سوال در مورد حفظ کردن گام ها روی ساز !

شروع موضوع توسط Broken-Spades ‏29/7/16 در انجمن گام در موسیقی

تاپیک سوال در مورد حفظ کردن گام ها روی ساز ! تالار گام در موسیقی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    سلام به دوستان گرامی
    من 3 ماه و اندی هست که گیتار الکتریکو شروع کردم الان بحث گام های مقدماتی رو تموم کردم تو کتاب تئوری گام های ماژور دیاتونیکو حفظم ولی سوال در مورد گام ها روی فرت برد گیتار ( و یا هر ساز دیگه ای ) هست .
    الگو های مختلفی داره روی فرت برد و حفظ کردنشون خیلی سخت میشه . میخوام بدونم ایا این گام هارو روی فرت برد باید حفظ کرد ؟ یعنی باید بدونیم هر گام کدوم فرت هارو شامل میشه ؟

2. arsalanbeladi

arsalanbeladi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    بله....باید حفظ کرد...البته نوازنده باتجربه همه گامها رو باس حفظ باشه.،روی گیتار که از یه تنالیته راه انگشت هرگام رو باید حفظ کنی و فقط گمونم با تعویض فرد ها تنالیته عوض میشه.،الته بنده تخصصم پیانو هست..اما در پیانو حتما باید لااقل گام های ماژور ومینور رو از تمام تنالیته ها حفظ کنید..البته بنظر من اول گام ماژور و مینور رو تو تنالیته مثلا لا حفظ کن...و گوش کن...بعد از مدتی از تنالیته های دیگه هم یاد میگیری..ولی راه اصلی واکادمیکش دونستن تعداد دیزها...و بملها..در هر گام هست..که با دانش اون حتی اگه حفظ هم نباشی زودی مسیر مورد نظر رو میفهمی..مثلا اگه سی مینور هارمونیک رو بدونی فا..ودو..دیز هیت..و چون هارمونیکه لا هم دیز میشه دیگه راحت راهش بدست میاد..

• موافقم موافقم x 1
بارگذاری...