سوال در مورد آنالیز.کمک کنید

شروع موضوع توسط Amir&Amin ‏25/7/12 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک سوال در مورد آنالیز.کمک کنید تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. Amir&Amin

Amir&Amin عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به تمام اساتید من تمامه نوشته هاتو خوندم عالی بودن ولی یه سوال در مورد آنالیز
    من کارمو میکس کردم حالا میخوام مثلا دراممو تو آنالیز چک کنم
    متاسفانه من فقط بالا پایین رفتن و چپ وراست و میبینم
    حالا از کجا بفهمم این درامم هیچ مشکلی نداره خواهشم از تو اینه که کامل توضیح بدی چون توضیحاتتون در مورد آنالیز فقط معرفی بود...با تشکر ازهمه:smile (47):

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    سلام
    برای چک کردن اجزای درام توی آنالایزر باید هر کدوم از صداها (هر کدوم از اجزای درام) رو به صورت سولو گوش کنید و توی آنالایزر محدوده ی فرکانسی هرکدوم از صداها رو چک کنید
    مقدار لاو کات هر کدوم از اجزا، عدم وجود تداخل فرکانسی گستره ی افقی و توزیع فرکانسی هر کدوم از صداها از جمله مواردی هست که باید چک بشه

برای چک کردن تداخل فرکانسی هم میتونید از نکاتی که توی این تاپیک و در پست شماره ی 7 اون موجوده، استفاده کنید

سوالی بود در خدمتم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Amir&Amin

Amir&Amin عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برای چک کردن اجزای درام توی آنالایزر باید هر کدوم از صداها (هر کدوم از اجزای درام) رو به صورت سولو گوش کنید و توی آنالایزر محدوده ی فرکانسی هرکدوم از صداها رو چک کنید
    مقدار لاو کات هر کدوم از اجزا، عدم وجود تداخل فرکانسی گستره ی افقی و توزیع فرکانسی هر کدوم از صداها از جمله مواردی هست که باید چک بشه

مرسی ولی درام من یه ترک هستش و مشکل بزرگ من این هستش که نمیتونم عیب یابی کنم یعنی از کجا بفهمم این ترک مثلا (باس.یا کیک یا...)مشکل داره

آیا قانون خاصی یا جدولی داره تا بفهمیم این ترک درست هستش

- - - - - - - - - -

از دوستان خواهش میکنم اگه اطلاعاتی در مورد آنالیز دارن بدن/
    اینکه واسه هر ترک (کیک.باس.پد.وکال...)قانونی هست که بفهمیم اون ترک اشکال داره /

متشکرم

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    درامز اونم در یه ترک عملا کار مفیدی روش نمیشه انجام داد.
    شما باید اون رو کاملا خورد کرده و روی هر جز اون پروسس مناسب رو انجام بدید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    ببینید برای این کار حداقل باید به محدوده فرکانسی هر ساز تا حد قابل قبولی مسلط باشید. رفتارهای هر کدوم رو در مناطق مختلف بررسی کنید. برای مثال باید بدونید که کیک همیشه با بیس سر تصاحب فضای فرکانسی اختلاف داره! یا برای مثال باید بدونید که Snare تقریبا هر چیزی رو میتونه Mask کنه. حالا برای اینکه این اتفاق نیفته مسلما باید بدونید که مثلا Attack اسنیر در محدوده 2000 تا 3000 جای گرفته و ... اینها تنها مثال هستند و بر اساس جنس وتیمبر صدا متغیرند.
    EQ تنها در برطرف کردن این مشکلات کافی نیست. گاهی مواقع برای مثال داینامیک (اختلاف بین کوتاهترین موج صدا تا بلندترین آن) درام لوپ شما بسیار زیاد است. خوب اینجا ابتدا بوسیله یک کمپرسور سطح داینامیک صدا رو کاهش میدیم تا جایی که هم لودنس رو حفظ کنیم و هم Transient ها در امان باشند. بعد از اون سراغ پردازش هایی که [HIGHLIGHT]لازمه[/HIGHLIGHT] میرویم.
    در کل اینکه بخواهیم با اعداد و امثال بگیم که چطور میتونیم این کار و بکنیم در واقع باید کل مباحث میکس رو بررسی کنیم که لازمش تسلط کافی بر همه مباحث میکسه.
    بهتر اینه که به جای اینکه از روی عادت صرفا پلاگین ها رو در FX Slot ها بچینیم کمی فکر کنیم که توقع ما از صدایی که داریم چیه!
    ضمن اینکه بهتره درام لوپتون رو اسلایس کنید و هر Region رو جداگونه پردازش کنید که مطمئنا نتیجه بهتری رو هم خواهید گرفت
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
بارگذاری...