سوال درباره ویولن

8/3/18
6
4
3
24
سلام من یه ویولن خریدم امروز مارک رناتو220 4/4 ام به قیمت 1 میلیونو دویست هزار تومان.
میخواستم بگم قیمت این ویولن چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میترسم سرم کلاه بره چون اصلا به کسی اعتماد ندارم...
من وقتی ارشه رو میکشم روی ویولن صدایی بیرون نمیده چرااا؟:cry:سیم ویولن هم شله صدا نمیده:frown:
لطفا زود جواب بدید چون تا فردا میتونم پس بدمupload_2018-4-22_20-21-19.png:banghead-46:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,323
10,522
113
54
.
دوست من یه کار عجیبی کردی!!
اومدی یه سازی خریدی که حتی برای درآوردن صداش هفته ها باید وقت صرف کنی و تمرین کنی، اون هم "حتماً" در کنار مربی!
ویولن سخت ترین سازه. اینطور نیست که بخری بیای همینطور برا خودت بزنی و بزنی یاد بگیری.
این ویولن با یه همچین قیمتی قطعاً یک ساز خوبیه. مشکل از ساز نیست.
ضمناً قبل از هر نواختن (یا تمرین کردن)، حتماً باید موهای آرشه رو کولیفون بزنی.

8/3/18
6
4
3
24
دوست من یه کار عجیبی کردی!!
اومدی یه سازی خریدی که حتی برای درآوردن صداش هفته ها باید وقت صرف کنی و تمرین کنی، اون هم "حتماً" در کنار مربی!
ویولن سخت ترین سازه. اینطور نیست که بخری بیای همینطور برا خودت بزنی و بزنی یاد بگیری.
این ویولن با یه همچین قیمتی قطعاً یک ساز خوبیه. مشکل از ساز نیست.
ضمناً قبل از هر نواختن (یا تمرین کردن)، حتماً باید موهای آرشه رو کولیفون بزنی.
اره میدونم سخت ترین سازه بخاطر همینم ویولن رو انتخاب کردم.
من میخوام راجب به قیمتی که ویولن رو خریدم مطمنت بشم چون میترسم قیمت بالاتر بهم گفته باشن ...کلیفون رو استفاده کردم اما باز هم صدای کمی داد نمیدونم شاید ساز کوک نشده باشه میشه راهمنماییم کنید؟

• هاها
واکنش‌ها: Soheil Monfared

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,323
10,522
113
54
.
اره میدونم سخت ترین سازه بخاطر همینم ویولن رو انتخاب کردم.
من میخوام راجب به قیمتی که ویولن رو خریدم مطمنت بشم چون میترسم قیمت بالاتر بهم گفته باشن ...کلیفون رو استفاده کردم اما باز هم صدای کمی داد نمیدونم شاید ساز کوک نشده باشه میشه راهمنماییم کنید؟
عزیز، همین درآوردن صدای ویولن کلّی تمرین لازم داره خب. اینو ما که نمیتونیم دورادور دست و انگشتهای شما رو ببینیم و راهنمایی کنیم! بدون وجود مربی (معلم ویولن) یاد گرفتن این ساز غیر ممکنه. اصلاً فکرش هم نکن!
برای کوک کردن هم باید تیونر داشته باشی (حالا فرقی نمیکنه نرم افزاری یا سخت افزاری) و سیمها رو بترتیب از سیم نازک به زخیم، می/لا/رِ/سل کوک کنی. مثل این ویدئو:
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید