سوال درباره MIDI Keyboard

atomica

عضو سایت
13/8/09
74
136
33
27
Teh - Rey
#سلام...:smile (70):
#میخواستم یه مقدار در مورد MIDI Keyboard توضیح بدین...
#اینکه طرز کارش چطوریه، به چه کار میاد، قیمتش چقدره و از کجا میشه تهیه کرد؟...

#مرسی...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

sinuous

هنرمند
2/8/09
24
1
0
تهران
#سلام...:smile (70):
#میخواستم یه مقدار در مورد midi keyboard توضیح بدین...
#اینکه طرز کارش چطوریه، به چه کار میاد، قیمتش چقدره و از کجا میشه تهیه کرد؟...

#مرسی...
شما اگه یه ذره جستجو میکردی در این سایت نیاز به ایجاد پست جدید اضافی نداشتید.

6/12/09
20
0
1
سلام به همهء دوستان عزیز که در این بخش زحمت بسیار میکشن و به سوالهای ما پاسخ میدن

سوال من این بود که .auto maping چه عملکردی داره میشه توضیح بدید؟
auto map در میدی کیبورد لازم هست؟
امیدوارم سوالم در جای درستی کرده باشم

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,186
8,511
5,000
33
اهواز
www.unes.ir
Autp map به حالتی گفته میشه که midi controller به صورت automatic به پارامتر ها لینک بشه و نیازی نباشه به صورت دستی این کار رو انجام بدیم
در کل برای راحتی و سادگی کار کردن با برنامه ها و پلاگین هاست
در لینک زیر توضیحات بیشتری دادم
معرفی و بررسی میدی کنترلر Novation 49 SL MK II

6/12/09
20
0
1
سلام light عزیز مچکرم که منو راهنمای کردی
من الان قیمت این میدی کیبورد Novation 49 SL MK II گرفتم قیمتش 580000 هزار تومان بود
به نظر شما این مدل واسه ن که میخوام تازه شروع به آهنگ سازی کنم خوب هست؟ یا مدل پاین تر بگیرم؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من الان قیمت این میدی کیبورد Novation 49 SL MK II گرفتم قیمتش 580000 هزار تومان بود
به نظر شما این مدل واسه ن که میخوام تازه شروع به آهنگ سازی کنم خوب هست؟ یا مدل پاین تر بگیرم؟
اين برند تو دنيا جز بهترينهاست.. درش شك نكنيد.
البته تا جائيكه من ميدونم اين مدلش هنوز تو ايران نيومده مطمئنيد همين مدله يا sl remote بوده ؟

6/12/09
20
0
1
سلام آقا امید عزیز
من الان دقیق یه بار دیگه قیمتNovation 49 SL MK II گرفتم 6900000 تومان وتو ایرانم واسه فروش هست
قیمتش واسه من سنگین میشه:smile (9):

Novation 49 SL و 580000 هزار تومانی حتمالا همون sl remote که شما میگید

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,186
8,511
5,000
33
اهواز
www.unes.ir
این مدل بخاطر داشتن سیستم Mapping خاص و قابلیت های منحصر بفردش قیمتش بالا هست

( توی ایران هم اگر واقعا همین مدل SL MK II 49 رو به این قیمت بدن نسبت به خیلی از کنترلر ها عادلانه تر هست الان توی بازار ایران اکثر midi کنترلر ها بیشتر از 2 برابر قیمت جهانی فروخته میشن )
ولی همونطور که امید عزیز فرمودن ممکنه فروشنده با مدل Remote SL اشتباه گرفته باشه
تا جایی که یادم میاد مدلی که 580 قیمتش بود Remote SL 49 Campaq و مدلی که 690 بود Remote SL 61 بود

از فروشنده مطمئن بشید که اون مدلی که می خوایید اصلا کلمه Remote نداره

نمونه اش میدی کنترلر های Edirol هست کافیه قیمت جهانی رو با قیمتی که الان در بازار ایران هست مقایسه کنید

البته این هم اضافه کنم اگر این مدل رو بخرید دیگه تا سالها نیازی به تعویضش ندارید
اما اگر نمی خوایید زیاد هزینه کنید در محدوده بودجه ایی که در نظر گرفتید می تونید M Audio Axiom 61 رو هم انتخاب کنید

4/12/09
95
20
0
اصفهان
دوستان ایا میدی کنترلر ارجهیت داره بر یک کیبورد خوب مثلا یاماها a1000 ؟بیشتر منظورم از لحاظ تاخیر هست وگرنه سایر امکاناتش که مسلمن بهتره.
در ضمن کارت صوت من fast terack pro هست

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
خیر.چون میدی یک استاندارد جهانی برای انتقال اطلاعات (منظور نتهاست) و چون هیچ پردازش سنگینی قرار نیست روی اون انجام بشه تاخیر در خود اطلاعات میدی وجود نداره.
اون تاخیر مربوط به زمانیست که اطلاعات میدی وارد هاست و بعد وارد سینتی سایزر میشه و اون سینتی سایزر هست که باید پردازش روی اون انجام بشه و باعث تاخیر میشه.
سرعت سی پی یو و رم خیلی تاثیر گزار هستند در تاخیر.
در نهایت فرقی از جهت انتقال میدی بین کنترولر و کیبورد نیست.