سوال در مورد ریتم سازی

شروع موضوع توسط pooryaa ‏18/9/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در مورد ریتم سازی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pooryaa

pooryaa عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت تمامی دوستان. من چند وقتیه که دارم یه ریتم میسازم و حالا یه جا گیر کردم و اون اینه که میخوام کاری کنم که وقتی کلید ending رو میزنم به پایان ریتم نرسه!! یعنی از ending به عنوان پاساژ استفاده کنم. چه جوری میشه این کار رو کرد؟ و یه چیز دیگه میخوام مثلا تمام اجزای variation4 رو به ending2 کپی کنم (acc1 acc2 acc3 ..).آیا میشه؟ آخه وقتی میرم تو قسمت کپی فقط میشه از var به var و یا از fill به fill کپی کرد!!!!!! لطفا راهنماییم کنید.... راستی یه چیز دیگه !!!آیا میشه کاری کرد که وقتی ending رو میزنی همون موقع عمل کنه؟ منظورم اینه که مثل پاساژ دادن رو هر میزانی که بودی از همونجا عمل کنه و صبر نکنه تا میزان تموم بشه بعد عمل کنه!!!!!!!! ببخشید یه کم سوالام گیج کننده بود!!!

2. pooryaa

pooryaa عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خدا وکیلی چقدر برو بچه های کیبورد بی حال اند!!!

با سلام خدمت تمامی دوستان! بابا حضرت عباسی یه نگاهی به تاریخ پست کنید! یعنی هیچ کس نبوده که اصلا در مورد ریتم سازی یه کلمه ندونه بگه نمیدونم؟!!!! فکر نمی کنم سوال سختی کرده باشم (البته برای حرفه ای ها!!) .بابا شاید یکی کارش مثل من لنگه. لطف کنید اگه میشه یه جواب کوچولوی کوچولو بدید!! زیاد هم وقتتونو نمی گیره!:smile (2):

البته اکثر پست های من این جوری بوده یعنی کسی زیاد درست و حسابی جواب نداده! مثل پست (کمک در مورد سمپل pa500) که البته اشتباه تایپی بوده و باید pa50 نوشته میشده!:smile (74)::smile (74)::smile (74)::smile (74)::smile (74):

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    دوست من شما خودت بخون ببینیم چیزی میفهمی البته توضیحاتت خوبه ولی خودت قضاوت کن.

اصلا نگفتی داری با چی ریتم میسازی

با داو یا با ساز چه سازی؟

من این کار هایی که گفتید رو بلدم توی ساز های یاماها سری psr بهت بگم تو داو هم برای کیوبیس بلدم ولی بقیه چیز هارو نمیدو.نم

خب حالا ساز رو گفتی متاسفانه من چیزی نمیدونم دو مورد این ساز.

فقط این رو میدونم که فکر نکنم بشه با ending اون کار رو انجام داد یعنی بکنیش پاساژ حالا شاید دوستان کمکت کنند

4. pooryaa

pooryaa عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت آقای rash ! عزیز دل وقتی من پستمو تو تاپیک korg نوشتم یعنی برای کرگ میخوام!:smile (70): و فکر هم نمیکنم تو مدل های کرگ زیاد تو ریتم سازی تغییر داشته باشه یعنی یه جورایی هموشون مثل هم هستند . به هر حال من میخوام با ساز korg pa50 این کار رو بکنم و ریتمم هم 6/8 است!!

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    بله متوجه شدم ولی اگه اسم میبردید که بردید خیلی بهتر بود.

در کل من روی ساز های یاماها تسلت کامل دارم کرگ هم تا حدی من در حال تحقیق هستم حتما بهتون پاسخ میدم.

چون خودم کرگ ندارم باید از ساز هنرجو هام استفاده کنم

6. virtual

virtual عضو سایت VIP

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    با سلام دوست عزیز
    راجب سوال اولتون اگه میخواین از endingبه عنوان پاساژ استفاده کنید تنها ترفندش اینه که میزانتون رو یکی بیشتر انتخاب کنید و اون میزان رو خالی نگه دارید تا ریتمتون stop نشه بعدش هم باید سریعا varitionمورد نظر رو سر ضرب بزنید تا ریتم به روال خودش برگرده(یه کم سرعت عمل احتیاج داره با چند بار تمرین عادت می کنید)
    سوال دوم: متاسفانه نمیشه از varitionها به هیچ جای دیگه به جز خودشون کپی کرد ولی از قسمت های دیگه میشه به هر جایی کپی کرد پس بهتره قبل از شروع به ریتم سازی حساب همه جای کار رو بکنیم و برای اطمینان تا حد امکان قسمت های مهم رو اول تو introیا endingیاحتی تو fillبزنید بعدا اونا رو بچینید این طوری می تونید ازادانه اونا رو به هر جایی کپی کنید
    سوال سومتون: اگه میخواین endingها ویا intro ها تون هم مثل fill از هر جای میزان شروع بشه باید اینو بگم که میشه فقط کاری کرد که یا از سر میزان شروع بشه و یا از وسط میزان اگه کسر میزانتون 4/4 برای introویاendingمیزان رو تبدیل به 2/4 بکنید و تعداد میزان هاتون رو 2برابر کنید. نکته خیلی مهم اینکه وقتی شما هر قسمتی از ریتم رو زمانی که پر کنید دیگه نمیشه کسر میزانتون رو تغییر بدید حالا شما برای قسمتی چند ساعت وقت گذاشتیوحالابرای اینکه همه چی به موقع عوض بشه مجبورید اونو تغییر بدید اما دستگاه این اجازه رو به شما نمیده
    در چنین شرایطی باید به دستگاهتون کلک بزنید چه طور؟!:
    اول ریتمتون رو برای اطمینان ذخیره کنید بعد اون قسمت رو به جای دیگری کپی کنید در مرحله بعد اون قسمت رو تراک به تراک پاک کنید بعد از این که همه رو پاک کردید کسر میزان رو عوض کنیدو تعدادشو 2برابر کنید بعد قسمت مهم کلک اینجاست
    به این شکل که توی یکی از ترک ها یه چیزی رکورد کنید هر چیزی مهم نیست بعد از این کار حالا دوباره تراک به تراک
    به این قسمت کپی کنید یادتون باشه که حتما تراک به تراک باشه و all to allنباشه وگرنه بی فایده ست.
    پیروز وموفق باشید.

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه کارتون رو درست و دقیق میزان بندی کرده باشد هم fill ها و هم ending دقیقا سر جاشون عمل میکنه.
    بحث هم به این دلیل هستش که فیلها و ایندینگها از میزان شروع عمل میکنند.
    یعنی اگه شما سر میزان اونها رو استارت کنید درست عمل میکنند اما اگه از وسط میزان یا ضرب دو میزان استارت کنید تا رسیدن به سر میزان عمل نخواهند کرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...