سوال در مورد قیمت Midi Controller

شروع موضوع توسط MR.FOG ‏16/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در مورد قیمت Midi Controller تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    میخواستم ببینم Behringer UMX610 رو میشه با yamaha ypt-320 مقایسه کرد ؟ این ypt-320 کیبورد هست و umx کنترلر ، برتری umx با توجه به قیمتش چیه؟
    در ضمن من در Ebay سرچ کردم دیدم UMX610 به قیمت 149 دلار میفروشن ؟؟!!! علت این که قیمتش اینقدره چیه؟ قیمت رسمی نداره سایت بهرینگر؟

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    الان قیمت Behringer UMX610 توی بازار ا یران تقریبا 250 -260 هزار تومان هست . در مورد مقایسه هم عرض کنم خدمتتون که در کل میدی کنترلر ها فقط یه سری امکانات سخت افزاری رو در اختیار شما قرار میدن تا با اون امکانات بتونید ارتباط مستقیمی ایجاد کنید بین کامپیوتر و نرم افزارهای مربوطه . هر چند که این امکانات رو همون yamaha ypt-320 یا هر کیبورد دیگه ای هم میتونه فراهم کنه براتون ، ولی استانداردش برای کار ضبط همون میدی کنترلر ها هستند . ضمن اینکه میدی کنترلر ها از خودشون صدا ندارن و همونطور که گفتم فقط یک سری امکانات سخت افزاری و براتون فراهم میکنن .

3. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    حالا چرا یاماها 120 دلار هست و 610 که از نظر امکانات کمتره 150 دلار ؟ در ضمن 100 دلار اختلاف قیمت ایران با کشور های دیگه یکم زیاد نیست؟

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    شاید از این لحاظ که این مدل کیبورد یاماها صرفا جهت آموزش مصرف میشه و بیشتر جنبه آموزشی داره و امکاناتی هم که داره فقط در حد آموزشی هست . مثلا اینکه شما نمیتونی به عنوان یه کار حرفه ای ازش استفاده کنید اما میدی کنترلر تنها امکاناتی رو که نمیتونه داشته باشه اینه که فاقد اسپیکر و بانک صداست که معمولا اگه هم داشته باشه کاربردی در زمینه آهنگسازی و صدابرداری نمیتونه داشته باشه اما عوضش بهترین کارایی رو در زمینه فوق میتونه داشته باشه . میتونه بهترین تائمین کننده نیازهاتون تویه این زمینه باشه :) ضمنا قیمت های کم و زیاد دستگاه ها بستگی به کشور سازنده هم داره . و اینکه چرا در ایران گرونتر هست به دلیل گمرکی و کرایه محصول و ... میتونه باشه . شاید اگه کشور ما سازنده این نوع دستگاها بود مسلما قیمتها مناسبتر بود :)

5. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    میگم دوستان اگه من حدود سیصد تومن بودجه داشته باشم به نظر شما اول میدی کنترلر بگیرم با مانیتور صوتی... و اینی که مارکی که دوستمون میگن چجوره؟؟:smile (53):

6. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    به نظرم میدی کنترلر بگیری بهتره . در هر صورت باز میتونی تا زمان یادگیری کامل از مانیتور های معمولی استفاده کنی .

7. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    منم مثل شما هستم و اول کنترلر خریدم تا بعد از اون مانیتور بیگریم:smile (73):

8. wolf.0511

wolf.0511 عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    سلام خدمت همگی دوستان .من میخام یک میدی کنترلر بخرم نمیخام امکانات داشته باشه خیلی ساده مثلا پیچ و اینجور چیزا نداشته باشه ولی جنسش خوب باشه و بتونه دو سه سالی کار کنه برام هر چی ارزون تر بهتر شما چی معرفی میکنین.ممنون.
    در ضمن میخواستم بگم کیبورد CME M-Key از نظر جنس خوبه یا نه.

بارگذاری...