سوال درمورد after touch در پیانو دیجیتال !

شروع موضوع توسط sajadk48 ‏17/4/16 در انجمن پیانو

تاپیک سوال درمورد after touch در پیانو دیجیتال ! تالار پیانو در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. sajadk48

sajadk48 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic
    سلام. بنده اگر پیانو دیجیتالی مثل YDP 142 رو به عنوان میدی کنترلر استفاده کنم دارای قابلیت افتر تاچ که در میدی کنترلر ها وجود داره خواهد بود یا خیر ؟
    مرسی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    فکر نمیکنم داشته باشه عزبز. ایا واقعا اینقدر افتر تاچ واستون مهمه

3. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    سلام. خیر. زیرا پیانو دیجیتال در درجه ی اول وسیله ای ست برای شبیه سازی پیانو. و در پیانو وقتی کلاویه پایین بره دیگه چکش ضربه رو زده و هیچکار دیگه ای نمیشه کرد.
    اگر افتر تاچ براتون خیلی مهمه باید یک میدی کنترلر که دارای این قابلیت باشه خریداری کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. sajadk48

sajadk48 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic
    بنده آماتور هستم . قصد دارم پیانو دیجیتال بخرم . آخه میگن برای نواختن گیتار و ساز های زهی با میدی باید افتر تاج داشته باشه . میشه منو راهنمایی کنید ؟

5. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    میشه لطفا سقف بودجه رو بفرمایید و اینکه ایا شما حتما سازی میخواید صدا مستقل از سیستم هم پخش شه مثل همن دیجیتال پیانو یا اینکه مثل میدی کنترلر صدا فقط از سیستم بیاد بیرون مشکلی باهاش ندارید؟

6. sajadk48

sajadk48 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic
    بنده قصد دارم حتما پیانو بگیرم و 18 سالم هست و بودجم چیزی در همون حد YDP 142 هست. اول میخام پیانو یاد بگیرم بعد با نرم افزار های Daw کار کنم.
    پیانو رو که 100 درصد خواهم خرید و میخاستم یه میدی هم کنارش بخرم که بتونم از امکانات میدی هم استفاده کنم. که به بحث افتر تاچ برخوردم. میخاستم ببینم اگر پیانو دیجیتال افتر تاچ داره، میدی رو که میخام بخرم بدون افتر تاچ باشه که خرجش کمتر بشه. ولی با این وضع مجبورم یک میدی با افتر تاچ بخرم.

ولی هدف اصلی اصلی اصلی یاد گیری پیانو هست و در وهله ی بعد کار با نرم افزار های Daw.

7. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    نظر شخصی بنده اینه که همین پیانو رو بگیری و بعدا از کلاویه هاش بعنوان میدی کنترلر هم میتونی استفاده کنی.
    افترتاچ خیلی مسئله ی حیاتی ای نیست که اینقد اهمیت داشته باشه.
    شما هرچی چیزی که توسط میدی کنترلر میشه انجام داد رو داخل خود DAW میتونی انجام بدی. فقط میدی کنترلر اون امکانات رو قابل دسترسی تر میکنه. وگرنه این نیست که اگه میدی کنترلر نگیری نتونی از خیلی قابلیت ها استفاده کنی! حتی همین افتر تاچ هم، بعد از اینکه مثلا ساز بادی یا آرشه ای رو اجرا و رکورد کردی میتونی داخل خود DAW این حالت رو روشون ایجاد کنی.

8. sajadk48

sajadk48 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic
    مرسی از نظرتون . حالا به نظرتون بین YDP 142 و 162 خیلی تفاوت هست و ارزش داره 1 میلیون بیشتر بدم برای 162؟

9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    چقدر خوب مقایسه کردی و انالایز کردی و خودت هم تشخیص دادی .
    بهترین کار همین هست.
    یک پیانو دیجیتال تهیه کنید( زیاد حساس نباشید و ارزونترین رو حتی کارکرده بگیرید به شرطی که سالم و کلاویه های سنگین و درست درمونی داشته باشد ) و یک کابل میدی اسپورت یا تبدیل میدی به usb نیز تهیه کنید.
    اگر پیانو افترتاچ داشته باشد بوسیله ایونت های میدی به نرم افزار هاست منتقل خواهد شد .
    نیازی هم به میدی کیبورد نخواهید داشت در صورت لزوم یک میدی کیبرد 2 یا 4 اکتاو برای استفاده بر روی میز تهیه کنید . که البته در شروع کار لازم نیست و بهتره هزینه نکنید و فعلا فقط روی نوازندگی و آموزش تمرکز کنید . بعدها فرصت برای ارتقا و خریدهای اینده هست .
    موفق باشید.

• موافقم موافقم x 1
  10. sajadk48

sajadk48 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic
    پیانو ydp 142 هم ورودی و خروجی میدی داره و هم خروجی usb . حالا با استفاده از چه کابلی میشه وصلش کرد به نرم افزار های Daw؟

راستی لازم هست کارت صدا اکسترنال هم بخرم ؟

11. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    فعلا نیازی به خرید کابل و کارت صدا ندارید

• موافقم موافقم x 1
  12. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    سلام. بله مسلما ارزشش رو داره. مخصوصا اگر هدفتون نوازندگی باشه و روی اکشن کلاویه ها حساس باشید.
    ydp142 از اکشن GHS استفاده میکنه که ابتدایی ترین اکشن شرکت یاماهاست.
    ydp162 از اکشن GH استفاده میکنه که نسل پیشرفته GHS هست.
    اگرچه پیانوی دیجیتال یاماهایی که بخواهید از نظر نوازندگی و حس نزدیک بودن به آکوستیک خیالتون راحت باشه باید از اکشن های GH3 انتخاب کنید و یا NW که همان GH3 هست اما کلاویه های سفید از جنس چوب هستن. مثلا Clp525 یا clp535
    من Clp330 دارم که از اکشن GH3 استفاده میکنه.
    بنابراین، اگه توان مالیشو دارین از GHS دوری کنید. من با سازی که چنین اکشنی داشته اجرا کردم و بسیار غیراستاندارد هست. ولی خب هستن کسانی که به پیانو علاقه دارن و توان مالی تهیه ساز خوب ندارن خب چه اشکالی داره از این ساز استفاده کنن. ولی اگه حتی با مدت کوتاهی پس انداز
    و ... میتونید 162 رو بگیرید پیشنهاد میدم براش صبر کنید. البته همونطورکه گفتم انتظار GH3 رو نداشته باشید ازش.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏19/4/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏19/4/16 ---
    همونطورکه دوستمون گفتن فعلا نیاز به این چیزا ندارید و فقط تمرکز کنید به نوازندگی و تئوری موسیقی.
    برای اتصال به DAW هم بهتره از خروجی USB استفاده کنید(زیر کلاویه ها کنار فیش پدال قرار داره). اون USB که کنار کلاویه ها و در دید و دسترس هست برای اتصال فلش هست برای انتقال فایل.

• موافقم موافقم x 1
  13. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    کاملا جناب shadmehrmn درست میفرمایند. ydp 142 کلاویش ghs است و ابتدایی محسوب میشه. به نظرم ydp 162 ارزش قیمت بالاتر رو داره چون کلاویش gh هست. اگه بتونید سری 500 بخرید که عالی میشه

بارگذاری...