سوال درمورد صدای پس زمینه سرود های دینی

شروع موضوع توسط baloch ‏27/8/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک سوال درمورد صدای پس زمینه سرود های دینی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. baloch

baloch عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت اساتید بزرگوار انجمن واقعا نمی دونستم چه عنوانی برای این تاپیک انتخاب کنم چون سوالی که می خوام بپرسم پرسیدنش هم سخته چه رسد به جواب دادن

بنده قاری قرآن هستم و مدتیه که به سرود های دینی علاقه مند شدم چیزی که در اکثر سرود های دینی دیدم برام خیلی جالب بود صدای پس زمینه اون سرود ها بود

خواهشی که ازتون داریم اینه که فقط 5 دقیقه فقط 5دقیقه یا حتی کمتر وقت بگذارید و به این دو فایلی که میگذارم گوش بدید با این کار کمک بزرگی به بنده می کنید

دانلود فایل اول

دانلود فایل دوم

این سرود های دینی توسط خوانندگان پاکستانی و هندوستانی خونده شده و اگر دقت کنید حتی قبل از شروع سرود صدایی در پس زمینه هست که خیلی شبیه به صدای یک نوع سازه اما به نظر نمیاد صدای ساز باشه چیزی بین صدای انسان و صدای ساز یک طنین و revrebخاص که انگار در نت هایی خواص نواخته شده

از شما دوستان عزیز می خوام که بنده رو راهنمایی بفرمایید من چطور می تونم چنین صدا های رو درست کنم بنده کمی با برنامه FL STUDIOکار کردم و تا حدودی کار با این برنامه رو هر چند به صورت آماتور بلدم آیا با این برنامه ها میشه چنین افکت هایی رو به صدا داد خواهشا راهنمایی بفرماید

دوستان یک سوال دیگه هم هست با چه ابزار استدویی میشه سرود هایی با این کیفیت خوند تقریبا با چه ابزاری کارت صدا و میکرفون کافیه؟؟؟ یا پری آمپ و محیط آکوستیک هم لازمه ؟؟؟ آیا میشه در یک محیط غیر آکوستیک و فقط با یک میکرفون و کارت صدای متوسط چنین صدایی با این کیفیت و حجم رو بدست آورد؟؟؟

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز اینها پد (pad ) هستند
    که میشه اونها رو به راحتی در vsti ها پیدا کرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. baloch

baloch عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون واقعا نمیدونستم اسمشون چیه برای همین نتونستم تو گوگل چیزی پیدا کنم

برای دونستن اینجور اصطلاحات باید چیکار کنم چه منابعی رو مطالعه بکنم

و به سوال دوم بنده هنوز جواب ندادید با چه ابزار های استدیویی میشه چنین حجمی از صدا رو تولید کرد

4. dj unk

dj unk عضو سایت هنرمند

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +257 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    برای دونستن این اصطلاحات شما باید کار تنظیم رو فرا بگیرید . حالا این تنظیم خودش شامل یاد گرفتن daw موردنظر -تئوری موسیقی - ساز ها - کاربردهاشون - ویژگی هر ساز - صدا های الکترونیک - تجربه و ...
    برای تولید این صدا هم همونطور که اقای محبی گفتن باید از وی اس تی استفاده کنی . که در اصل به صدا های سینتی سایزری معروفن . به صورت اماده در Categories های وی اس تی های مختلف به راحتی قابل دسترسی هستند با نام PAD . اگرم نه که خودتون باید بسازیدشون .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. mory952

mory952 عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    به نظرم بهترین راه برای شما واسه اینکه این توع اصطلاحات و صداها رو یاد بگیرین اینه که برید پیش کسی که کیبورد داشته باشه و یه چند ساعتی رو تو بانکهای صدایی کیبورد چرخ بزنین ، اونجا چون همه صداها دسته بندی شده و از هر نوع صدایی هم مهمترینهاشون رو داره شما میتونی درک کلی و درستی از صداها و سازها و اصطلاحات پایه اینچنینی پیدا کنی .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    سلام
    البته اقای محبی و دوستان فرمودند صدای پد هست ولی چیزی که مهم هست میکس هستش
    به غیر از افکت ریورب که خودت تشخیص دادی یک دیلی کوچک هم در دو میزان ابتدای فایل اول هست.
    این دو کمک کردند که صدا به این شکل شنیده شود .
    و در نهایت یک صدای همراهی که pad هستش و برای نواختن اون هم نیاز به دانش موسیقیای دارید در همین حد که بتونید همراهی کنید. اگربا یک نوازنده کیبورد ساده کارکنید میتونید بهتر از این نمونه ها رو بسازید.

در FL یک سینت معروف به نام sylenth1 هست که میتونید صداهای پد رو انتخاب کنید و استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که باید به نوازندگی مسلط باشید.

یک چیزی به نام استاندارد هست که طبق اون تمامی این ابزرها لازم هست
    اگر محیط غیر اکوستیک هم داشته باشید میتونید اون رو جبران کنید مهم این هست از چه ابزاری در کجا استفاده کنید.
    فکر میکنم در تاپیک خرید تجهیزات به اندازه کافی در مورد این جریان توضیح داده شده پس حداقلها رو ببینید و با همونها شروع کنید.
    روش بی دردسر هم این هست که بجای خرید این تجهیزات با یک نوازنده کیبورد متبحر در اونجا هماهننگ کنید و زحمت همه این کارها رو به عهده استودیو بسپارید.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. baloch

baloch عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگر بیاییم تهران بندر عباس مشهد یا شهر های معروف دیگر که در اونجا استدیو هست آیا کسی سراغ دارید بتونه ترانه هایی با این کیفیت ضبط کنه بنده سرود خوانانی رو میشناسم که حاضر اند هزینه کنند ولی نمی دونند که کجا باید مراجعه کنند و افراد کار بلد رو نمیشناسند بنده از شما و دیگر دوستان می خوام اگر استدیویی خوب می شناسند که ما بتونیم به اونجا مراجعه کنیم و سرود دینی ضبط کنیم از طریق پیام خصوصی به من اطلاع بدن بعلاوه قیمت و هزینه استدیو و هزینه میکس و.... خیلی ممنون میشم در ضمن می خواستم پیغام خصوصی بدم ظاهرا پیغام خصوصی برای شما غیر فعال بود

بارگذاری...