سوال درباره محصولات korg

شروع موضوع توسط shahram ‏12/8/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

1. shahram

shahram عضو سایت

Ratings:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام:
    من در سایت کرگ محصولاتی دیدم به نام میکروکرگ که میکروفن کوچکی نیز به آنها متصل است.آیا اینها ابزار dj(دی جی) هستند یا اینکه کاربردهای دیگری نیز دارند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

Ratings:
    +7,706 / 1 / -3
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

microkorg يك سينتي سايزر vocoder هستش ميتونين در اينجا در موردش بشتر بدونين:

http://www.korg.com/product.aspx?&pd=128

از اين سينتي سايز در اجراهاي زنده و يا استوديو براي استفاده از افكت vocoder استفاده ميشه كه افكتي شبيه به حرف زدن ساز هستش در واقع صداي خواننده رو به روبوت و يا نزديك به ساز ميكنه كه انگار ساز در حال حرف زدنه. نمونه ش در كار آقاي كاوه يغايي و در آهنگ نسل ما ميشه ديد.
    البته اگه دوست دارين ميتونين ويديو هاي اين سينتي سايزر رو هم در گوگل ببينيد
    اينم عكسش :

3. amirhosein

amirhosein

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قیمتش چنده استاد ؟

4. Omid-Mohebbi

Ratings:
    +7,706 / 1 / -3
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام..

متاسفانه قيمت ندارم. بايد ازنمايندگي korg در تهران بپرسيد.

5. ICE

ICE عضو سایت

Ratings:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت اهل فن

سوالی داشتم

قیمت یه pa80 نو و یه نمونه دست دوم(تمیز!) حدودا چقدر در میاد؟(حدودا)

با تشکر

6. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

Ratings:
    +316 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

دوست گرامی , مدت خیلی زیادی هستش که korg pa80 دیگه توی بورس نیست و از کمپانی korg حذف شد و الان هم شاید تو ایران یک یا دوتا بتونی به صورت پلمپ پیدا کنی :smile (22): , الان korg pa800 جایگذین این دستگاه شده و اگر بتونی باهاش کار کنی واقعا جوابگوی تمام نیازهاتون هست . هر چند که روزای اول شایعاتی در موردش گفته می شد مثل روزای اول pa80 که بعد دیده شد که چه دستگاه بالا و با توانایی زیادی هست .

اگه الان در حد نو و عالی گیر بیاد به نظر من تا دو میلیون هم خریدارش باش هر چند که ظاهر رو رنگ میکنند ولی باید یه نیم ساعت همونجا باهاش کار کنی تا متوجه مشکلاتش باشی در صورت داشتن مشکل . در غیر اینصورت 1500000 تومان هم نخر .

همچنین korg pa50 و pa1 و pa1 xpro از بورس خارج شده و korg pa500 و pa2 و pa2 xpro جانشین این مدلها شده اند .

7. arash

arash عضو سایت

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    pa80 آکبند خیلی کم گیر میاد ولی دسته دوم حدودا 1500000 هست .

8. ramin_hvd

ramin_hvd عضو سایت

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیزم با سلام
    به تازگی یک دستگاه PA500 Persian خریدم. فروشنده انحصارطلبانه گفتش که هربار برای بروز کردن (update) باید دستگاه رو حضوری پیش اون ببرم که متاسفانه چون ساکن تهران نیستم برای من مقدور نبود. ورژن های دیگه این دستگاه به جز ایرانی، پشتیبانی اینترنتی دارند. یعنی شما مثلا برای ورژن عربی یا ترکی این دستگاه میتونید به سایت Korgpa.com مراجعه و فایل بروزآوری سیستم عامل (pkg.) و فایل ریتم و صدا (bkp.) رو دانلود کنید اما برای ایرانیها سایت ناقص الخلقه Korgme.com هیچ چیز برای گفتن نداره! از شما خواهش میکنم به من بگویید که آیا میشه از فایل سیستم عامل یا همون pkg که سایت Korgpa.com ادعا میکنه برای همه ورژن لوکال بصورت مشترک قابل استفاده است برای PA500Persian استفاده کرد؟

9. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

Ratings:
    +316 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

راستش من خودم واسه آپديت كردن دستگاه از سايت خود دستگاه korgpa.com ورژنها رو دانلود و آپديت ميكنم اما حقيقتا از اين دستگاه زياد اطلاعي ندارم . شايد توي سايت باشه و شايد هم نداره . حالا من يه سر ميزنم ببينم چي ميشه ولي احتمالا همه آپديتهاي pa500 به هم جوابگو هستن چه ايراني و چه ... شما اگه ميتونيد از همون سايت Korgpa.com اقدام كنيد شايد بشه الان بايد ورژن 2.0 هم از اين دستگاه رو واسه آپديت گذاشته باشن . :smile (75):

10. Omid-Mohebbi

Ratings:
    +7,706 / 1 / -3
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شركتهاي معتبر و خوشنامي مثل korg شعارشون مشتري مداري هستش و به نظر و عقيده مشتري احترام ميذارن . نمونه ش همين update هايي كه براي محصولاتشون قرار دادن.
    بهترين كار براي شما استفاده از update هايي هستش كه رسما و توسط شركت توليد كننده عرضه ميشه.
    وگرنه به قول شما مابقي سايت هاي عجيب الخلقه بيشتر براي كاسبي هستن تا عرضه محصول خوب.
    در مورد نبودن update جاي نگراني نيست اين شركت كه اين ورژن رو قرار داده و توليد كرده مطمئنا update هم براش ميذاره. عجله نكنيد حتما قرار خواهند داد.

11. ramin_hvd

ramin_hvd عضو سایت

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قابل توجه دوستانی که pa500 persian دارند:
    می تونند آخرین ویرایش فایل بروزآوری سیستم عامل کیبوردشون(v1.19) رو از سایت korgpa.com بخش software >pa500 local دانلود و مطابق روش توضیح داده شده در فایل pdf ضمیمه، نصب کنند. من روی دستگاه خودم تست کردم و هیچ مشکلی پیش نیومد. یادتون باشه که تنها (Pa500ALL.pkg) رو دانلود و نصب کنید و resource ها مربوط به ورژن persian نمیشه. درضمن انتظار تغییر ظاهری محصوص در کارآیی دستگاه نباشید جز اینکه منوی اصلی بعد از روشن کردن ورژن 1.19 رو نشون میده.

12. Omid-Mohebbi

Ratings:
    +7,706 / 1 / -3
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    رامين عزيز :
    شما كه با اين مدل كار كردي لطف كن توضيح بده كه آيا اين درسته كه اين مدل دو نوع هستش ؟
    يكي كه رنگش قرمز هستش ( و pa500 ايراني هستش ) و گويا قيمتش هم ارزونتره. و يكي ديگه كه همون رنگ اصلي و آبي هستش؟
    اخه يكي از دوستام ميخواد بگيره گويا اون رنگ قرمزها ساخت چين هست و خيلي هم گويا جنسا خوب نيستن البته فقط شنيدم.
    و اون دوستم از نمايندگي يه مدل pa500 قيمت كرده 1300000 به يكسال گارانتي و به شرط ايتاليايي بودن.!
    البته من خودم بيش از 15 ساله كه با korg كار ميكنم.
    اما تو سايتشون مدل و توضيحاتي از اون pa500 قرمز رنگ كه گويا بهش ميگن ورژن پرشين نديدم.
    جز چند تا عكس كه اونم تو گوگل و خيلي بد و نامفهموم بوده.
    ممنونم.

13. ramin_hvd

ramin_hvd عضو سایت

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست گرامی، همونطور که حتما تو سایت korgpa.com دیدی ورژنهای مختلف pa500 رنگهای متفاوت دارن.ورزن معمولی و ترکی و عربی(اورینتال) و چینی(ویژه چینی ها و مغولها) رنگ آبی تیره و ورژن آلمانی(موزیکانت) مشکیه. ورژن پرشین که علاوه بر ایران واسه ارمنستان و آذربایجان شوروی هم هست، قرمز رنگه.حالا چرا تو وبسایت korgpa.com نیست؟باید بگم این برمیگرده به اسپانسر این ورژن که شرکت Mas Enterprises Eilia Kishهستش و وظیفه فروش و ارائه خدمات پس از فروش به خریداران رو بعهده داره.اما وبسایت پر از خالی این شرکت حکایت میکنه از بی مسئولیتی فروشندگان و در نتیجه کاهش تقاضا.
    امید جان دیگه چی تو این کشور چینی نیست که این یک نباشه؟! نیروی کارشون ارزونه و شرکتهای بزرگ ترجیح میدن تولیدشون رو در چین انجام بدن.اما در مورد کیفیت خیالت راحت باشه.دستگاه من قرمزه و کیفیت صدای بعضی از سازهای سنتی ایرانیش اونقدر بالاست که اگه نوازندش مثل سنتی ها ماهر باشه تشخیص اصل و بدل بودنش امکان نداره.از نظر کیفیت قطعات و ظاهر هم خوبه جز اینکه خاصیت فینگرتاچ مانیتورش مطلوب نیست.و اما از بایت وجود ریتم و صدا و خدمات پس از فروش حتی از نظر فایل بروزآوری صفر صفره!

14. Omid-Mohebbi

Ratings:
    +7,706 / 1 / -3
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با تشكر از توضيحاتتون.
    پس اگه همون pa500 آبي رنگ و در واقع اورينتال رو بگيره امكان اين براش هستش كه بتونه از امكانات و صداهاي ورژنهاي ايراني استفاده كنه؟

15. ramin_hvd

ramin_hvd عضو سایت

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه متاسفانه. تو فکرش افتاده بودم یعنی مثلا میخواستم با لود کردن ریتم ها یا صداهای ورژن های عربی یا ترکی، ازشون استفاده کنم اما سمپل هاشون به هم نمیخوره و موقع اجرای ریتم های شرقی، صداهای عجیب و مسخره ای بیرون میاد. درواقع باید بگم تفاوت واقعی این مدل ها در چیپ اصلی اونهاست. سیستم عاملشون یکیه اما بعد از update باز هم لوگوی استارت تغیر نمیکنه و مثلا همون Pa500 xxxx که قبلا بود دوباره هستش.

16. يعقوب

يعقوب

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام . باتشكرازسايت خوبتون اگرلطف كنيد يك تصوير از ارگ pa2xرا برام بزارين واگر كمي ازخصوصياتش هم بگين ممنون ميشم.

17. Omid-Mohebbi

Ratings:
    +7,706 / 1 / -3
    نرم افزار:
    cubase, sonar

اينم توضيحات :

اگه موارد خاصي مد نظرتون هستش بگيد براتون توضيح ميدم.
    pa2x

18. LYRIC

LYRIC عضو سایت

Ratings:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
  19. rmnmusicworld

rmnmusicworld عضو سایت

Ratings:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام.من تصمیم گرفتم korg i30 بگیرم قیمت اش رو ندارم ولی یکی از دوستانم گفت بدون cover اش هست 450 هزار تومان فکر میکنم غیر قانونی صادر شده به نظر شما بگیرم. من تا قبل از این تصمیم داشتم میدی کنترلر keystation 61 بگیرم واسه کار آهنگسازیم(fl,qubase) ولی دوستان رای مو زدن واینو پیشنهاد دادن گفتن هم کلاوی های سنگینی داره و دارای صفحه نمایش و واسه تمرین پیانو هم خوبه به نظر شما با رنج 500 هرار تومانی که دارم کار درستیه بخرمش اگه پیشنهادی دارید لطفا راهنماییم کنید.

20. badanz

badanz

Ratings:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من يه سوال دارم در ارگ من pa50sdاكتاومنفي و مثبت از 2 بالاتر نميره يا منهاي 2 ميشه و يا آخرش مثبت 2 ديگه نميتونم بزارم رو مثبت 5 چرا راهنمايي كنيد

- - - - - - - - - -

سلام تنظيمات اكتاو ارگ 50sd رو توضيح بدين لطفا