سوال در خصوص خواننده انگلیسی آدل

شروع موضوع توسط tmatini ‏17/7/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

1. tmatini

tmatini عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان من اخرا چند اهنگ از این خواننده و البته آهنگساز و ترانه سرای انگلیسی رو دیدم
    مشکل من اینه که به عنوان خواننده صدای ایشون رو دوست دارم اما اینهمه سر و صدا رو قبوا ندارم که براش راه انداختن. منظورم اینه که صدای این خواننده با اینکه صدای خوبی هست و زیباست اما به اندازه تبلیغاتی که درو برش هست نیست .اینهمه جایزه؟
    کسی میدونه که طبق چه استانداردی ؟و برای چی ایشون اینهمه سر و صدا درو برشون هست؟ و من مشکلات زیادی در صدای ایشون میبینم طبق همین سواد نداشتم.! نمیفهم! اگه چیزی هست که نمیدونم لطفا منو روشن کنید.

2. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من فکر می کنم این توجه زیاد به این خواننده بخاطر سبکش هست.اگه دقت کرده باشین از سازهای آکوستیک استفاده می کنه و مثل بقیه خواننده ها از صداهای سینتی و الکترونیک و الکتریک تو آهنگاش خبری نیست.

3. issah

issah عضو سایت

امتیازات:
    +57 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    اتفاقا ادل برخلاف خیلی از خواننده ها به خاطر صدای خاصش به شهرت رسید و نه ریخت و هیکلش!!! چند وقت پیش داشتم یه مقاله در مورد ادل می خوندم که از زبون کارشناس ها گفته بود که صدای ادل با تمام ویژگی ها و خاص بودنش ایراداتی هم داره ولی همه جا مثل ایران که نیست ...دوستِ خوانندمون اومد تی.وی همچین کلاس می ذاره و میگه من بدون رسانه و فقط با کمک مردم آهنگ هام پخش شد و مشهور شدم یکی نیست بهش بگه چون صدات عین شادمهر هست مشهور شدی...همه جا شنونده دنبال صدای جدید و موزیک خلاقانه هست توی ایران ما فقط دوست داریم خودمون رو تکرار کنیم(مثل خیلی از دوستان که فقط به خاطرِ شباهت صداشون با سیاوش قمیشی معروف شدن بعد از چند تا آلبوم تازه سبکشون رو پیدا کردن) ..من تقریبا تمامی اجراهای زنده ی ادل رو دیدم فوق العادست (به نظر من) و فکر می کنم منحصر به فرد بودنش باعث شهرتش شد و همچنین دو سه ترک از آلبومش که خیلی خوب گرفت.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. tmatini

tmatini عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما یه سری به ویکی پدیا بزنید
    نوشته آدل از طریق یکی از دوستانش موفق میشه که معرفی بشه. یعنی اون دوستش . که خدا پدر همچین دوستایی رو بیارمزه
    یه ترک از آدل رو برای یه کمپانی میفرسته و از همونجا شروع میشه. من میخوام بگم صداش خوبه ؟ قبول! خاصه ؟ نه خیلی زیاد قبلا هم خیلیا بودن با صدا دو رگه و گرفتهو همین ماریا کری. اگه صداش رو عوض نکنه در نتهای پائین صداش گرفته میشه.مبتکره؟ تا حدودی. در مقابل واین هاوس نه زیاد.تنها چیزی که ازش برام جالبه اینه که خودش ترانه سرا هست و آهنگساز هم هست. خوب این یه تفاوته ولی صداش در اوجها مشکل داره. شاید عوام باهاش مشکلی نداشته باشن ولی اگه کسی چیزی از صدا بدونه بهش نمره بیست نمیده . من به حسش نمره بالاتری میدم. این فقط عقیده شخصی منه. و البته سوال من.
    اما شخصیتشو دوست دارم.

5. issah

issah عضو سایت

امتیازات:
    +57 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    بله صداش در اوج ها مشکل داره برای مثال قسمت اوج ترک someone like you در اجراهای زنده ادل اوج نمیگیره و مشخص هست که در این مورد مشکل داره.خوب اگه اون ترکی که دوستش فرستاده بود خوب نبود که کمپانی حاضر یه سرمایه گذاری نمی شد حتما کارش خوب بوده(اگرچه من شهرتش رو از اجرای زندش در بی.بی.سی می دونم که خیلی سروصدا کرد).جوایزی که ادل گرفت(گرمی):بهترین خواننده، با یک نگاه به کاندیدای دیگه و فعالیتشون در طول یک سال فکر می کنم شما هم به ادل رای می دادید.بهترین موزیک سال، شعر و موزیک ویدئو ، و فکر نمی کنم کسی بی نظیر بودن موزیک rolling in the deep و همچنین شعر و کلیپِ این ترک شک داشته باشه.هیچ خواننده ای بی نقص نیست ولی فکر می کنم رقابت با ریهانا ،کتی پری ، لیدی گاگا و همچنین برونو مارس کارِ سختی باشه که فعلا ادل موفق تر از بقیه بوده

6. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,567 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببینید اینکه یک خواننده خیلی سر و صدا میکنه فقط به خاطر خوب بودن کارش نیست
    پشت این خواننده کمپانی ها و شخص هایی هستند اگه بخوان خیلی راحت میتونن یک خواننده رو مطرح کنند
    برای مثال تا چند سال پیش لیدی گاگا تمام جایزه ها و آوارد و گرفتم و تمام بحث ها سر لیدی گاگا بود
    امسال همین اتفاق برای Adele افتاد،یعنی سلیقه ی مردم در یک سال اینقدر سریع 180 درجه تغییر کرد که از لیدی گاگا رسیدن به adele ؟!
    مسلماً دلیلش چیز دیگری مثل کمپانی ها و اسپانسر های قدرتمندشون هستند که هر سال تصمیم میگیرند یک نفر مطرح و پولدار تر شه
    سال بعد نوبت یک نفر دیگه هست

در کل صدای adele خیلی خوبه و یکی از بهترین هاست

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
  7. H.Q.N

H.Q.N مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,020 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    دوستان دقیقا همین مطلبی است که حمید جان بهش اشاره کردن.
    مافیای موسیقی!
    این جنبه ای از کار است که که بسیاری به ندرت متوجه اون میشن. موسیقی برای کشورهای اروپایی و غربی جدا از جنبه ی هنری از لحاظ تجاری بسیار بسیار پر اهمیته.
    صدای Adele در مقایسه با بسیاری از آرتیست نماها مثل Armando Cristian Pérez یا همون Pitbull که صداش از لحاظ موسیقی هیچ ارزشی نداره بسیار قابل قبول تره. حالا چون این خواننده نما با هر کسی و در هر جایی یک اجرا داشته باید گفت که ...
    متاسفانه یا خوشبختانه بیشتر بحث مافیای موسیقی است.
    دلیل کمرنگ تر شدن بسیاری از اسطوره ها مثل Steve Wonder هم به عقیده ی بنده دور از این موضوع نیست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  8. tmatini

tmatini عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب چه خوب دو نفر به موضوع مهم اسپانسر ها و کمپانی ها اشاره کردند.
    ممنونم
    در ایران چطور همین وضعیت هست؟ یا نه ؟ مثلا از ادل بیایم به محسن یگانه(خیلی خنده داره ولی خوب بیایم دیگه بخاطر علم این کار رو انجام بدیم!!!! مادر بگرید!) چطور یه دفعه گل کرد؟
    در ایران باز هم همچین کسانی رو داریم که یه دفعه یه نفر رو رو بیارن؟
    در سینما که داریم!
    داستانهاش رو هم شنیدین.
    در موسیقی چطور؟

9. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,567 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بله در ایران هم داریم
    نمیخوام به کس خاصی اشاره کنم یا اسم ببرم چون از دوستان من و ممکنه بقیه باشند
    ولی صد در صد این موضوع هست
    البته محسن یگانه وضعیتش فرق میکنه
    مطرح شدن یگانه قبل از این بود که بخواد آلبوم های با کیفیت ریلیز کنه و روش تبلیغ شه
    با همون آهنگ های اولی که زیبا بودند ولی کوالیتی نداشتند مطرح شد
    یک مساله ی مهم دیگه هم هست اونم نحوه ی پخش آهنگ ها هست که این موضوع هم برای خودش مافیایی داره
    آهنگ های معمولی و حتی پایین تر از معمولی داریم که خیلی ازش استقبال شده و تقریباً همه این آهنگ ها رو شنیدن
    نمیشه گفت اون آهنگ اتفاقی هیت شده و اینقدر همه جا پخش شده،صد در صد کسایی بودند که وظیفه ی پخش این آهنگ ها رو داشتند،یا حتی سایت هایی که بعضاً خیلی بی دلیل حمایت شدیدی از یک خواننده میکنند(یا در ازای دریافت مبلغی یا رایگان ! )

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  10. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    یقینا کمپانی ها و مافیا بازی یکی رو به اوج می برند و یقینا از قبلش کلی پول به جیب می زنند شاید فقط بخش کوچیکی از این پولها به جیب آدل و امثال اون بره مطمئنا این همه جایزه ای که تو یک شب بهش می دند کار پوله
    ولی آدل یک سرمایه گذاری بدون ریسک بود تو این مارکت حال دنیا که بی آنسه با اون آهنگ های مزخرف و تنظیم های بدتر فقط به واسطه هیکلش میلیاردر شده خوب آدل واقعا جای سرمایه گذاری داره این نشون می ده مردم دنیا هنوز هم دنبال صدا و ترانه و آهنگ خوبند قبل از اینکه آدل بیاد واقعا داشتم نا امید می شدم این نشون می ده که رقص شکیرا شکل و شمایل عجیب غریب لیدی گاگا اندام بی آنسه صدای داغون پیت بال و حاشیه های جنیفر و بریتنی نمی تونه مردم رو از شنیدن یک صدای خوب محروم کنه اگر که کمپانی ها حمایت رو ازش ور ندارند و بلای مایکل جکسون رو سرش نیارند
    تو این ایران که موسیقی در حد بقالی هم بازار نداره باند بازی یک نفر رو به اوج می بره خیلی از خواننده های خوب در آرزوی مجوز کنسرت دارند کم رنگ می شند از اون طرف بعضی ها به واسطه باند بازی و پارتی بازی فقط مونده برند تو ....... !!! کنسرت بزارند با بلیت کنسرت صد هزار تومانی !!!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  11. tmatini

tmatini عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب حالا شد!
    زیبا بود مطالب دوستان
    حالا برای اینکه یه کمی بیشتر تفکر کرده باشیم به نظرتون راه حل چیه؟
    چیکار باید کرد؟

12. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من فکر میکنم باید گوش مردم رو اونقدر قوی کرد و سلیقه شونو جلا داد تا فقط کارهایی که ارزش هنری دارنو گوش بدن و ببینن،نه کارهایی که فقط با هیاهوی تبلیغاتی و یا به قول دوستمون شباهت صدایی بخوان خودشونو تو دل مردم جا بدن.که این امر هم باید فرهنگ سازی بشه تا مثلا خواننده ایی مثل حامی که کارش واقعا ارزش هنری داره ،اینطوری قربانی باند بازی نشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  13. tmatini

tmatini عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب اولین راه و طولانی ترین راهه که البته همینطور هم باید باشه.
    ولی راههای سریعتری هم هست؟

14. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    راستش من از این خواننده اصلا خوشم نمیاد ! نه صداشو دوست دارم و نه خوندنش رو !

15. ar.music

ar.music عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ادل یکی از بهترین صداها را داراست و اگه جایزه برنده شده بخاطر هیکل عمل کردش نبوده(مثل خواننده های دیگه) بخاطر صداش بوده.
    صداش خیلی خوبه خیلی زیاد.:smile (10)::smile (53)::smile (10)::smile (13)::smile (10)::smile (53)::smile (10):

16. Javad Jafari

Javad Jafari عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    شما بهتره اول آلبوم 21 رو به طور کامل گوش کنید و بعد نظرتون رو بگید.
    آهنگ های این آلبوم جزو زیباترین آهنگ هایی هستند که من شنیدم.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قدرت صدای ادل