط میتونید از کلاویه و پیچ بند و مدولاسیون این میدی استفاده کنید و علنا بقیه امکاناتش مثل پیچ و ناب و ایناش بلااستفاده خواهد موند..ایراد دوم این میدی این هستش که این میدی درسته شکل کلاویهاش شبیه پیانو هستش ولی تو خالی هستش کلاویه هاش یعنی یه موقع گول ظاهر کلاویه رو نخورید که فکر کنید سنگینه..اینم بگم این میدی کلاویه هاش حتی نیمه سنگین هم نیست(بر عکس کلاویه های m-audio kestation 61 ya 88es که نیمه سنگینن)یه موقع فک نکنین مثل مدل kestation 61es کلاویه هاش مثل این نیمه سنگینه نخیر اینطوری نیست این کلاویه هاش دقیقا مثل کلاویه های سبک میدی های دیگه مثل بهرینگره منتها فرقش اینه که چون شکل کلاویه هاشو پیانویی ساختند کار رو بدتر کردند یعنی دیگه نمیشه نه مثل کلاویه های سبک میدی های دیگه باهاش کارای سریع مثل درام نوازی و اینا کرد و نه میشه مثل مدلایی شبیه m-audio kestation 61 es که نیمه سنگینن حداقل باهاش به صورت مبتدی تمرین پیانو کرد..اینم از معایب این میدی نا شناخته بود که گفتم بگم شاید به درد بخوره.یه پوعن مثبت داره اونم اینه که قیمت دلاریش تو اروپا بالاتر از مدلایی مثل m-audio oxygen61g2 هستش بر عکس ایران!!!!!!!

9. MorphX

MorphX عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:

من نمیدونم این برند فیک و بی هویت آیکون از کجا وارد ایران شد اصلا من توصیه نمیکنم کسی از این برند خرید کنه برخلاف اینکه روش هم نوشته ساخت آمریکا اصلا اینطور نیست و جنس درجه 5ام چینیه شما حتی تو هیچ کدوم از فروشگاه های لوازم استودیوی خارجی هم اسمشو نمی بینید و هیچ حرف و حدیثی هم ازش نیست ولی متاسفانه تو ایران فروشنده ها قصد سوء استفاده دارن و جنس بی کیفیت میارن به قیمت خونشون به مشتری میندازن البته وضعیت دلار و گرونی هم به این وضعیت دامن میزنه و باعث میشه مشتری طرف جنس های ارزون مثل ایکون بره ولی خبر نداره که بعدا پشیمون میشه و چیزی که خریده یه سال هم دووم نمیاره این وسط فقط فروشنده سودشو میکنه. مواقعی فکر میکنم چطور بعضیا اون هم در مورد یکی از مهمترین تجهیزات استودیوی یعنی مانیتور صدا میرن سراغ آیکون و بهش تو میکس و مستر اعتماد میکنن؟؟!!

حتی بهرینگر خیلی در سطح بالاتری نسبت به آیکون قرار داره و مقایسه این دوتا اصلا درست نیست من به همه دوستان توصیه میکنم این برند رو همگی تحریم کنید حتی اگه ارزون هست نخرید بخدا بعدا ضرر میکنید لیاقت آهنگسازای ایرانی این چیزای بنجل نیست تا برندهایی مثل Novation، Akai، Arturia، و بعد M-Audio هست خرید این مدلهای درجه هشتم اصل به صرفه نیست. البته بازم وارد کننده عمدا جنس های مرغوب رو کمتر وارد میکنن چون اینطوری سودشون بیشتر میشه.

به درستی که مافیای بزرگی تو صنعت تجهیزات استودیویی راه انداختن

10. takroooo

takroooo عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام نویشن دارم نوش 1950بر من در حد نو هستش 1400 میدم هر امکاناتی رو که بگی داره همه چی

11. takroooo

takroooo عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    61 کلاوی مدا slmkllمیتونی تحقیق کنی

بارگذاری...