سوال در مورد مجوز سبك ترنس

شروع موضوع توسط Omid A ‏5/8/11 در انجمن ترنس ( Trance )

تاپیک سوال در مورد مجوز سبك ترنس تالار ترنس ( Trance ) در persian-music.org.

1. Omid A

Omid A عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام... همينطوري كه از عنوانش پيداست ميخواستم بپرسم آيا تو ايران موزيكها به سبك ترنس مجازن ؟ يا بهتر بگم ميشه آلبوم مجاز به سبك ترنس داد؟؟

2. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +476 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    متاسفانه در برنامه های مختلف تلوزیونی صدا و سیما ، تبلیغات و .... از آهنگ های ترنس معروف بدون اجازه ی صاحب اثر استفاده میکنند . ولی وقتی به خود ایرانیا میرسه : این موسیقی خلاف مبانی اسلام و حرام است.

3. Omid A

Omid A عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    يعني ميگين كه اين سبك هم مانند سبك رپ جز سبكهايي هست كه تو ايران بهش مجوز داده نميشه!!:smile (45):

4. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ببینید الان به هاوس خیلی راحت مجوز میدن!!! اینا که سبک شناسی بلد نیستن!!! ترنس بزنید بگید هاوسه!!!

در ضمن الان تو مجوز سخت ترین قسمت قسمت مجوز برای ترانه هست!اگر برای ترانه هاتون مجوز بگیرید بعید هت به اون صورت به موزیک هاتون ایراد بگیرند

البته حرف حسین هم کاملا درسته!!!!!

5. Omid A

Omid A عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    ممنون از راهنماييتون..
    خيلي برام جالبه كه كسي كه كارش همينه و مجوز ميده فرق سبك ترنس با هاوسو ندونه!!!
    اگه اين طور كه ميگين بيشتر به ترانه ها سخت گيري ميكنن پس بايد مجوز گرفتن يه آلبوم به سبك ترنس كار ساده اي باشه...

6. Saman Niknezhad

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    اره!!اگه شعرت درست باشه سبک و میشه یه کاریش کررد!

منکه تا حالا ندیدم تو ایران کسی با مجوز ترنس کار کرده باشه!!!

اگه به خیلی از بچه های همین سایت مجوز میدادن باور کن انقلاب بزرگی میکردن تو موسیقی ترنس و هاوس ایران!

این سایت پر از نخبست به نظر من!

به امید اینکه بتونید مجوز بگیرید!

7. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خود ترنس فکر نکنم مشکلی داشته باشه رپ اگه ممنوعه به خاطره اینه که شعر رپ مضمون انتقادی داره
    دلیل اینکه تو ایران زیاد ترنس کار نمیشه اینه که مخاطب ترنس کمتر از سبک های دیگس...تو ترنس تکرار زیاده معمولا و کلا مردم ما صبور نیستن تو گوش کردن به یه آهنگ ....یکم که تکرار داشته باشه یا زمانش طولانی باشه میگن اینم که همش یه جوره حوصلم سر رفت
    ولی مطمئنن ترنس هم یه روزی میاد جزو بقیه سبک ها تو ایران...
    اوایل دبیرستانم یادمه همه رپ گوش میکردن هیچکس و امزیپر و اینا 2 3 سال بعدش همه راک و متال باز شده بودن لینکین پارک و متالیکا و بعدش همه زدن تو خط پاپ (سلام آخر احسان خواجه امیری) الانم که از همه بیشتر هاس طرفدار داره...نوبت ترنس هم میرسه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. Omid A

Omid A عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    بله كاملا حرفتون درسته... البته گاهي همين انتقادهاي سبك رپ ميتونه خيلي به مردم جامعه كمك كنه.. مطمئنا سبك ترنس يكي از زيباترين و لذت بخش ترين سبكهايي كه من شخصا خيلي دوسش دارم.. اميدوارم اين گونه كه شما ميگين باشه و خيلي زود اين سبك هم مانند سبك پاپ مورد توجه مردم قرار بگيره.. ممنون

9. Mehran.B

Mehran.B عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +119 / 0 / -0
    مجوز برای سبک های کلاسیک و پاپ بدون ترانه چی مشکلی برای مجوز نداره؟

10. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این حرف که سبک شناسی بلد نیستن ، اشتباهه به نظر من .
    مگه میشه ؟
    درسته افکار و عقایدشون درباره موسیقی خیلی سطحیه ولی سبک شناسی رو بلدن .

11. Saman Niknezhad

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    تا اونجایی که بنده اطلاع دارم سخت ترین قسمت مجوز گرفتن مجوز برای ترانه هاست!!!روی موزیک هم سخت گیری هست اما نه به اون شدتی که روی ترانه ها هست!

12. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    والله به نظر من كافيه دقت كنيم به سبك هايي كه تا الان بهش مجوز دادن ...
    مثلا رضا صادقي توي همين آلبوم جديدش ...به ترانه اش و ساختار موزيك هاش و نوع صدا و ... ببينيم چي داره و چه جورياست ...
    فكر كنم بتونيم به جواب برسيم ...

اما اينكه جناب سامان ميگن به ترانه و ... من يكم حرف ايشون رو قبول ندارم ...
    درسته كه به ترانه هم توجه مي كنن ولي به خود موزيك هم توجه مي كنن ..
    پسر عموي من توي ارشاد هستش تو كار موزيك و آهنگسازي و نوازندگي ساز ها هم هست ...
    من ازش پرسيدم مي گفتش كه به همه چيز توجه مي كنن و دقت مي كنن كه هيچ كدوم از آثار از قلم نيوفته و بررسي مي كنن كه آيا اين موزيك پتانسيل مجوز داره يا نه ؟؟؟
    حالا سر صحبتم اينه اگه براي ترنس بخواييم مجوز بگيريم بايد به نكاتي كه ارشاد بهش توجه ميكنه توي ساخت ترنننس دقت كنيم و فك كنم اينطور راحتتر بشه واسه ترنس مجوز گرفت ..
    هيچ كار توي دنيا نشد نداره

13. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    کلا مشکل سر ضرباهنگ هست!
    چون...
    وقتی که تمپوی ضرباهنگ از حدی بیشتر باشه...ناخوداگاه باعث برخی تغییرات روحی میشه و کلا آدم نمیتونه رو صندلی بشینه!یعنی اصلا مثل یه آهنگ پاپ یا راک نیست که مثلا روی صندلی و با گوش دادن مشکلی نباشه! ممکنه با توجه به انرژیی که در فضای سالن وجود داره،شاید باعث حرکات موزون بشه!
    جنسیت هم اصلا مطرح نیست!
    و این یکی از عوامل مهم عدم دادن مجوز هست!
    اگه هم مجوز داده بشه و شاهد اتفاقاتی باشیم،حتما با اسپانسر و مسئولین سالن و مسئولین محلی ارشاد اون استان برخورد میشه!
    شما هم اگه به آهنگسازان مطرح دنیا درسبک ترنس(حتی آهنگسازان آماتور که در محیط های کوچکتر به اجرا میپردازن) دقت کنید و فضای کنسرتهای اونها رو ببینید متوجه صحبت بنده میشید!
    ببینید،فضا طوری هست که برای کسب مجوز کنسرتهای موسیقی سنتی مشکل داریم!
    حالا خودتون قضاوت کنید که سبک ترنس و حتی سبکهای دیگه که ضرباهنگهایی با تمپوهای بالا دارن،آیا امکان کسب مجوز هست؟!

14. Alien

Alien عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام ببخشید یک سوال داشتم: به عنوان مثال برخی از آهنگ های آقای محسن چاوشی که در داخل آلبوم خودش و حتی یک ترک از آلبوم خواص بود نوعی تحرک ایجاد میکنه، چطوری بهش مجوز دادن؟ سبکش هاوس محسوب میشه یا ترنس؟
    ممنون

15. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دقت کنید که مسئله آلبوم با دادن کنسرت خیلی متفاوته...
    همچنین یه آهنگ در بین یک آلبوم با 10 تا 15 تراک شاید خیلی به چشم نیاد!

16. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام به دوست خوبمون
    اون آهنگایی که شما از محسن چاوشی منظورتونه توی دسته House قرار میگیره.
    (به دلیل کم رنگ بودن یا بهتر بگم عدم استفاده از فضاسازی خاص Trance مخصوصا صداهایی از جنس دسته ساز هایی مثل Pad.)

متاسفانه درست کردن یه آهنگ ترنس به معنای واقعی خیلی سخته (موزیک ترنس همون طوری که از اسمش معلومه آدمو به خلسه باید ببره به این معنا که به هیچ چیز فکر نکنه و به یک آرامش نسبی برسه نه اینکه باعث فعالیت کاذب آدم شه).

متاسفانه توی جوامع غربی سمت و سوی این سبک رو دارن با همون روشی که خودشون دوست دارن پیش میبرن (به قول یکی از دوستان : مافیای ترنس) که نمونش همون قرصای Ecstasy یا همون X و مشروبات الکلی و ... هست که به شدت باعث شده به موزیک ترنس ضربه بخوره و مفهوم واقعی این نوع موزیک رو عوض کنه.

مثلا یک نمونه خیلی جالب اینه که من خودم کنسرتایی دیدم که با اینکه آهنگ به شدت آرومه و درونمایه آهنگ غمگینه مردم ایستادن دارن با آهنگ میرقصن! (خب این یعنی چی؟)

منظورم اینه که اگر موزیک واقعا موزیک باشه دیگه نیازی به استعمال چیز دیگه ای نیست مخصوصا ترنس. چه بسا توی همون موزیک ترنس آهنگ های زیادی هست که خیلی ملایمه و فقط باید چشماتو ببندی از ملودی و صدای خواننده لذت ببری نه اینکه وایسی باهاش برقصی!!!
    متاسفانه مفهوم موزیک ترنس داره خراب میشه که این در هر صورت بده چه برای من، چه برای شما، چه برای بقیه.:smile (67):

متاسفانه توی ایران هم این خیلی باعث دید منفی نسبت به این نوع موسیقی شده چه برای شنونده که مردم باشن چه برای اونایی که بخان مجوز بدن که اونم از توی خود مردمه.

یک چیزی هم که هست اینه که متاسفانه یک سری افراد هم هستن که اطلاعات موسیقیایی ندارن و دارن فعالیت میکنن و فرق فالش و غیر فالش رو هم بلد نیستن ادعاشون هم میشه، که الان کم هم نیستن که قطعا وجود چنین افرادی برای موزیک ترنس (با فرض مجوز دادن) به شدت خطرناکه چون موزیک ترنس مثل شمشیر دو لبه هست که خوبش واقعا خوبه و درست کردنش سخته و وقت گیر ، و بدش هم واقعا بده و به جای اینکه به آدم آرامش بده اعصاب خورد کنه و حتی روی روح آدم هم راه میره که من میترسم از پیدایش و وجود چنین افرادی توی سبک ترنس که فقط به کمیت نگاه میکنن که این چیزی جز نابودی ترنس برای ایران نخواهد داشت.

من که خودم از خدامه مجوز بدن و این سبک رسمی بشه ، ولی اصولی.

الان هم که چون مجوزی در کار نیست و چون در اقلیت هستیم یک خورده خلاف جریان شنا کردن سخته ولی حتما مطمئن باش ما میتونیم با پشتکار به هدفمون برسیم.

اگر علم در ثریا هم باشد مردانی از پارس بدان خواهند رسید.

مرسی
    شاد باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/9/11
بارگذاری...