سوال در مورد سبک rege

شروع موضوع توسط daviddavid ‏17/11/13 در انجمن موسیقی موروثی نواحی مختلف ( Folklore & Traditional

تاپیک سوال در مورد سبک rege تالار موسیقی موروثی نواحی مختلف ( Folklore & Traditional در persian-music.org.

1. daviddavid

daviddavid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    مدتی یه سوال ذهن من رو مشغول به خودش کرده و اون اینه که سبک RegeباRegaeباRege Dance فرق میکنه یا نه و اگه توضیحاتی درباه این سبک بهم بدید یا اگه نمونه هایی میتونید مثال بزنید ممنون میشم.با تشکر ...

2. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    پاسخ : سوال در مورد سبک rege

Reggae سبک محلی و فولک کشور جامائیکا و حوزه ی دریای کارائیب هست که از دهه ی 80 به بعد محبوبیت ویژه ای پیدا کرد.اساسا Reggae موسیقی رقص هستش و به خاطر ریتم های تند وفیگورهای جذاب ریتمیک برای رقص مناسبه و به همین علت با سبک های زیادی در موزیک های مختلف ترکیب شده.این سبک ریشه های جز و d&b داره و با سبک ها و استایل های زیادی مثل سول،راک موسیقی لاتین و ریتم های رقصی دیگه مثل سامبا و چاچا و... ترکیب شده.چند وقت پیش یه کنسرت کلاسیک دیدم reggae در فرم سمفونی نوشته بودن و یک ارکستر از بولیوی اونو اجرا می کرد.امروزه Reggae تقریبا یکی از ملزومات موسیقی فیوژن در کشورهای صاحب سبک شده.

Reggae Dance هم تلفیق موسیقی پاپ و Reggae هست با حالات مختلف که می تونه به صورت الکترونیک یا غیر الکترونیک باشه.

3. daviddavid

daviddavid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:

ممنون جناب به نژاد
    پس rege danceهمونreggae danceهستش؟
    اگه با ذکرمثال توضیح بدید خیلی ممنون میشم.

4. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason

فکر میکنم بعضی از کارای گروه ACE OF BASE توی دسته Dnace reggae قرار میگیره که اگه گوش بدین تفاوت و شباهتشون معلوم میشه

5. daviddavid

daviddavid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:

من توی wikipediaسرچ کردم نوشته بود بهترین خواننده سبک Reggae ,باب مارلی بوده وحتی وقتی تو گوگل سرچ میکنی REGEاصلاح میکنه مینویسه Reggae.حالا متوجه نشدم بالاخره ReggaeDanceهمون RegeDanceیا فرق میکنن با هم.

بارگذاری...