سوال درباره میدی

شروع موضوع توسط melody mohammad ‏4/11/09 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار )

تاپیک سوال درباره میدی تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار ) در persian-music.org.

1. melody mohammad

melody mohammad

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه اقایون و خانوم های اهنگساز یه سوال من کارما تازه شروع کردم میخواستم بدونم که چه جوری از usb به عنوان midi میشه استفاده کرد. چیزخاصی میخواد(( وسیله ای یا هر چیزه دیگه )) یا فقط یه کابل usb میخواد؟
    ممنون میشم اگه جوابما بدین

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست عزيز , اول ورودتون رو به اين فروم تبريك ميگم .
    براي شروع كار با ميدي قبل از هر اقدامي لازم هست كه با اصطلاحات و قواعد اون آشنا بشيد . براي كار آهنگسازي و ضبط با كامپيوتر در صورت استفاده از ميدي , به يك سخت افزار ميدي نياز دارين كه شامل كارت صدا هايي ميشه كه لاين ورودي و خروجي ميدي رو داره , از طرف ديگه ارگ يا سينتي سايزري كه ورودي و خروجي ميدي رو ساپورت كنه . بعضي از كيبوردها و سينتي سايزرها هم كه خروجي usb دارن و با نصب نرم افزار مربوطه سيستم ميدي اين كيبوردها و سينتي سايزر ها با كامپيوتر فعال ميشه و خودشون رو با با كابل مخصوص با كارت صداي مادربورد مچ ميكنند اما با تاخير خيلي زياد . واسه رفع اين مشكل شما دو راه داريد :
    1 : فراهم كردن يك كارت صداي حرفه اي كه مخصوص كارهاي آهنگسازي و ضبط ميشه كه هم اكسترنال داره و هم اينترنال . ( توي سايت توضيح داده شده )
    2 : استفاده از كارت صداهاي usb كه فقط ميدي رو به شما ميده و بوسيله رابط هايي سيستم ميدي شما رو آماده ميكنه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. dr.ehsan

dr.ehsan عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    محمد جان اگه مشخصات كارت صدا و كيبوردت رو بدي بت ميگم دقيقاً چكار ميتوني بكني
    موفق باشي

4. topmusic

topmusic عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    از اینترفیس مخصوص تبدیل midi to usb میتونید استفاده کنید.به صورت کابل هست وقیمت اون حدود 30 تا 40 هزار تومنه.اما مسئله ای که با کارت صدای معمولی درست میشه بحث تاخیر هستش که براتون مشکل ساز میشه!!!

5. solikhobe

solikhobe عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام من تازه ین فرومو پیدا کردم خیلی خیلی مفیده با کیبورد korg pa-50 میخوام انگ سازی کنم و ملودی رو به صورت ترک در بیارم اگه به میدی وصلش کنم میشه ؟؟ یعنی میخوام ریتمیو که با کرگ میزنم با برنامه نوندو ضبط کنم بعد روش ساز زنده بزنمو ضبط کنم و اهنگ دلخوامو بزنم این کار عملیه دیگه ؟؟درسته؟

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله شما كابل صدا رو وصل كن به كارتت و ركورد كن.

7. Khojasteh

Khojasteh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    البته که میشه شما فقط منظورتون مشخص نیست که میخواهین میدی (یعنی نتهای نواخته شده در اجرای ریتم) رابرای اجرا مثلا با وی اس تی ضبط کنین یا اینکه میخواهین صدای پخش شده توسط کیبردتون را در یک ترک برداشت کنین هر دو ممکنه و البته با دو روش
    1- ضبط میدی توسط اتصال خروجی میدی کیبرد به ورودی میدی کارت صوتی، ایجاد یک ترک میدی و ضبط eventهای میدی ممکن است
    2-ضبط صدا که پر واضحه خروجی صوتی کیبرد به ورودی صوتی کارت صدا و ایجاد ترک صوتی و برداشت صدا
    اینو به این دلیل گفتم که خیلی از دوستان فکر میکنن میدی با صوتی شباهت داره که اینطور نیست.
    پیروز باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. Hades

Hades

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خسته نباشید من یک سوال دارم راجبع چگونگی ورود به رشته ی اهنگسازی در ایران قبل از شروع مقطع تحصیلی دوم دبیرستان این سوال رو باید کجا مطرح کنم هر چی گشتم هیچ جایی پیدا نکردم در انجمن .این موضوع خیلی برام مهمه با تشکر

9. amin a

amin a

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ،من میخوام با کیبوردم از طریق کارت صدا که با کابل میدی وصل کردم رکورد کنم .میشه لطفا راهنماییم کنید.ممنون

10. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    درود بر شما.

به سادگی اگر کارت صدای شما ورودی و خروجی میدی داره با تهیه ی کابل - میدی output کیبردتون رو به input کارت صدا وصل کنید. بعد بسته به نوع کار daw که باهاش کار میکنید اون رو به نرم افزار معرفی کنید و به سادگی میتونید از کیبرتون به عنوان میدی کنترلر استفاده کنید.
    برای مثال نرم افزاری مثل Cubase نیاز به شناسایی نداره و وقتی دستگاه میدی وصل باشه و شما نرم افزار رو باز کنید خود کیوبیس اون رو شناسایی میکنه و آماده کار میشه.

اما اگر منظورتون رکورد صدای کیبرتون هست که اون از طریق کابل میدی امکان پذیر نیست و باید با کابل صدای آنالوگ این کار رو انجام بدید.

بارگذاری...