سوال در مورد تاول زدن انگشت در تمرین گیتار کمک کنید

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏20/10/13 در انجمن گیتار

تاپیک سوال در مورد تاول زدن انگشت در تمرین گیتار کمک کنید تالار گیتار در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.ببخشید من انگشت شصتم یه گوشش قرمز شده و توش خون مردگی ایجاد شده.باید چیکار کنم؟ تمرین نکنم؟ بکنم؟ طبیعیه این حالت؟

2. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    پاسخ : سوال در مورد تاول زدن انگشت در تمرین گیتار کمک کنید

سلام :

این امر طبیعیه هم انگشت شصت هم سر انگشتها که باهاشون آکورد میگیری و مدت خیلی طولانی هم ادامه پیدا میکنه ، تاول میزنه بعد خشک میشه همین جوری تکرار میشه تا پوست ضخیم بشه و به حالت عادی برگرده . ( معمولا خانم ها خیلی به این مسئله حساس هستن خیلیاشون بخاطر همین گیتارو کنار میذاشتن )

3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

: )) طبیعیه

4. ibanez.satch

ibanez.satch عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -1
    نرم افزار:

اول اینکه طبیعیه
    دوم این که لازمه، یعنی این عمل باعث تشکیل پوست ضخیم تر می شه که به معنای دیگه شما بعد از مدتی نیاز نیس مثل اول زور بزنی تا از فرت صدا بیاد. و سومین مطلب اینه که لذتی که تاول زدن انگشتای دست بر اثر تمرین داره از خود گیتار زدن بیش تره چون به این باور رسیدی که تنها راه پیشرفت تمرین مداوم هست..تمرین.. تمرین ...تمرین

- - - - - - - - - -

اول اینکه طبیعیه
    دوم این که لازمه، یعنی این عمل باعث تشکیل پوست ضخیم تر می شه که به معنای دیگه شما بعد از مدتی نیاز نیس مثل اول زور بزنی تا از فرت صدا بیاد. و سومین مطلب اینه که لذتی که تاول زدن انگشتای دست بر اثر تمرین داره از خود گیتار زدن بیش تره چون به این باور رسیدی که تنها راه پیشرفت تمرین مداوم هست..تمرین.. تمرین ...تمرین

5. FaTiMa_

FaTiMa_ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0

دوستان من این مشکلو دارم ... امروز برای اولین بار نشستم تمرین کنم تقریبا 2 ساعت سرش بودم ... دیدم انگشت شصتم تاول زده ..

البته با وجود تاول بازم تسلیم نشدم و ب زدنم ادامه دادم ... سوالی ک برام هست اینه که آیا اشکال و ضرری نداره با وجود تاول باز هم تمریناتم و ادامه بدم ؟

و اینکه تا کی باید با این تاول ها سر کنم ؟؟ کم کم انگشتم عادت میکنه و دیگه تاول نمیزنه؟

6. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne

بله ادامه بدین مشکل نداره ، ممکنه به سال هم بکشه تا انگشتان عادت کنند .

7. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

اگر \از پینه بستن انگشتها ناراحت هستید از این روش استفاده کنید.
    ناخن های دست چپ رو ۱یا۲ میلیمتر بلند کنید . با اینکار پوست نوک انگشتتون به ناخن تکیه میکند و کمی بهتر میشود ولی اگر ناخنها رو بلندتر از ۱-۲ میلیمتر کنید بد هست چون سیم زیر ناخن میرود و نوازندگی رو دسوار میکند.
    اگر کلا با این قضیه مشکل دارید بهتره سراغ حرفه دیگری بروید.

8. ibanez.satch

ibanez.satch عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -1
    نرم افزار:

حقیقت اگر قرار باشه به خاطر هر مشکل دست از تمرین بکشید در نتیجه این عمل شما تمرین نمی گن... درواقع شما تمرین می کنین که از پس این مشکلات بر بیاین... حتما به دستتون استراحت بدین...شاید اول کار 2ساعت مداوم تمرین کردن لازم نباشه. می تونین به 4 تا 30 دقیقه تقسیمش کنید که دستتون هم بیش تر استراحت کنه ولی به هیچ وجه تمرین رو قطع نکنین و دلسرد نشین...جلو تر، شما به گرفتن آکورد های باره میرسین.. به نت های تکنیکی و سخت کلاسیک که همه ی اینا با صبر و تمرین زیاد حل میشه... شاید یه قطعه 3 دقیقه ای نیازمند 1 ماه یا بیش تر تمرین باشه یعنی هر 10 ثانیه ممکنه یک هفته وقت شما رو بگیره که اگر بخواین دلسرد بشین نمی تونین نوازنده خوبی بشین که این حرف من برعکسش بسیار بیش تر خودشو نشون میده

9. emocean

emocean عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0

ببينم منظورتون از تاول همون پينه اس؟ يا اينكه واقعا تاول ميزنه عين وقتي كه آبجوش ميريزه رو دست آدم تاول ميزنه زيرشم آب جمع ميشه؟ آخه مگه گيتار سلاح شيميائيه كه تاول بزنه؟ تاول واسه چي؟ بعدشم چرا روي شصت؟ آخه مگه با شصت فرت ميگيرين؟ خون مردگي ديگه چيه؟ مگه گيتار زدن خون مردگي مياره؟ مگه بوكسه؟
    شفاف سازي كنين لطفا.
    و
    تنها عارضه هايي كه ديديم و شنيديم ايناست:
    -يكي پينه زدنه كه اگه پينه نزنين اصن صداي نت در نمياد. پينه بيشتر=صداي قشنگتر و واضحتر بخصوص در لگاتو ها
    -ديگه درد سر انگشتاس بعد از آكورد گيري كه راهش اينه كه بعد از تمرين يه تيكه يخ بگيرين دستتون نگهدارين روي انگشتا يا برفكاي يخچالو بتراشين با پنجول نوك انگشتاتون سر ميشه خوب ميشه (مثل فوتباليستها)كه اونم كلا گذراست
    -بعدي هم درد پشت دست زماني كه تازه باره ها رو شروع ميكنين تا كشش لازم بياد و دست نرم بشه پشت دست درد ميگيره كه بايد رها كنين چند دقيقه بعد دوباره تمرين كنين.
    .
    اگه درد غير معمول يا عارضه اي غير از اينا باشه نياز به بررسي و احتياط داره. شايد تكنيك يا فرم دست اشتباهه . شايد خودآموز هستين و فرم دستتون نادرست باشه شايد هم با يك استاد نما دارين كار ميكنين كه خودش تكنيك ها رو اشتباه ميزنه.
    اگه خود آموز هستين حتما يك متد معتبر ويدئويي تهيه كنيد كه فرم صحيح دستها رو با تصوير واضح بيان كنه.
    اگه با استاد كار ميكنيد از استادتون خداحافظي كنيد و يك متد معتبر ويدئويي تهيه كنيد!
    براي شروع: learn and master guitar with Steve Krenz

- - - - - - - - - -

اين جلدشه:
    سوال در مورد تاول زدن انگشت در تمرین گیتار کمک کنید-Legacy-Learning-Systems-Guitar-Cover1.jpg

اينم عكس استادش Steve Krenz
    سوال در مورد تاول زدن انگشت در تمرین گیتار کمک کنید-980x980-50C9F0E3-5E26-421F-8F8596C42E0B5B44.jpg

10. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0

هه‌هه‌هه....بوکس کجا بود emocean9 عزیز. خوب وقتی‌ سیم‌ها رو مخصوصاً Wounded String‌ها رو با دست بزنی‌، تاول (مثل اینکه آبجوش ریخته باشه روش...این رو از کجا گیر آوردی حالا؟!) میزنه. حالا گیتار کلاسیک و فلامنکو و الکتریک که چیزی نیست. بیچاره باسیست‌هایی‌ که با انگشت باس میزنن. من از انگشتهام خون می‌چکید بسکه با تاول، و تاول روی تاول میزدم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  11. FaTiMa_

FaTiMa_ عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0

دوستان ممنون از همتون .. مشکل انشاالله حل شد .. من با انگشت شصتم ک ریتم میزدم پوست کناری دستم رو میزدم ب سیما و تاول زده بود .. که متوجه شدم باید ناخن شصتمو ب سیما بزنم امروز تمرین کردم خداروشکر دیگه مشکلی ایجاد نشد ..امیدوارم همینطور بمونه

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. خون مردگی انگشتان دست موقع گیتار زدن

,
  2. شروع آموزش گیتار سر انگشتان پوست پوست

,
  3. باره جهت سر انگشت موسیقی گیتار

,
  4. ایا گیتار زدن باعث ضخیم شدن سر انگشتان میشود,
  5. قرمزیانگشتان باگیتار زدن