سوال درباره گواهي سابقه كار

شروع موضوع توسط آواز مرگ ‏19/12/09 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک سوال درباره گواهي سابقه كار تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. آواز مرگ

آواز مرگ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    من الان 6 ساله كه دارم با, cubase, reason ,flstudio كار مي كنم و به همگي هم مسلط هستم ميخوام مجوز استوديو بگيرم اما سابقه كار ندارم جايي هست كه تست بگيرن يا پول بگيرن سابقه كار صادر كنند لطفا راهنمايي كنيد ممنون

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيز:

اينكه شما ميفرمائيد تست بگيرن و گواهي بدن معمولا گواهي مهارت ناميده ميشه تا سابقه كار.
    سابقه كار بايد حدود 5 سال باشه تا بتونين مجوز بگيريد و معمولا بايد از استوديوهاي داري مجوز و سابقه دار گرفته بشه.

3. behrooz-soltan

behrooz-soltan عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +24 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام
    امید جان یه چنتا سوال برام پیش اومد:
    1:شنیدم که میگن اگه مجوز بگیری دولت بهت وام میده برای تهیه لوازم
    2:ایا استدیوی که مجوز داره از طرف دولت هم ساپورت میشه؟
    چون فک نکنم به خواننده های مجاز اجبار کرده باشن که تو استدیوی مجاز باید رکورد کنن
    3:من مثلا تو اصفهان مجوز استدیو میگیرم حالا بنا به یه سری مسائل میخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم ایا اون مجوز جای دیگه اعتبار داره یا نه؟

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله برنامه ايي بود به نام تبصره 3 كه وام هم ميدادن اما اينجا اين وام لغو شده چون بعضي ها مخصوصا شركتهاي فرهنگي هنري وام رو ميگرفتن و خرج كارهاي ديگه ميكردن و به همين دليل اينجا لغو شد اما شهرهاي ديگه رو نميدونم.
    مورد دوم رو هم دقيقا بند قانونيش رو نميدونم.
    خير اما ميتونيد اون رو به عنوان سابقه كار و موردي براي تسهيل در مجوز گرفتن در شهر بعدي لحاظ كرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. آواز مرگ

آواز مرگ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام اميد جان ببين عزيز من تحت عنوان طرح بنگاه زود بازده اين طرح رو به صندوق مهر دادم موافقت شده اما لنگ مدرك يا گواهي سابقه كار هستم لطفا راهنماييم كنيد ممنون

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله دوست عزيز در اين مورد اطلاع دارم و اين طرح رو كم و بيش ميشناسم.
    اما من براي گرفتن مجوز اين موارد بهم پيشنهاد شد :
    1- گواهي سابقه كار از ادارت يا مراكز معتبر ( براي من 8 سال گواهي كارم در صدا و سيما كارم رو راه انداخت ) البته گواهي از ساير سازمانها هم ميتونستم بگيرم اما صدا و سيما معتبر تر بود.
    2- گواهي معتبر از مراكز آموزشي مثل آموزشگاههايي كه دوره هاي صدا برداري رو آموزش ميدن.
    3- تقدير نامه از سازمان يا نهادي كه در مورد كار صدابرداري از شما تقدير كرده باشه.
    4- داشتن مدرك تجصيلي مرتبط با رشته كاري
    اين موارد توسط مسئول تكميل پرونده در ارشاد به من پيشنهاد شد. كه من همون گواهي سابقه كار در صدا و سيما رو ارائه كردم و مجوز رو گرفتم.
    من پيشنهاد ميكنم با مسئول مربوطه در شهر خودتون در مورد اين موضوع مشورت كنيد. شايد بندهاي ديگه و يا تبصره ايي باشه.

7. آواز مرگ

آواز مرگ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اميد عزيز اول اينكه به صورت اكادميك فقط يك موسسه تازه شروع به كار كرده و اونم ميگه بايد بياي ثبت نام كني كه من خودم مسلطم و جايي رو ندارم كه بخوام سه ماه رو تهران بمونم واسه مدرك
    شما كه استوديو داري لطف مي كنيد ازم تست بگيريد و اگه قبول شدم برام گواهي صادر كنيد هزينش هم هر چي دستور بديد رو سر و چشم مي زارم

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    البته كار سختي داره و لي مشكل شما رو در مورد موندن تو تهران كاملا در ك ميكنم.
    در اين مورد استوديوهاي معتبر تر بايد اقدام كنن و يا آموزشگاههاي داري مجوز رسمي و گرنه اگه در توان من بود دريغ نميكردم.

9. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب دوست عزیز شما در مرحله اول هم با مشکل روبرو هستی اصلا برای استفاده از طرح بنگاهای زود بازده ( که فعلا متوقف شده تا جایی که خبر دارم ) شما احتیاج به گذروندن دوره مهارت و بعد گواهی نامه دارین !

10. آواز مرگ

آواز مرگ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه فدات شم خوشبختانه مسئولين صندوق فقط مجوز ارشاد شهرستان رو خواستند كه منم يه مجوز از شهرستان گرفتم گذاشتم رو پرونده واسه وام(بي اطلاعي مسئولين اداره ارشاد شهزستان نسبت به مراحل راه اندازي استوديو) مشكل من جايي خودشو نشون ميده كه بعد از تصويب وام صندوق از من پروانه كسب مي خواد تو رو خدا كمكم كنيد شما كه استوديوت مجوز داره بعدشم من ميگم تست ميدم دستم رو بگيريد تو رو خدا

11. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيز مشكل شما فقط نداشتن پروانه كسبه؟
    جهت اطلاع بايد بگم كه دو مورد در مورد راه اندازي مراكز هستش يكي به اسم همون پروانه كسب كه همه ميدونيم چي هستش.
    و ديگري مجوز ادارت و ارگانهاي مرتبط. مثلا در مورد استوديوها و يا شركتهاي فرهنگي هنري اصلا بحث جواز كسب مطرح نيست. اون مسئول صندوق آگاه نبوده.. شما بايد توضيح بدين كه در مورد كار استوديو ها همون مجوز اداره ارشاد در واقع كار جواز كسب رو انجام ميده. من در مورد درست كردن پرونده مالياتي در اداره دارايي با مميز مربوطه همين مورد رو داشتم كه بعد از اينكه براش توضيح دادم و البته ايشون به كتاب قانون مالياتي هم مراجعه كردن متوجه اين موضوع شدن.. كه استوديوهاي موسيقي نيازي به جواز كسب نداره و همون مجوز فعاليت در واقع جواز كسب هستش.

12. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز یه کاری هم میتونی بکنی !

تو رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای هم برای موسیقی و هم سینما گرایشی به نام صدا وجود داره که دقیقا راست کار شما هست ! شما میتونین به مرکز اموزش فنی و حرفه ای استانتون مراجعه کنید ازشون سوال کنید در این رابطه اینطوری کارتون خیلی ساده هست ! اونها هم شما رو به مراکز اموزشی ازاد یا هنرستان های مرتبط به صورت غیر حضوری معرفی میکنن که یا حالا تو استانتون هست یا نیست هرجا که باشه میتونین فقط یک بار برین اون شهر و ثبت نام کنین و بهشون بگین که به خاطر نداشتن جا نمیتونین تمام جلسات رو بیاین و با کمی زبون بازی ازشون بخواین شما رو برای امتحان تعیین سطح در نزدیک ترین زمان ممکنه معرفی کنن بعدش دیگه کار سختی ندارین میرین و موقع امتحان فقط سفر میکنین و امتحانتون رو میدین یا شاید در شهر خودتون هم این ازمون گرفته بشه !

13. behrooz-soltan

behrooz-soltan عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +24 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    اقا این طر ح بنگاه چیه میشه توضیح بدبید.

14. ahangha88

ahangha88 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, sonar
    سلام
    دوست منم ميخواست مجوز ارشاد رو بگيره ولي سابقه كار نداشت منم 3 ساله باهاش كار ميكنم واسش صدابرداري هم ميكنم ايشون تهران هم دوره صدابرداري ديدن ولي بهشون مجوز ندادن البته از طرف تهران وعده هايي دادن كه واسه كار و تنظيم براي كارهاي مذهبي كه زماني انجام داده يه سابقه كار الكي واسش رديف ميكنن.

بارگذاری...