سوال در باره نحوه ضبط صدا در اف ال

29/9/09
15
0
1
سلام.
چطور میشه در FL و Aoudition صدای خواننده رو ضبط کرد؟ و کدوم بهتره؟ (لطفا توضیح کامل باشه چون در این زمینه اصلا وارد نیستم.) سپاس

DJ iBSb

هنرمند
عضو سایت
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
سلام دوست من،من چند سالی هست برای ضبط وکال از Adobe audtion استفاده میکنم،کیفیتش برای یه کار عادی خوبه اما،برای کار تکنیکی و حرفه ای این نرم افزار رو توصیه نمی کنم(البته ورژنهای 2 و 1.5 و 1)،اما مثل اینکه ورژن 3 این برنامه خیلی خوبه حتما استفاده مبکنم و بعد بهتون میگم!
اما از این نرم افزار استفاده نکنید،از اساتید بپرسید...

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
سلام.
شما اول یک کانال Audio Clip از منوی Channels یا (با راست کلیک روی یکی از کانالها و انتخواب Insert و بعد Audio Clip ) ایجاد کنید و سپس در یکی از کانالهای میکسر به غیر از کانال Master قرار بدید.(البته من در عکس در قسمت سکوئنسر کانال Sampler گذاشتم شما باید Audio Clip رو انتخواب کنید)بعد مثل عکس ضمیمه مراحل رو طی کنید:
1-از این قسمت نام میکروفون را انتخواب کنید.
2-دکمه رکورد را فشار دهید.
3-با انتخواب این گزینه صدای ضبط شده در Edison در واقع ضبط میشه و میتونید پردازشهایی رو در اونجا انجام بدید و بعد فایلتون رو ذخیره کنید.
4-با انتخواب این گزینه فایل ضبط شده مستقیما در پلی لیست قرار میگیره.

رکورد در آدوب آئودیشن رو متاسفانه بلد نیستم.

فایل های ضمیمه

29/9/09
15
0
1
سپاس

سلام. از همه دوستانی که کمکم کردن ممنونم. dj max عزیزم. چطور میتونم Aoudio clip رو در میکسر قرار بدم؟

16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
دوست عزیز مشخص هست که جدیدا شروع به کار با این نرم افزار کردید
بهتر هست که در ابتدا آموزش های FL رو ببینید (به صورت فارسی و یا اگه امکانش هست english )
در سایت چند مورد آموزش هست با جستجو پیداشون خواهید کرد

DJ iBSb

هنرمند
عضو سایت
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
سلام. از همه دوستانی که کمکم کردن ممنونم. dj max عزیزم. چطور میتونم Aoudio clip رو در میکسر قرار بدم؟
ببینید با دوبار کلیک کردن بر روی موزیک یک پنلی برای شما در سمت راست خواهد آمد در قسمت چپ در بالاترین نقطه یک فلش به سمت پایین قرار دارد آن را که کلیک کنید،و گذینه ی Assing to audio mixer رو بزنید!

اگر سوالی در مورد اف ال داشتید من در خدمتم،از کمک کردن دریغ نمی کنم!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
147
0
سلام

واسه رکورد صدا قبل از همه چیز باید درایور صدا رو روی یکی از کارتهای asio قرار بدید و بعد امکان رکورد به روشهای مختلف پیدا میکنید

خدانگهدار

DJ iBSb

هنرمند
عضو سایت
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
اگر امكان داره اين قرار دادن درايو صدا روي asio رو توضيح بديد؟! ضمننا آيا مي شه با كارتهاي onboard و ميكرفون هاي معمولي هدست صدا رو ركورد كرد؟ (نه به شكل حرفه‌اي بلكه فقط به شكل ماكت)
چرا نمیشه،اما کیفیتش رو که خودتون میدونین پایینه اما بهتون پیشنهاد می کنم برید و یک هدفونی بخرید که کیفیت میکش بالا باشه بعد ماکتتون خوب میشه،اگه یه مستر توپ هم بندازی تنگش عالی میشه!!!!!

چرا نشه شما در قسمت audio seetting برنامه fl میتونید asio درایور مورد نظرتون رو انتخاب کنید در صورتی که از fl 9استفاده کنید یه برنامه به نام asio for all هم باهاش نصب میشه در صورتی که نصب نشد حتما دانلود و نصب کنید بعدش همین درایور رو انتخاب و در قسمت میکسر اف ال ورودی میک رو انتخاب و رکورد کنید با هر کارت صدایی که داشته باشید و هر میکی حتی voice موفق باشین در ادامه من به تمام دوستانی که میخوان وکال بگیرن cubase رو پیشنهاد میکنم چون از اف ال در ضبط صدا حرفه ای تره

13/5/16
1
0
1
89
سلام.توی اف ال وقتی روی بیت میخوایم صدای خواننده رو ضبط کنیم.تنها صدای بیت ضبط میشه و صدای خواننده خیلی کمه..یعنی میکروفون فقط صدای هدست رو ضبط میکنه.از صورتی هم نمیخوایم خواننده بدون بیت بخونه.میخوایم بین بره و اون روش اجرا کنه.ممنون

9/5/16
5
4
3
18
سلتم من چطور میتونم میکروفونمو وصل کنم به کامپیوتر اخه فیش میکروفونم از اون بزرگاست

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
773
705
93
گیلان
سلام. باید از تبدیلات استفاده کنید. فروشگاه های صوتی این ها رو میفرشوند. یا اینکه از کارت صدا استفاده کنید.
[doublepost=1463138630,1463138216][/doublepost]فکر کنم همچین فیشی میخوایدimages.jpg

9/5/16
5
4
3
18
سلام. باید از تبدیلات استفاده کنید. فروشگاه های صوتی این ها رو میفرشوند. یا اینکه از کارت صدا استفاده کنید.
[doublepost=1463138630,1463138216][/doublepost]فکر کنم همچین فیشی میخوایدمشاهده پیوست 49059
بله همینطوریه..
یه سوال دیکه هم داستم کیبوردمم میخواستم وصل کنم چیکار کنم؟

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
773
705
93
گیلان
میخواید صدای کیبرد رو انتقال بدید از طریق کابل یا منظورتون اینه که کیبرد رو به عنوان میدی کنترلر به سیستم وصل کنید؟

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
773
705
93
گیلان
سلام. کیبرد شما اگه یو اس بی هست که راحت میتونید وصلش کنید و اون رو به نرم افزار بشناسونید( که اموزشش هست)
اگه کیبردتون یو اس بی نداره ، و فقط پورت میدی داره دو راه دارید: یا با کابل میدی ، کیبرد رو به کارت صدا (استودیویی) وصل کنید و کارت صدا هم که به سیستم وصل میشه. در واقع کارت صدا میشه رابط شما.
یا اینکه یک مبدل میدی به یو اس بی بخرید که یک سر اون به کیبرد و یک سر دیگه به سیستم وصل میشه.
[doublepost=1463950729,1463950694][/doublepost]این کابل میدیmidi_cable.jpg
[doublepost=1463950776][/doublepost]این تبدیل میدی به یو اس بی ( اگه میخواید این رو بگیرید جنس خوب بخرید)sku_0730_1.jpg

9/5/16
5
4
3
18
سلام. کیبرد شما اگه یو اس بی هست که راحت میتونید وصلش کنید و اون رو به نرم افزار بشناسونید( که اموزشش هست)
اگه کیبردتون یو اس بی نداره ، و فقط پورت میدی داره دو راه دارید: یا با کابل میدی ، کیبرد رو به کارت صدا (استودیویی) وصل کنید و کارت صدا هم که به سیستم وصل میشه. در واقع کارت صدا میشه رابط شما.
یا اینکه یک مبدل میدی به یو اس بی بخرید که یک سر اون به کیبرد و یک سر دیگه به سیستم وصل میشه.
[doublepost=1463950729,1463950694][/doublepost]این کابل میدیمشاهده پیوست 49122
[doublepost=1463950776][/doublepost]این تبدیل میدی به یو اس بی ( اگه میخواید این رو بگیرید جنس خوب بخرید)مشاهده پیوست 49123
داداش یه دنیا ممنونم

28/7/17
9
1
1
24
خراسان
ببینید با دوبار کلیک کردن بر روی موزیک یک پنلی برای شما در سمت راست خواهد آمد در قسمت چپ در بالاترین نقطه یک فلش به سمت پایین قرار دارد آن را که کلیک کنید،و گذینه ی Assing to audio mixer رو بزنید!

اگر سوالی در مورد اف ال داشتید من در خدمتم،از کمک کردن دریغ نمی کنم!
سلام دوست عزیز برای وکال گیری از پلاگین هم میشه استفاده کرد یانه ؟ چون من اتاق اکوستیک ندارم ولی میکروفون و کارت صدا دارم و دوست دارن کارم با کیفیت در بیاد اما هر دفعه صدامو ضبط میکنم کیفیت خوبی نداره . بعد سوال دوم اینکه چطوری بیت رو روی وکال تنظیم کنم که صدا ها هماهنگ باشه