سوال درمورد ساز اول و دوم

شروع موضوع توسط SteveSwallow ‏26/4/14 در انجمن سایر سازها

تاپیک سوال درمورد ساز اول و دوم تالار سایر سازها در persian-music.org.

1. SteveSwallow

SteveSwallow

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام من همین الان عضو این سایت شدم معلومه سایت خیلی خوبیه من تابحال تو اینترنت دنبال اینجور سایتها نبودم امیدوارم یه راهنمایی درست حسابی بهم بکنین
    من دوسه سالی هست برا دل خودم عود میزنم یه کمی هم گیتار هم کار میکنم ولی هیچوقت فکر حرفه ای کار کردن نبودم اینم بگم من موسیقی رو به هیچ خوشم نمیاد به چشم یه شغل و شهرت نگاه کنم شغلم هم یه چیزه دیگه هست و لذتی که از موسیقی میبرم دلم نمیخواد فدای این دو چیزش بکنم بذار همینجا موزیسین های مورد علاقم رو بگم تا با سلیقم آشنا بشین تو سنتی استاد علیزاده و استاد کلهر.تو موسیقی غربی که بیشترش جز هست بی بی کینگ...مارکوس میلر...کارلس بناونت...چیک کوریا. ..اسیتو سالوو...جف بک...بادی گای.ری چالز.استیوی واندر....
    سوال اینه که میخوام بیس کار کنم اونم از موسیقی جز یه کمی هم راک نه زیاد چون حالی که با موزیک جز و بلوز میکنم با راک نیست میخوام بیس رو ساز اولم بشه و برای سنتی عود ساز دوم میتونم همچین کاری بکنم
    مرسی

2. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام

معلومه که می تونین! چرا شک دارین؟

3. SteveSwallow

SteveSwallow

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ممنونم دوست عزیز از این که جوابمو دادید.واسه اینکه وقتی من به دست بیسیست ها نگاه میکنم منظور دست چپ رو میگم با نوک انگشت سیمها رو نمیگیرن با بند انگشت میگیرن اونوقت آدم عادت کنه درصورتی که عود سیمها خیلی بهم نزدیکه با نوک انگشت میگیرن نمیدونم شایدم عادتی تو کار نباشه.بعد تو اصفهان کسی هست بیس رو عالی کار کنه نه از این نوازنده گیتارها که دو روزه اومدن بیس میزنن اسمشون شده بیسسیت ماشاالله این روزا از این آدما خیلی پیدا میشه

4. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خواهش میکنم.
    بله خوب تکنیک های نوازندگیشون مصلما با هم فرقهایی داره. از اونجایی که معمولا سیم های گیتار بیس ضخیم تر هستند یه خورده فشار بیشتری مطلبه.. واسه همینم اکثرا از بند انگشت استفاده میشه ولی تنها دلیلش این نیس. ممکن برای mute کردن بقیه سیم ها باشه.. یا جای دیگه برای گرفتن کل باره و ... چون تو گیتار الکتریک و بیس که هر دو به آمپ وصل میشن کوچکترین اشتباه زود مشخص میشه و اکثرا مجبور میشن از mute کردن استفاده کنن.
    در مورد استاد هم نگران نباشین پیدا میشه.. نشه هم باز زیاد جای نگرانی نیس اینترنت پر از فیلم آموزشی.. شما هم که خوشبختانه تازه کار نیستین.
    باز اگه سوالی باشه در خدمتم.

5. SteveSwallow

SteveSwallow

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    مرسییییییییییییییی دوست عزیز
    من از این سازای الکترونیکی سر در نمیارم کجا میتونم یه اطلاعاتی بگیرم اعم از قیمت و نوعشون و غیره

6. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    والا در مورد گیتار الکتریک مطلب تو همین سایت فراوون هستش..
    ولی در مورد گیتار بیس اینجا چیز خاصی من تا حالا به چشمم نخورده.. البته زیادم اینجا دنبالش نگشتم.
    اگه انگلیسیتون خوبه تو گوگل یه سرچ بزنین کلی مطلب گیرتون میاد.
    متاسفانه سایت خاصی به زبون فارسی سراغ ندارم.
    برای شروع Bass guitar - Wikipedia, the free encyclopedia تا حدی کمکتون میکنه.

7. SteveSwallow

SteveSwallow

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    مرسی انگلیسی من یعنی هیچ.ولی بازم خیلی کمکم کردین.شاید یکی اومد بازم کمکم کرد
    مرسی

بارگذاری...