سوال در مورد ساخت beat و ريتم درام در cubase !

شروع موضوع توسط arashdj71 ‏20/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در مورد ساخت beat و ريتم درام در cubase ! تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. arashdj71

arashdj71 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان!
    من يه سوال در مورد drum و كلا ساخت ريتم و beat براي آهنگام داشتم...! از اونجايي كه خيلي مبتدي هستم تنها راهي كه بلدم استفاده از drum groove agent one در cubase هست (و يا هر vst drum ديگه اي) كه بعد از انتخاب درام مورد نظرم از بخش افكتها گزينه ي beat designer رو انتخاب ميكنم و شروع به ساخت ريتم ميكنم... ! ولي مشكلي كه دارم اينه كه متاسفانه اينكاري كه ميكنم چندان انعطاف نداره... يعني نميتونم كنترل كنم كه كجاها پخش بشه يا كجا قطع بشه !.يا اينكه بتونم درام و ريتم بعضي از قسمتهاي آهنگمو تغيير بدم... و خلاصه مطلب اينكه با اين روش فقط يك pattern تكراري و يك loop ساده از درام دارم كه خيلي كارو مصنوعي ميكنه... ! ميخواستم ببينم راه ديگه اي در cubase وجود داره براي ساخت بيت و ريتم ؟. راهي كه بشه توي هر بخش از آهنگ ريتم و بيت رو كنترل كرد و تغييرش داد؟؟
    راستي اگه ممكنه در مورد گزينه هاي منوي beat designer هم يكم برام توضيح بديد!.
    http://up6.iranblog.com/uploads/13137858811.jpg
    ممنون. ​

2. iran0098

iran0098 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    شما باید یه ترک میدی باز کنید vst مورد نظر و انتخاب کنید و در پیانورول نت هارو بنویسید

3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    بعد از نصب کیوبیس شما نیاز به یک برنامه ریتم یا ریتم سازی دارید تا منبعی باشه واسه ریتمهایی که استفاده میکنید . من به شما Stylus RMX رو پیشنهاد میکنم . چون هم ماشین ریتم سازی هست و هم اینکه از اکثر سبکها درش به کار رفته و میتونید انتخاب کنید و هم اینکه قدرت ترکیب تمام اجزای یک ریتم رو بهتون میده و خیلی چیزای دیگه :)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. arashdj71

arashdj71 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا نيما ارادت داريما !‌مارو شناختي كه ؟ :smile (46):
    مرسي از جوابتون !‌ميشه يكم بيشتر در مورد stylus بهم اطلاعات بدين ‌؟‌ اينكه دقيقا چيه !‌ و اون امكاناتي كه ميخوامو اين نرم افزار داره (تغيير ريتم در بخشهايي از آهنگ و ...) يا اينكه بايد يه فكر ديگه بكنم ؟‌
    مرسي.

5. arashdj71

arashdj71 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوست عزيز..!‌بله يكي از دوستانم بهم گفتن اين تنها راهشه!‌ولي خوب اينكار هم وقتگيره هم خيلي مشكله كه ريتمو رو آهنگسوار كنم!‌يعني واقعا هيچ راهه ديگه اي نيست ؟‌:smile (4):

6. iran0098

iran0098 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    تو کاره آهنگسازی نباید عجله کرد بله این تنها راه وقتگیر هم هست ولی همه همین کارو انجام میدیم تو stylus هم باید همین کارو انجام بدید هیچ تفاوتی نداره! باید تو پیانورول نت و بنویسید

7. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام آرش جان . مگه میشه دوست به این خوبی رو نشناسم :) آرش جان یه سری توضیحات در مورد Stylus تویه این تالار داده شده . اینجا رو بخونید اگه سوالی دیگه داشتید حتما مطرح کنید :

https://www.persian-music.org/406-آشنائي-با-انوع-daw-و-vst-و-sample-هاي-گوناگون.html

البته به نظر من داشتن Stylus RMX = با تامین شدن 70% از منبع ریتم و ریتم سازیتون :)

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    و در کنار هر نرم افزار و سمپل درام مهمترین قسمت آشنایی شما با ریتمها و نواختن و ریتم سازیه. اگه ریتم سازی بلد نباشید کارتون دشوار میشه.
    باید تمرین و تجربه کنید. کارهای زیادی رو بشنوید و ریتمها رو تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید اونها رو بسازید.

9. arashdj71

arashdj71 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسي از كمك دوستان!
    خوب بايد بگم كه من با بخش drum editor توي cubase آشنا نبودم ولي الان كه پيداش كردم ميبينم همون چيزيه كه ميخواستم!‌البته هنوز منظور شمارو از پيانو رول نميتونم درك كنم كه واسه يك آهنگ مثلا 5 دقيقه اي بشينم با دست ريتم رو بسازمو و اديت كنم... بلاخره يه بخشهايي ريتم تكرار ميشه و بايد فاصله ي زماني بين ضربهاي حفظ بشه و كلا هماهنگ كردن آهنگ با ريتمي كه داريم با دست ميسازيم خيلي سخته! مثلا توي beat designer ميز كاري جلوي ماست كه يه حالت loop داره...و راحت ميشه ريتم ساخت !‌ولي اون روشي كه شما ميگيد خيلي زمان بره و مهارت بالا ميخواد.... !‌البته drum editor هم تقريبا شبيه به beat desiner عمل ميكنه.

10. Zigmaa

Zigmaa عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    عزیزه من چرا لقمه رو میچرخونی میذاری دهنت ؟

خب برو تو پیانو رول با کیبوردت ضربو بزن به قول شاعر که میگه :

مترونوم روشن کن و ضربی بزن روی زمان // بلوک هایلایت کن و "کیو"(Q) بزن بهر زمان

با وی اس تی های خوب ضربی بساز خیلی قشنگ // هت (hat) یادت نرود واجب تر است از نان شب :smile (41):

(یه دو بیتی از خودم :D)

11. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    عزیزم نمیشه که همه اش از لوپ های آماده استفاده کرد . باید کمی هم به صورت دستی با پیانو رول یا درام ادیتور کار کرد تا آدم یه چیزی یاد بگیره و تجربه ای به دست بیاره :)

12. arashdj71

arashdj71 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خيلي باهالي داداش :smile (27):
    من نميخوام از لوپ آماده استفاده كنم !‌ فقط گفتم نحوه play شدن توي بخشي مثل beat designer به گونه ايه كه حالت loop مانند داره يعني وقتي كه ما ريتم رو ميسازيم گكيك و بيس و درام و ..)‌ داعما لوپ ميشه و ما ميتونيم نتيجه كارو ببينيم !‌و سريع بصورت realtime تغييرات لازم رو انجام بديم... !‌اميدوارم منظورمو فهميده باشين!‌ :smile (70):
    راستي آموزشي هست كه كمكم كنه در مورد كار با piano roll؟ آخه من با زدن مثلا piano و strings و Pad , و synth ها توي piano roll مشكل ندارم و از هيمن روشم استفاده ميكنم !‌فقط نيمدونم چرا فكر ميكنم ساخت ريتم باهاش مشكله (شايد به خاطره ذهنيت بديه كه از piano rolle اف ال دارم )!:smile (49):

13. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    خب پس توصیه میکنم از bfd درام استفاده کنید :)

14. arashdj71

arashdj71 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا نيما ميشه بيشتر توضيح بديد ؟‌ پس stylus چي؟:smile (2):

15. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آخه همچین شما گفتی از لوپ نمیخوای استفاده کنی و خودتون میخواین ریتم بسازید و ... که گفتم بیخیال استایلوس بشید پس . ببینید ، استایلوس اول میاد یه لوپ رو در اختیار شما قرار میده که بیشتر به نظر من یه اُلگو حساب میشه . حالا شما میتونی یا از اون اُلگو بدون دست کاری استفاده کنی و یا میتونی با تغیرات و پردازش هایی که روی اون لوپ انجام میدی استفاده کنی . ولی bfd یه برنامه با بانک عظیمی از درام آکوستیکه . با وجود حتی درام ادیتور که تک تک اجزاء درام رو میتونید جابه جا کنید و یا تغییر بدید که بیشتر جنبه آموزش داره اما مشکل اینجاست که bfd فقط آکوستیکه و شایدم یه چند سبک بیشتر نداشته باشه . خوبیشم به اینه که یه درام ادیتور واقی داره اما استایلوس از داشتن درام ادیتور ساقطه و فقط از پیانو رول میتونید تغیرات رو انجام بدید :)

16. arashdj71

arashdj71 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب به نظر شما منكه تازه واردم بهتره با كدومش كار كنم؟‌فكر ميكنم با stylus كار كنم بهتر باشه و بعد برم سراغ bfd !

17. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    هر دوتاش خوبه منتهی برای اینکه تازه واردید من به شما همون استایلوس رو پیشنهاد میکنم . در کنارش میتونی bfd هم نصب کنی . هم از مزایای این استفاده کن هم از اون :)

18. Zigmaa

Zigmaa عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چاکرم:smile (47):

19. Zigmaa

Zigmaa عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    استایلوس سینتی سایزره ؟
    اگه خوبه لینک بدید

20. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,474 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من اگر می خوای کنترل خوبی داشته باشی و دقیقا چیزی که توی ذهنت هست رو پیاده کنی اصلا در مورد loop فکر نکن
    اتفاقا برعکس من فکر می کنم چیدن ادوات در پیانو رول خیلی هم لذت بخش هست چون دقیقا چیزی رو که می خوای پیاده می کنی
    اینکه بخوای همه اجرای ریتمت یک جا باشن که نمیشه اجزای درام رو در یک لاین و بیس رو هم در لاین های جدا باید بنویسی
    برای اینکه بهتر بتونی درک کنی پیشنهاد میکنم در کیوبیس از Groove Agent One برای ساختن ریتم مورد نظرت استفاده کنی
    کار کردن باهاش بسیار ساده است عکس زیر رو ملاحظه کن
    kit مورد نظر و مناسب سبکت رو انتخاب می کنی و براحتی در پیانو رول می تونی مثلا به اندازه یک میزان ریتم رو بچینی و بعد کپی کنی کنار هم

سوال در مورد ساخت beat و ريتم درام در cubase !-download.php?imgf=13141735501.jpg

بارگذاری...