سوال درباره Blue Yeti

26/9/09
20
2
3
سلام

من بین دو میکروفون Blue Yeti و Blue Yeti pro گیر کردم.

در Blue Yeti pro دو چیز نوشته یکی XLR (analog), و یکی USB powered / 48V DC phantom power

این گزینه ها چه ویژگی هایی هستن که باعث شدن قیمت pro انقدر متفاوت بشه

آیا اگه pro رو بخرم نیاز به کارت صدا یا چیز دیگه ای داره

از نظر کیفیت صدای ضبط شده چقدر Blue Yeti pro با کیفیت تر از Blue Yeti است

البته با این ویژگی هایی که pro داره نمی دونم چرا سبک تره؟

یک سوال هم که درباره میکروفون های usb برام به وجود اومد اینه که pc من محافظ برق داره و پورت usb هاش سالمه ولی بعضی وقت ها ممکنه یک فلش مموری رو که بهش وصل کردم بسوزونه

آیا اگه من یکی از این میکروفون ها رو بخرم چون به پورت usb وصل می شه امکان داره میکروفون بسوزه

راه حل شما برای اینکه به هیچ عنوان پورت usb به این میکروفون آسیب نزنه چیست

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,250
1,703
113
یک قسمت از سوال‌ها :

1) Yeti Pro اوتپوت آنالوگ داره و میتونی‌ وصل بکنیش به Preamp و یا آدیو اینترفیس ، ولی‌ Yeti فقط USB هست و باید به کامپیوتر وصل بشه.

2) Yeti Pro سمپل/بیت ریت بالاتر رو ساپورت میکنه

3) Yeti Pro درایور رو باید اینستال کنی‌ اگه بخای از همهٔ فیچر‌ها استفاده بکنی‌، ولی‌ Yeti درایور لازم نداره

4) کپسول هر ۲ یکی‌ هست ولی‌ نویز فلور Yeti بیشتر هست.

آخرین ویرایش:

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,461
113
28
G Studio
البته سمپل ریت ارتباطی با مایک نداره که بین pro و معمولی فرقی باشه.

فلسفه ی این دو مایک با هم متفاوته کلا اون که USB هست خودش داخلش یک اینترفیس داره که سیگنال آنالوگ مایک رو به دیجیتال تبدیل میکنه و از طریق یو اس بی میتونید به کامپیوتر وصل کنید اما مدل دیگه خروجی آنالوگ داره که باید به پری امپ و کارت صدا متصل کنید.

اگر مدل پرو رو بگیرید نیاز به کارت صدا دارید که هزینه جدا باید برای اون بدید چیزی حدود 400 هزار تومان به بالا. اگر برای سیستم پرتابل رکورد های دم دستی میخواید همون مایک یو اس بی رو تهیه کنید بسیار مناسب هست. از نظر کیفیت هم با مدل دیگه توی این کلاس تفاوتی نداره خیالتون راحت باشه.

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,250
1,703
113
@Ramtin Shabanian

مگه هم چین چیزی امکان داره؟ توی این Mic ها converter آنالوگ به دیجیتال هست!

Yeti: 16BIT/48KHZ
Yeti Pro: 24BIT/192KHZ

فلسفه ی این دو مایک با هم متفاوته کلا اون که USB هست خودش داخلش یک اینترفیس داره که سیگنال آنالوگ مایک رو به دیجیتال تبدیل میکنه و از طریق یو اس بی میتونید به کامپیوتر وصل کنید اما مدل دیگه خروجی آنالوگ داره که باید به پری امپ و کارت صدا متصل کنید.

این هم درست نیست. هر دو مایک USB هستن. فقط مدل پرو امکان سیگنال آنالوگ رو هم داره که اگه بخای به A/D خودت وصل کنی‌ میتونی‌ استفاده بکنی‌. برای همین روی پرو ، XLR هم هست

اگر مدل پرو رو بگیرید نیاز به کارت صدا دارید که هزینه جدا باید برای اون بدید چیزی حدود 400 هزار تومان به بالا. اگر برای سیستم پرتابل رکورد های دم دستی میخواید همون مایک یو اس بی رو تهیه کنید بسیار مناسب هست.

نه هر دو USB هستن و اگه نخای از سیگنال آنالوگ استفاده بکنی‌ هیچ کارت لازم نداری.

از نظر کیفیت هم با مدل دیگه توی این کلاس تفاوتی نداره خیالتون راحت باشه.

کپسول Mic ها یکی‌ هست ولی‌ نویز فلور که دارن فرق میکنه مخصوصا اگه سیگنال آنالوگ از Pro بگیری.

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,461
113
28
G Studio
@Ramtin Shabanian

مگه هم چین چیزی امکان داره؟ توی این Mic ها converter آنالوگ به دیجیتال هست!

Yeti: 16BIT/48KHZ
Yeti Pro: 24BIT/192KHZ

این هم درست نیست. هر دو مایک USB هستن. فقط مدل پرو امکان سیگنال آنالوگ رو هم داره که اگه بخای به A/D خودت وصل کنی‌ میتونی‌ استفاده بکنی‌. برای همین روی پرو ، XLR هم هست

اگر مدل پرو رو بگیرید نیاز به کارت صدا دارید که هزینه جدا باید برای اون بدید چیزی حدود 400 هزار تومان به بالا. اگر برای سیستم پرتابل رکورد های دم دستی میخواید همون مایک یو اس بی رو تهیه کنید بسیار مناسب هست.

نه هر دو USB هستن و اگه نخای از سیگنال آنالوگ استفاده بکنی‌ هیچ کارت لازم نداری.

از نظر کیفیت هم با مدل دیگه توی این کلاس تفاوتی نداره خیالتون راحت باشه.

کپسول Mic ها یکی‌ هست ولی‌ نویز فلور که دارن فرق میکنه مخصوصا اگه سیگنال آنالوگ از Pro بگیری.

با این حساب حرف شما درسته من فکر میکردم که مدل pro فقط خروجی analog داره.
ممنون

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,250
1,703
113
یک چیز دیگه هم هست راجب ورژن پرو. چون این مدل هم آنالوگ و هم دیجیتال ساپورت می‌کنه مجبور شدن OUTPUT GAIN مایک رو تقریبا تا نصف پایین بیارن. پس یعنی‌ اگه بخای یک سیگنال رو با همون گین که به ورژن Yeti رکورد کردی با Yeti Pro رکورد کنی‌، تقریبا باید گین رو ۲ برابر بکنی‌. این حسابی‌ نویز امبیانس رو هم زیاد میکنه و کار باهاش سختر می‌شه . روی سیگنال آنالوگ این زیاد حساب نباید کرد. اگه من باید یکی‌ رو انتخاب می‌کردم همون Yeti رو می‌گرفتم و با USB رکورد می‌کردم. مگر اینکه واقعن لازم باشه با سمپل ریت بالاتر رکورد بکنی‌.

26/9/09
20
2
3
ببخشید من نمی دونم Preamp ، نویز فلور و آدیو اینترفیس چیه اگه توضیح بدید ممنون می شم

نظرات یک سایت فروش میکروفون رو می خوندم گفته بودن که اگه کارت صدا داشته باشیم موقع ضبط وکال نویز نداره

الان نظرتون درباره ترکیب این دو قطعه چیه. این دو قطعه به قطعه دیگه ای که نیاز نداره

کارت صدا : Behringer UMC22

میکروفون : MXL LSM-5GR یا Behringer C-1

یه میکروفون usb هم هست به نام Blue Snowball TW

اگه بخواهیم با ترکیب دو قطعه بالا مقایسه کنیم کدوم بهتره
________

من آهنگسازی می کنم و کارت صدا ندارم و از کارت صدای onboard استفاده می کنم چون ترانه سرا هستم ترانه میگم و ماکت آهنگ رو می سازم و روی آهنگ می خونم و اون رو به خواننده مورد نظرم میدم

یعنی من وکال حرفه ای ضبط نمی کنم فقط میکروفون هایی که تا الان داشتم اون کیفیت رو به من نمیدن
من می خوام وقتی ماکت یک آهنگم رو یک خواننده گوش می کنه وکال شفاف و واضح و حرفه ای به نظر برسه
با همین کارت صدای onboard ماکت هایی که می سازم با کیفیته و نیاز به کارت صدا ندارم ولی اگه برای ضبط وکال کارت صدا واجبه شما به ترتیب اولویت این چهار تا رو مرتب کنید اگه با اون کارت صدا که ارزونه میکروفون دیگه ای هم میشناسید معرفی کنید

نرم افزاری هم که کار رو باهاش بلدم adobe audition است

چون دارم یک سیستم کامپیوتری جدید هم برای آهنگسازی جمع می کنم می خوام بودجه رو هماهنگ کنم به همین خاطر دارم حساب می کنم که کدوم قطعه ها رو بخرم

1- Blue Yeti
2- Blue Snowball TW
3- Behringer UMC22 + MXL LSM-5GR
4- Behringer UMC22 + Behringer C-1

ما در شبکه‌های اجتماعی