سوال در مورد ابزار مناسب برای ضبط قرائت قرآن

شروع موضوع توسط baloch ‏16/7/14 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک سوال در مورد ابزار مناسب برای ضبط قرائت قرآن تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. baloch

baloch عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید بزرگوار انجمن بنده یکی از علاقه مندان به قرائت قرآن هستم و می خوام صدای اساتید بزرگوار قرائت رو ضبط کنم اما نه ابزارش رو دارم و نه علمش رو ... کیفیت رکورد برام خیلی مهمه می خوام صدای اساتید رو به صورت استدیویی ضبط کنم ولی استدیوی خانگی هزینه اش برای من دانشجو خیلی زیاده و عهده اش بر نمیام بنابر این تصمیم گرفتم به کیفیت پایین تر اکتفا کنم و با حداقل هزینه بهترین قرائت های خونگی رو ضبط کنم(برای تمرین خودم هم میخوامش)

میکرفون معمولی خریدم اما از کیفیتش اصلا رازی نبودم چون وضوح صدا خیلی پایین بود رکوردر خردیم سونیux523وضوح صدا خیلی خوب بود اما صدای های اطراف باعث میشد صدای قاری خوب شنیده نشه و حتی رکوردر رو نزدیک هم که میبردم باز هم صدای های اطراف(صدای بچه و ماشین و خیابونو....) مزاحم بودند

قبل از ایجاد تاپیک تو اینترنت گشتم و یه چیزایی پیدا کردم که خودم نمی دونم به درد من می خورن یا نه اولیش اینه
    Avid Vocal Studio

این میکرفون استدیویی و از نوع یو اس بی هست که کارت صدا هم همراهش هست وسیله جمع و جوری به نظر میاد اما نمی دونم به درد می خوره یا نه تو یوتیوب نمونه صدا های ضبط شده اش رو نگاه کردم کیفیتش خوب بود اما اون طور که من متوجه شدم صدای نفس رو خیلی زیاد نشون میداد و ظاهرا خوانندگان به صدای نفس اهمیت میدن اما برای قاری وجود صدای نفس خیلی زشته مشکل دیگه این بود که هیچ ترانه ای پیدا نکردم که خواننده بدون ساز بخونه چون ساز باعث میشه صدای خواننده زیبا تر شنیده بشه و متوجه نشدم که آیا بدون ساز هم نتیجه کار رکورد خوب از آب در میاد یا نه

به نظر شما میکرفون هایی از این دست می تونن کمکی بکنن یا خرج اضافه هستند

در ضمن برای بنده افکت های صوتی خیلی مهم هستند (اکو) با نرم افزار اف ال و البته میکرفون معمولی به صدا اکو دادم خیلی خام بود revrebرو هم اضافه کردم کمی بهتر شد اما باز رضایت بخش نبود

حالا بنده چیکار کنم همین میکرفون رو بخرم میکسر یو اس بی بخرم یا راه دیگه ای هم هست؟؟؟؟؟؟

لطفا فایل صوتی رو که میگذارم حتما گوش بدید من کیفیتی شبیه به این می خوام

شیخ مصطفی اسماعیل

2. baloch

baloch عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان پاسخی ندارند؟؟؟؟

3. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    چیزی که شما می فرمایید خیلی کلی هستش . گذشته از اون من نفهمیدم که شما قصد صدا برداری در چه جایی رو دارین ؟؟ در جلوس قرآن ؟؟ یا مثلا چه جایی ؟؟
    میشه بیشتر توضیح بدین که کجا میخواین صدا برداری انجام بدین ؟؟
    در ضمن اگر مقدار بودجه ای رو هم که میخواین هزینه کنید خیلی راحت تر و بهتر میشه راهنمایی کرد .
    منتظرم ...

آخرین ویرایش: ‏17/7/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. baloch

baloch عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون که پاسخ دادید می خوام به منزل قاریان برم و صداشون رو بدون افکت و با افکت(در دو نسخه به زبان ساده بدون اکو و با اکو)... ضبط کنم و در اینترنت قرار بدم اما نمی دونم چجوری میشه این کارو کرد من گفتم خیلی نمی خوام دست به جیب شم 500تومن کل بودجه اییه که می تونم در نظر بگیرم بیش از این نمی تونم خرج کنم کمه ولی برای ما همین مبلغ هم زیاده

شما فعلا رو بودجه حساس نباش و هر چی می دونی در این مورد رو بگو تا بنده ببینم ارزشش رو داره بیشتر خرج کنم یا نه

با میکرفون معمولی صدا رو ضبط کردم خوب نبود با آمپلی فایر و میکسر (از نوع مسجدیش)هم صدا خوب نبود چون خیلی تقویت شده بود و طبیعی نبود من دوست دارم صدای طبیعی رو ضبط کنم

5. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    سلام
    تمام این مقولاتی که فرمودید در این محصول هست
    zoom h4n
    Zoom H4n Handy Recorder | Sweetwater.com
    قیمت اون حدود یک میلیون تومن هست.
    یک DSP انبرد با ۵۰ افکت همراهش هست که میتونید بدون نیاز به کامپیوتر روی ترک ضبط شده همون افکتهای ریورب و دیلی و.. قرار بدید..
    برای ادیت هم بهتره از sony sound forge استفاده کنید.
    کیفیت و کوالیتی بالاتر رو میخواهید بایستی تشریف ببرید استودیو با شرایط بهتر رکورد کنید .
    یا اینکه همون شرایط رو در منزل فراهم کنید اگر نمیتونید حدقل در یک اتاق یا حتی در یک کمد مناسب صدا رو ضبط کنید.
    محوطه بزرگ مثل بیرون یا فضایی که پوشش کاشی و سنگ وهمچنین دیوار و کف صیقلی داشته باشد محیط مساعدی نیست.
    در همین فروم بخشی هم به نام میکروفون گذاری و اموزش رکورد هست میتونید یاد بگیرید که چطور میکروفون گذاری کنید که بعدا کمتر دچار دردسر ادیت شوید. یک هدفون مونیتور خوب مثل beyer dt 770 pro هم تهیه کنید .
    ضمنا اون رکوردر سونی که شما اشاره فرمودید یک رکوردر خبرنگاری هست انتظار زیادی از یک محصول ۶۰-۷۰ دلاری نداشته باشید .

موفق و موید باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...