آخرین ارسال‌ها

سوال درباره میکروفون های کالیبراسیون

6/2/17
7
20
سلام
چند وقته دنبال میکروفون خوبم برای کالیبراسیون
یه سوال درباره میکروفون emc8000 داشتم
یه عده میگن این میکروفون وقتی میخریش کالیبره نیست و باید با یه این برنامه و فایل کالیبراسیون این کار رو انجام بدیم
calibration data emc 8000
رو سرچ کنید متوجه میشید چی میگم

سوال دیگه اینکه اگه کسی تجربه این کار رو داره بگه
با تشکر دوستان

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,202
مگه قرار هست Mic خودش کالیبر باشه همین‌جوری؟ خوب معلوم هست که این Mic باید با Audio Spectrum Analyzer استفاده بشه، واگر نه به درد که نمی‌خوره.

6/2/17
7
20
سلام
مگه روال کار اینطوری نیست که میکروفون رو توی جای مناسب وسط دو تا مانیتور قرار میدیم و صدا از مانیتورینگ پخش میشه و ما میفهمیم کدوم فرکانس ها رو بد میشنویم ؟
کالیبره کردن میکروفون دیگه چیه ؟
با این کار که مانیتور کالیبره میشه
این فایل کالیبره پس واسه چیه ؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,202
مثل اینکه ۲ تا چیز مختلف رو با هم عوضی‌ گرفتی‌. بعضی‌ مانیتور‌ها مثل JBL LSR4328p هستن که "Room Correction Mode" توی خود مانیتور هست و همش اتوماتیک هست. یک Mic هم بهاشون میاد (یا یک خورده بیشتر پول میدی و میخریش). بد Mic رو میذا‌ری تو sweet spot و چند تا دگمه میزنی‌ (که تو manual توضیح دادن) و بد مانیتور چند تا سیگنال میفرسته وEQ graph خودش رو عوض می‌کنه. این جور مانیتور‌ها پشتشون یک اینپوت مخصوص دارن برای این Mic و هر Mic رو معمولان نمی‌شه وصل کرد برای این کار.

یک جور هم هست که مانیتور خودش از این dspهای Room Corrrection نداره و میتونی‌ سیستم که برای این کار درست شده بخری. اینها مثل همین kit Behringer باید یک سافتور یا هاردور باشه که بتونه صدای اتاق رو آنالیز بکنه، چون خود مانیتور که نمیتونه این کار رو بکنه، درست؟

6/2/17
7
20
خوب بله میدونم یه سری از مانیتور ها میتونن این کار رو انجام بدن

ما حرفمون رو همون کیت ها هست
سوال من اینه مگه میکروفون ecm8000 خودش کالیبره نیست که براش فایل کالیبره میدن بیرون
و اینکه چطوری ازش استفاده کنم

مثلا تو لینک زیر
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

گفته میکروفون چون کالیبره نیست از یه مدل دیگه استفاده کردم که فایل کالیبره کردنش رو شرکت بهمون میده

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,202
درست هست. برای همین گفتم که قرار نیست این Mic Behringer کالیبر شده باشه، چون Behringer هیچ وقت از این کار‌ها نکرده و فکر نمیکنم هیچ وقت هم بکنه. حتا خودشون هم گفتن که تا 7 dB میتون اختلاف EQ بین این Micها باشه، پس واقعا دنلود کردن اون Cal فایل رو که کسی‌ تو اینترنت آپلود کرده هیچ فایده‌ی نداره. منظورم اینه که احتمال اینکه اون فایل Cal که اطلاعات یک Mic بهرینجر رو داشته ، میتون برای همون Mic که کسی‌ دیگه خرید درست نباشه. برای همین بهتر هست Mic بخری که با فایل کلیبر خودش بیاد.

یا اینکه کسی‌ EMC 8000 رو برات کالیبر بکنه. یک زمانی‌ چند تا کمپانی بودن که می‌تونستی ورژن کالیبر شده همینEMC 8000 هارو ازشون بخری، ولی‌ نمیدونم هنوز هم این کار رو می‌کنن یا نه. معمولان هم قیمت کالیبر کردن از خود Mic بیشتر هست . اگه EMC رو خریدی، من جات باشم بدون استفاده کردن از اون فایل کالیبر استفاده می‌کنم.
استفاده کردن از فایل Cal generic مثل این میمونه که تو مریض باشی‌ و لازم باشی‌ بری کلینیک نمونه خون بعدی، ولی‌ برادرت بجات بره خون بعده , بعدش هم دکتر روی نتیجه آزمایش خون برادرت برای تو دارو بنویسه! دقیقا می‌شه همین!

ولی‌ اگه نخریدی، این MiniDsp مثل اینکه کالیبر شده هستن ولی‌ نخوندم ببینم که به تنهایی‌ می‌شه استفاده بشن یا نه.

این Mic تو Gearslutz ریویو خوبی‌ داره
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

آخرین ویرایش:
14/2/17
1
33
سلام
چند وقته دنبال میکروفون خوبم برای کالیبراسیون
یه سوال درباره میکروفون emc8000 داشتم
یه عده میگن این میکروفون وقتی میخریش کالیبره نیست و باید با یه این برنامه و فایل کالیبراسیون این کار رو انجام بدیم
calibration data emc 8000
رو سرچ کنید متوجه میشید چی میگم

سوال دیگه اینکه اگه کسی تجربه این کار رو داره بگه
با تشکر دوستان
سلام دوستان. من تازه واردم تو این سایت.. میخواستم یه راهنمایی بگیرم.. برای این سوالم کدوم قسمت گفتگوی سایت باید برم... میخاستم ببینم موقع ﺽبط صدا در اتاق سکوت آیا باید کولر گازی خاموش باشه؟

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
سلام دوستان. من تازه واردم تو این سایت.. میخواستم یه راهنمایی بگیرم.. برای این سوالم کدوم قسمت گفتگوی سایت باید برم... میخاستم ببینم موقع ﺽبط صدا در اتاق سکوت آیا باید کولر گازی خاموش باشه؟
در فروم اصلی عناوین مشخص است . ببینید سوالتون مرتبط با کدوم عنوان انجمن هاست و اونجا سوال بفرمایید.
این سوالتونم بستگی داره به نوع میکروفون ( حساسیت میکروفون) نوع کولر گازی ( میزان صدایی که تولید می کند) و ....

بالا