سوال در مورد مشکل صدای نویز و خش خش

شروع موضوع توسط Captainpishgam ‏8/6/14 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک سوال در مورد مشکل صدای نویز و خش خش تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. Captainpishgam

Captainpishgam عضو سایت

شغل :
    شاغل در استودیو موزیکJOKER RECORD
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    با سلام وخسته نباشید.
    من وقتی گین پری امپ میکروفونمو بالا میبرم یه نویز و خش خش بدی داره که خیلی هم صداش بلنده.می کوفونم تو اتاق وکال هستش اتاق وکالم کار اکوستیکش نیمه کارست.نمیدونم چرا اینطوری میشه.....کارت صدام Focusrite pro 14 هستش.و ویندوزم هم 8 64 بیت هست.مشکل از چیه.ممنون میشم کمکم کنید!!!!

2. behruz_godrat

behruz_godrat عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز اون یه زره نویزی که بعد رکورد وکال شنیده و داخل تراک وکال دیده میشه طبیعی هستش ولی اگه زیاد باشه و بیشتر احساس بشه توصیه م اینه از کابل و کانکتور با کیفیت تری استفاده کنید و اینکه ممکنه مایکی که استفاده میکنید درصد نویز گیریش کم باشه که اونم میتونه باعث شنیدن نویز در گین بالا بشه که همونطور که گفتم تا حدودی این نویز طبیعی هستش اما با رعایت مسایل بالا این نویز به حداقل ممکن میرسه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. navidsh

navidsh عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام
    مشکل برام پیش اومده راجب هوای اضافی که تو وکال حس میشه قبلا اینو احساس نمیکردم چون کیفیت هدفون خوبی نداشتم و احساس میکنم این صدا نویز نیست و ربطی به ولتاژ و برق هم نداره دقیقا صدای هواس اما برای اطمینان کابل رو عوض کردم،و سیم اتصال به زمین رو امتحان کردم حتی کابلهای خروجی از میکسر رو هم تغییر دادم ولی هیچ تغییری تو کم یا زیاد شدنش اعمال نشد.از نرم افزارهای نویزگیر هم نمیتونم استفاده کنم چون واقعا به وکال لطمه میزنه.اگه راهی به ذهنتون میرسه حتما راهنماییم کنید مرسی

4. behruz_godrat

behruz_godrat عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    میتونید یه وکال که رکورد کردین و این نویز که میفرمایید توش هست رو ضمیمه کنید گوش بدم
    و اینکه مدل مایکی که استفاده میکنید و اینکه این مشکل جدیدآ بوجود اومده یا از وقتی که مایک رو خریدین بوده

5. navidsh

navidsh عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    مدل میکروفون Behringer C3
    اینطور که تو پروژه های قدیمی دیدم قبلا هم بوده اما چون سیستم مانیتورینگ و هدفون مناسب و با کیفیتی نداشتم حس نمیکردم

فایل های ضمیمه:

• noise.mp3
      اندازه فایل:
      477.6 KB
      نمایش ها:
      43
  6. behruz_godrat

behruz_godrat عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیزم همونطور که گفتم این نویز طبیعی هستش و در مدلهای گوناگون با توجه به کیفیت ساخت میکروفون درصد نویزش کمتره ولی در اون حد نه، چون میکروفون کانداستری حساسیت بالایی داره حتی داخل سکوتترین dead room ها هم این نویز خواهد بود که میتونید توی میکس وکال با گذاشتن نویزگیری بر روی -12 یا -20 نویز رو از وکال حذف کنید طوری که به هرتزهای وکال صدمه ای نزنه

7. navidsh

navidsh عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    یعنی به نظر شما بسته به مایک داره بیشتر یا اگوستیک؟بعد بهترین راه نویز گیری که شما اعمال میکنی چیه؟و اگه زحمتی نیست بگو چطور این عملو انجام بدم مرسی

بارگذاری...