سوال درباره نرم افزار های آهنگسازی

شروع موضوع توسط sh-singer ‏29/5/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال درباره نرم افزار های آهنگسازی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. sh-singer

sh-singer عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام
    من خیلی به نوازندگی و آهنگسازی علاقه دارم ولی خوب از نظر مالی و وقت دیگه امکان نداره بتونم این کارو به صورت جدی یاد بگیرم و کار کنم ولی خوب چون اکثر روزو پای pc هستم میتونم با نرم افزارها کار کنم من اولین بار با fl آشنا شدم خوب بود ولی یه آهنگم نشد باهاش بسازم خیلی سخت میخواستم بدنم همه نرم افزار ها اینجورین یا فقط fl
    میدونین بنظرم آهنگسازی با fl زیاد طبیعی نیست مثل آهنگای معمولی نی البت من بلد نیستم
    ولی خوب من با چی شروع کنم
    و کدوم نرم افزار واسه
    حرفه ای ها
    تازه واردا
    و یه بی مغز مثل من هست
    راستی اون روز پیش داش محسن بودم جاتون خالی کلی با هم گپ زدیم تازه عکسم گرفتیم
    ولی یادم رفت ازش بپرسم این چیه که داره باهاش کار میکنه کسی میدونه؟
    http://rapidshare.com/files/392710766/2_185.jpg.html

2. KING

KING Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, reason, sonar
    همش علاقه نیست
    قبل از ارسال تاپیک برید توی فروم یه نیگا بندازین همه تازه کارها اولش همینو میگن ولی ساده تر ازاین حرفهاست خیلی راحته.
    همه نکته ها برای شروع .........تا رهبری ارکستر هست کافیه قبل از ارسال تاپیک یه سرچ بزنید.

در مورد اون عکس هم میتونستین از خودش بپرسین
    واضح نیستش.

3. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    این رو به یقیین بهتون می گم هر مشکلی که فکر می کنید اف ال داره در واقع خودتون دارید چون اف ال
    همه مثله بقی نرم افزاراست همه چی به خودتون بستگی داره

4. sh-singer

sh-singer عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    در مورد داش محسن حالا من یه چیزی گفتم شما جدی نگیرین اون عکسو از یه سایت گرفتم با این عنوان که محسن یگانه در حال تنظیم آلبوم این cd رو بخر
    میخواستم بدونم داره با چی کار میکنه
    درسته واضح نی ولی اگه کسی با اون نرم افزار کار کرده باشه خوب میشناسش دیگه

5. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست عزیزم . شما اول از همه باید یه ساز رو کار کنید یا اینکه اطلاعات عمومی در مورد سازها رو بدونید برای این کار من به شما کتاب ساز شناسی اثر استاد پرویز منصوری رو پیشنهاد می کنم . در مورد نرم افزار هم خدمتتون تا وقتی که اطلاعاتی در مورد ساز ها نداشته باشید , ساخت و تنظیم موزیک براتون امکانپذیر نیست . در مورد عکس هم باید بگم ایشون با یه برنامه دارن کارشون رو مستر می کنن که معلوم نیست با چه برنامه ای هست . برنامه ضبط نیست . :smile (20):

6. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    طی صحبت کوتاهی که بنده با محسن یگانه داشتم ایشون با FL و کمی هم با Logic کار می کردند

7. KING

KING Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, reason, sonar
    خوب ظاهرا شما نرفتی بگردی و چیزی پیدا کنی ولی من کارتو راحت میکنم
    ببین عزیز باید بری یک ساز انتخاب کنی اول کلاس ثبت نام کنی یا خصوصی بگیری( خصوصی بهتره) و بعدش به همراهی استاد یه ساز تهیه کنی ( کلاس گیتار میتونی بری ، پیانو که خیلی خوبه ، ویوولن هم بهتره)
    بقیه سازهای دیگه خیلی تخصصی هستند و استاد برایشون کیمیاست ضمن این که بعضی از سازهای نیاز دارند که قبلش با یک ساز مادر کار کرده باشی کسی که اصلا گیتار نزده نمیتونه بره گیتار بیس بزنه. اگر هم بره ظرف دو روز پشیمون برمیگرده.
    وقتی که چندسال ساز کار کردی میری در کنارش کلاس تئوری . ( توی کلاسهای پیانو ، ویوولن تئوری هم داری)
    وقتی که ساز تموم شد میشینی نرم افزارها رو میشناسی و نقاط قوت و ضعفشو پیدا میکنی و بر حسب علاقه ات یه نرم افزار انتخاب میکین .
    در کنار این همه تکاپو میری دوره ساز شناسی هم میبینی تا با صداهای مختلف و ارکستراسییون اشنا بشی.
    ساده ترین آموزش در گیتار ریتم 2/4 هست واسه همینه که این اقایون نمیتونند یه کار درست حسابی بیرون بدهند. ریتم 2/4 راک هم چیزی نیست جز تکنو و مدرنیته و به روز شده اش هم میشه استایل کار این اقایان که شامل ترنس و هاوس و ... میشه. پس میبینی که کار شاخی بیرون نمیدهند ملت هم از هیچ کجا بی خبر نمیدونند برای کی سوت و کف و هورا میکشند...
    اگه نگاهت همیشه سمت یکی مثل یگانه باشه هیچ وقت موفق نمیشی .
    باید بزرگ فکر کنی تا یه روزی بتونی بزرگ باشی. وقتی وارد موسیقی شدی میفهمی که fl و .... چیزی جز اسباب بازی نیست شمایی که باید بتونی یک اهنگ خلق کنی نه fl !! Fl یک نرم افزاره برای اینکه ارکسترت رو بچینی بهشون نت بدی و بر اساس شرایط خاصی در هر زمان یه سازی رو به صدا در بیاری حالا اون ساز چی میخواد بزنه دیگه بستگی به برنامه ای هست که قبلش بهش دادی . این میشه اهنگسازی

ولی اینکه بخوای با فشردن یه کلید بابا کرم رو از اول تا اخر اجرا کنی نه همچین چیزی نداریم و باید بری ارگ بخری که قضیه اون فرق میکنه. و تا جایی که من دیدم یکی 2 تا نرم افزار اینوری بیشتر نیست چون برای برنامه نویس صرف نمیکنه که یه همچین چیزی بنویسه و بسازه تا یکی بشینه پشت سیستم برای دل خودش بزنه . نه همچین چیزی نداریم. باید کار کنید و بعد از شناخت همه جوانب برید موزیک بسازید.

موفق باشی.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/5/10
بارگذاری...