سوال در باره اتوتیون و هارمونی انجین

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏3/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال در باره اتوتیون و هارمونی انجین تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام همگی خسته نباشید.راجبه اتوتیون و هارمونی انجین یه سوالی داشتم.توی این فرم آموزشه خیلی خوبی داده بود راجبه هارمونی انجین و من انجام دادم و مشکلم حل شد اما راجبه این که وقتی صدای ورودی رو میدیم بعد توی کانالهای بقلی که میخواهیم به صدا فاصله بدیم صدا کمی غیر عادی هستش.حالا میخواستم بدونم، چون کامپیوتری هستش کلا مدلشه ؟ یا نه میتونه همون صدای طبیعی رو بهش فاصله بده ؟ چون صدا هر کاری میکنم یه ته لیزری هستش حتی لیزرشم میبندم باز یکم هستش بعد صدا خفه و تیرس مثل صدای اصلی نیست.مدلشه؟و سوال دیگه راجبه اتوتیون اینه که اتوتیون فقط کاربردش لیزری کردن صداس؟! اگه فالشی صدا رو کنترل میکنه به صورت گسترده میتونه فالشی رو بگیره یا نه تا حدوده خیلی کم؟اتوتیون رو باید قبل از رکورد فعالش کرد؟

2. PEYMAN OMIDI

PEYMAN OMIDI عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز سلام.برای ایجاد فاصله بهتره که در درجه اول خود خواننده اون رو اجرا کنه و اگر نشد من ملوداین رو توصیه میکنم.هر چند روش اول بسیار معقول تر هست.:smile (2):

3. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    همون طور که دوست عزیزمون گفتن بهتره که فاصله رو اجرا کنید تا اینکه با نرم افزار به صداتون فاصله بدین چون مطمئنا به صورت کاملا طبیعی در نمیاد اما زمانی که با موزیکتون ادغام بشه کمی لیزری بودنش محو میشه اما خیلی کم
    در مورد تیون هم باید بگم اکثرا تیون رو برای رفع فالش خوندن استفاده میکنن و باید بعد از خوندن روی صدا قرار داده بشه اما من دیدم که بعضی ها قبل از خوندن فعالش میکنن و با تیون شروع به خواندن میکنن که من شدیدا با این کار مخافلم خیلی آماتوری میشه!

4. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    مشکلاتتون رو درون این تاپیک بگین تا پیگیری بشه بهش.

و این پایین صفحه یه نوشته هست آموزش هست اینجا کلیک کن.

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی دوستان اما اینکه توی هارمونی انجین صدا لیزری یا کامپیوتری میشه بیشتر میخوام بدونم.هیجوره از شرش راحت نمیشم همرو صفرم که میکنم تو قسمت ویبره و .. بازم صدا لیزریه!نمیدونم چطوری از شره این لیزره خلاص شم.

6. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست گرامی همانطور باقی عزیزان گفتن راه اول یعنی خوندن فواصل بهترین کاره اما اگه مشکل داری بهترین کار بنظرم استفاده از ملوداینه این پست رو نگاه کن و نمونه صدا رو گوش کن خودت تصمیم بگیر (توی اون دیگه خبری از لیزری و ... هم نیست تا نخوای.)
    ببین:توی پست 7:
    https://www.persian-music.org/showthread.php/4654-کار-روی-صدای-خواننده

7. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    ممنون دوست عزیز فاصله صدایی رو میشه با ملودینه تنظیم کرد؟؟

با این کاری که شما گفتین؟؟

8. M.Minoo

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اره دوست من
    شما ملوداینو نصب کن فایلتو توی اون باز کن(با پسوند wav)
    گزینه snap scaleرو فعال کن گام و اسکل کنونی صداتو بهت میده
    حالا قسمتهایی از صدا رو که میخواهی هارمونی کنی انتخاب کن بعد اونا رو با موس بگیر وبرای فواصل بالا به سمت بالا و برعکس حرکت بده اما قبلش حواست باشه که دکمه altو siftرو هم نگه داشته باشی حالا هرجا که فاصله درست بود اونو رها کن یک کپی از صدات با اون فاصله اونجا کپی موازی میشه (که میشه همون صدای دومت حالااون کپی دوم را solo ;k و از پروزه اکسپورت بگیر نتیجه صدای دوم یا چندم با فاصله خاص با پسوند wavهستش که میتونی توی کار اصلیت ببری
    یه نکته وقتی snap scale فعاله با دراگ کردن شکل موج حرکت تکه های صدا برطبق الگوی اون اسکله که با کلید ابی نشون داده شده اگه نخواهید طبق اسکل خاصی هارمونی بسازید کافی اسکل اسنپ رو غیر فعال کنید ضمنا ملوداین صدا رو هم لیزری میکنه وهمچنین یه خاصیت بزرگ دیگش تایم کورکشنه (یعنی اصلام زمان پخش موج صدا مثلا برای کشیده کردن صدا و یا کوتاه تر کردن تلفظ صوت و همچنین کوانتایز کردن موج و....

9. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    خوب میشه از دوستان اگه تو این سایت دانلود پلاگین ملودین هست لینکش رو بزارند اگرم نیست حجمش زیاده خریداری میکنم از بیرون. فیلم آموزشی هم هست باسه ملودین ؟:smile (10):

10. M.Minoo

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز توی سایت ملوداین هم بصورت برنامه جداگانه و هم بصورت vstبرای دانلود هستش ضمنا helpخود برنامه به اسم quick tour خیلی کامل و واضحه فقط باید یکم وقت بذاری.

11. VINVIN

VINVIN Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    buzz
    سلام !
    ميشه يه توضيح بديد كه چطور با اوتوتيون ميشه صدارو مصل رپر هاي آمريكايي ليزري كرد ؟
    روشي كه خيلي قوي و محسوس باشه !

بارگذاری...