سوال در مورد افکت زبر وکلفت کردن صدای خواننده

شروع موضوع توسط ssfazaee ‏18/10/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک سوال در مورد افکت زبر وکلفت کردن صدای خواننده تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. ssfazaee

ssfazaee عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام خوبید؟نمیدونم این مطلب رو جای درستی گذاشتم یا نه!متاسفانه تالار تجزیه و تحلیل موسیقی بسته بود!اگه کسی میدونه لطف کنه بگه چطوری میتونم صدای خواننده رو زبر و کلفت کنم.مثل آهنگ ناری ناری علیرضا روزگار که وسطش یه صدای زبر وکلفت میگه ناری ناری ناری بعد یه مصراع علیرضا روزگار میخونه دوباره اون صدا میگه ...یا خیلی آهنگای دیگه که مثلا میگه وکال بای حسام الدین یا ...از دوستان محترم میخوام کمک کنن تا هم من یاد بگیرم هم دیگران ممنون!

2. AmirMehdiKarimi

AmirMehdiKarimi عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    اگر قصد دارید صدا رو زیر و بم کنید میتونید از پلاگین های مختلفی از جمله Pitch Shift کیوبیس و Melodyne و ... استفاده کنید...
    اما اگر منظورتون فاصله ها هست میتونید از همون Melodyne یا Harmony Engine به بهترین کیفیت فاصله نرم افزاری برسید...
    موفق باشید...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    به نظر من شما با صدای طبیعی درس کنین خیلی بهتر از افک در میاد و افت کیفیت هم ندارین
    اهنگ ناری ناری که شما میگین اون خوده خواننده طبیعی همون مدل خونده و کمی افکت و تغیرات دادن و خاص نشونش میده

همون طور که امیر جان گفتن میتونید از پیچر و ملوداین استفاده کنین ولی با افت کیفیت مواجه میشین
    از هارمونی انجین هم میتونید استفاده کنین و هم چنینTransport نرم افزار نوئندو و کیو بیس

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سابقا یه پلاگین بود به نام strinberg machine اگه درست خاطرم مونده باشه با اون هم میشد کارهای خوبی کرد.
    البته در حال حاضر و با وجود ملوداین و امثالهم اونها دیگه قدیمی شدن

5. ssfazaee

ssfazaee عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با تشکر از همه شما که نظر دادید ولی اشتباه نکنید من نمیخوام پیچ صدا رو بم کنم بلکه میخوام صدا رو هم بم کنم هم اره ای و زبر!
    اجازه بدید برم بگردم یکی دو تا نمونه گیر بیارم پیوست میکنم بهتر منظورمو متوجه بشید
    ممنون

6. ssfazaee

ssfazaee عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اینم چند تا نمونه از نمنه صدای زبر

این فایل زیپ توش چهار تا نمونه ی کوتاه بریده از کارایی هست که توش صداشون رو زبر کردن بعضیاشونم بیشتر کلفت و بمه تا زبر!البته من نظرم رو ناری ناری هست که چجوری درست شده.بازم میگم بم کردن صدا رو بلدم ولی زبر و اره ای کردنش رو میخوام بدونم چطوریه.لطفا اگر میدونید بگید که هم من و هم دیگران یاد بگیریم و یه روزم ما به دیگران یاد بدیم.بازم ممنوناینم لینک دانلود از 4shared :http://www.4shared.com/get/tEvwQpDv/Sedaye_Zebr.htmlیا از لینک مستقیم خود سایت استفاده کنید:

- - - - - - - - - -

این فایل زیپ توش چهار تا نمونه ی کوتاه بریده از کارایی هست که توش صداشون رو زبر کردن بعضیاشونم بیشتر کلفت و بمه تا زبر!البته من نظرم رو ناری ناری هست که چجوری درست شده.بازم میگم بم کردن صدا رو بلدم ولی زبر و اره ای کردنش رو میخوام بدونم چطوریه.لطفا اگر میدونید بگید که هم من و هم دیگران یاد بگیریم و یه روزم ما به دیگران یاد بدیم.بازم ممنوناینم لینک دانلود از 4shared :http://www.4shared.com/get/tEvwQpDv/Sedaye_Zebr.htmlیا از لینک مستقیم خود سایت استفاده کنید:

فایل های ضمیمه:

7. AmirMehdiKarimi

AmirMehdiKarimi عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    بعید میدونم اینا صدای کامپیوتری باشن...
    افراد زیادی هستن که سلفژ رو خوب کار کردن و رنج صداشون تو محدوده Bass هست و خیلی راحت نت های پایین تر از این هم اجرا میکنن...
    به نظرم از اون افراد استفاده کردن و به خاطر جنس صدای این افراد که حالت Bass داره اون خش هم به گوش میرسه و بقیش بازی با اکولایزر هست و میکس...
    چون اگر صدا رو بخوایم با پلاگین به این درجه برسونیم مصنوعی بودنش به گوش میرسه...
    اما چون تو دانشگاه بچه هایی رو داریم که به شکل ماورایی نت های Bass رو اجرا میکنن دیگه باورش برام آسونه که اینا صدای طبیعی خود افراد هست...
    اگر دقت کنید متوجه میشید که چیز خاصی نداره و فقط صدای تو رنج Bass آقایان هست...
    البته نظر شخصی منه...
    شایدم استفاده از پلاگین باشه...
    موفق باشید...

8. ssfazaee

ssfazaee عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اي بابا من هي ميگم صداي زبر شما هي ميگيد بم

بابا يعني يكي نيست يه نمونه كار مثل اينا كه گفتم بذاره كه هم صداي قبل افكت توش باشه هم صداي بعد افكت؟؟؟!!!

حالا اگه شد با اف ال استوديو درست كنيد و فايل خود اف ال رو برام اينجا قرار بديد.

پس اين همه خواننده و آهنگساز چجوري از اين صداها ميذارن تو آهنگشون؟؟

لابد يه پاكت وينستون عقابي رو در عرض يه ساعت ميكشن كه صداشون اينطوري ميشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خلاصه اگه كمكي از دستتون بر اومد و كارمو راه انداختين كه ممنون وگر نه بازم ممنون.

تنكيو وري بوس!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/7/13
بارگذاری...