سوال درمورد اهنگ سازی در سبک راک

شروع موضوع توسط red gun ‏16/7/14 در انجمن راک ( Rock )

تاپیک سوال درمورد اهنگ سازی در سبک راک تالار راک ( Rock ) در persian-music.org.

1. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    اصولا بیش تر افراد در سبک راک سعی به تشکیل گروه می کنند ولی این کار (تشکیل گروه) در ایران بسیار کم است و بیش تر افراد سعی می کنند همه تکی کار کنند با این حال سبک راک سبکی گروهی است و دلیلش هم این است به هیچ عنوان نمی توان صدایی را که از ساز بیرون می اید را به وسیله نرم افزار شبیه سازی کرد حالا سوال من این است من به نرم افزار اف ال استودیو تسلط کافی دارم ولی به هیچ عنوان از صدایی که سمبل ها بیرون می دهند راضی نیستم(برای سبک راک) همچنین من با چند نفر مشورت کردم انها هم گفتند صدایی که از سمبل ها بیرون می اید را اصلا نباید با صدای ساز طبیعی مقایسه کرد و استفاده از نرم افزار چندان برای سبک راک مناسب نیست حالا به نظر شما در چنین شرایطی باید چه کار کرد ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. tiesto.fm

tiesto.fm عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    100% همینطوره دوست عزیز از سمپل هایی که فرمودید بیشتر واسه ی موسیقی الکترونیک استفاده میشه و قطعا توی سبک راک جایی نداره! البته این کار شدنیه اما به قیمت پایین بودنِ کیفیت اون قطعه ای که ساختین؟!
    بنده هم مثل شما سعی داشتم به علت بالا بودن دستمزد نوازنده ها و یه سری مشکلات دیگه که مقدور نبود رکورد ساز رو زنده بگیرم با vst و سمپل و این چیزا انجام بدم اما سطح کار خیلی پایین امد تا جایی که میتونید سعی کنید ساز هاتون سمپلینگ نباشن
    موفق باشی.

3. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    ممنون از جوابتان
    همان طور که خودتان هم گفتید سبک راک نیزمند ساز زنده هست به همین دلیل اصولا گروه تشکیل می دهند ولی در حال حاظر شرایط پیدا کردن افراد که قبول کننده گروه تشکیل دهند خیلی کم هست ( تو ایران) و یک فرد هم نمی تواند چندین ساز را یاد بگیرد (می تواند ولی باز هم کارش سخت می شود و این کار را اصولا انجام نمی دهند ) به نظر شما تو همچین حالتی باید چه کار کرد ؟ ادم دست به هیچ کاری نزنه

4. guitarha

guitarha عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بله این راهو منم رفتم و اخرش به این نتیجه رسیدم باید حتما زنده اجرا بشه
    شما ولی تمرین کنی میتونی با وی اس تی های خوب درام و بیس خوب دراری یعنی طبیعی
    از وی اس تی های دیگه هم میشه استفاده کرد اما خیلی محدود نه اینکه بخوای باهاش سلو ملودی بزنی اونجوری میزنه تو ذوق
    اصلا شما فقط یه نوازنده گیتار الکتریک جور کنی بقیشو میشه با وی اس تی ها ساخت

5. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر شما راهکار چیه ؟ مسلما گیتار به تنهایی کامل نیست

6. tiesto.fm

tiesto.fm عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    احسان جان همونطوری که دوستمون گفت واسه گرفتن خروجی با کیفیت حتی المقدور از ساز استفاده کنی خیلی بهتره
    ولی اگه امکانش واست نیست بانک و وی اس تی های با کیفیتِ زیادی هست برای هر ساز که میتونی سرچ کنی و حتی دمو هاشو The 54 best VST/AU plugin synths in the world today | MusicRadar asked, you answered | Tech Tuition | MusicRadar ببینی و بسته به نیازت انتخاب کنی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    • دوست عزیز برای راک کار کردن اول احتیاج به یک بند داری ولی اگه میخوای تنها کار کنی بهت پیشنهاد میکنم یک ساز مثل گیتار رو یاد بگیری و در مرحله بعدی حتی با سازهای دیگه هم میتونی راک بسازی و فرمول اون القای بیقراری درونی خودت توسط موزیکه در این مورد باید یک سری اطلاعات داجع به آکورها داشته باشی وهمچنین ریتمهای بیقرار...
    • من اینجا چند نمونه واست مثال میزنم میتونی از اکورهای 7 ,sus4,sus4 7,6 و همچنین اکورهای add9 استفاده کنی همون طور که کفتم ریتم نوازندگی شما خیلی مهمه...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...