سوال درباره شروع یادگیری موسیقی

شروع موضوع توسط amirhosein ‏11/8/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال درباره شروع یادگیری موسیقی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. amirhosein

amirhosein

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود فراوان بر شما جناب omid-studio و rockboy عزیز
    از اینکه پاسخ من رو دادین ازتون بسیار ممنون هستم
    با اجازتون باز هم میخواستم منمو راهنمایی کنید
    همونطور که میدونین من تازه کار هستم و هدفم برای وارد شدن تو این عرصه فقط این نیست که بخواهم یک مدت کوتاه به صورت تفننی کار کنم ایشااله هدفم اینه که میخام به صورت حرفه ای برم سراغ موسیقی و همچنان یه جورایی مزاحم اساتید گرامی هستم البته باعثه افتخاره منه که با شماها اشنا شدم
    برم سر اصل مطلب
    من میخام موسیقی رو بدون داشتن استاد خاصی (البته منظورم اینه بدون رفتن کلاس یا داشتن استاد خصوصی) به صورت خود جوش و تئوریک همراه با دتمرین و خلاقیت خودم یاد بگیرم
    البته میدونم که شاید به نظر شما کمی عجیل به نظر برسه اما این طوری راحت ترم
    میخواستم ببینم به نظر شما این روشی که میخواهم در پیش بگیرم روشه مناسبی هست یا حتماباید استادداشته باشم
    اگر در این مورد راهنماییم کنین ازتون ممنون میشم
    اگر هم باهام موافقین لطفا یک سری منابع خوب شامل کتاب یا سایتهای خوبی که میشه ازشون استفاده کرد رو بهم معرفی کنید
    با تشکر فراوان
    منتظر پاسختون هستم اساتید عزیز

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيز

شما براي كار موسيقي بي نياز از استاد نيستين....و بايد حتما در كنار يه استاد تئوري رو كار كنين.من ميتونم به شما كتابهاي زيادي رو معرفي كنم اما شما بايد دركنار يه استاد اونها رو با تجربه هم تركيب كنين تا براتون قابل هضم باشه و گرنه اينكه خودتون كار كنين فقط يه سري اصطلاحات رو حفظ كردين.

3. amirhosein

amirhosein

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون بابت راهنماییتون
    البته شما درست میگید ولی انچه مسلمه پشتکار تو هر زمینه ای ملاک نخست برای پیشرفته من از لحاظ پشتکار خدارو شکر پشتکاره خوبی تو هر زمینه که تصمیمه جدی دربارش بگیرم دارم اما چشم حتما سراغه داشتن استاد هم میگیرم و نتیجشو خدمتتون اعلام میکنم

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در مورد تئوري موسيقي به اين دليل عرض كردم در كنار استاد بايد كار بشه كه مثلا كتاب تئوري موسيقي استاد كمال پورتراب كتابي بسيار سنگينه و اگه مباني و مباحث اون رو با كمك استاد و كسي كه اونو كار كرده تجربه نكنيد به مشكل بر ميخورين و براتون قابل هضم نخواهد بود .. من اين نكته رو من باب اين عرض كردم كه خودم هم به اين مشكل برخوردم. ولي با توجه به اينكه دوستان با تجربه در كنارم بودن تونستم متوجه بشم.
    مثلا در مورد گامها اون موقع من دچار سردرگمي شده بودم ولي بعد از تماس با يكي از دوستان و راهنمايي هاش ديدم بحث بسيار ساده تر از اون بود كه من فكر ميكردم.
    البته ما توي سايت دوست عزيزي رو به عنوان مدير تالار تئوري موسيقي در كنارمون داريم كه سواد آكادميك موسيقي دارن و ميتونين از ايشون و تجربياتشون بسيار استفاده كنيد.

5. amirhosein

amirhosein

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    باز هم از پاسخ فوق العاده مفیدتون از شما سپاسگزارم
    حالا در مورد سایت خودتو.ن از شما سوال داشتم
    من به عنوان یه تازه کار و مبتدی چطور میتونم از سایتتون( منظورم مطالبه داخلشه) استفاده کنم و از کجاش باید شروع کنم به مطالعه کردن
    البته در کنار یادگیری ساز
    البته بیشتر منظورم اینه که میخام مطالبی رو به صورت تکمیلی در کنار آموزش یاد بگیرم
    ممنون میشم راهنماییم کنید

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شما ميتونين در بخش دانلود از پيام عزيز درخواست مقالاتي در مورد آموزش موسيقي بكنين. و همچنين از تالار تئوري نكات خوبي رو برداشت كنيد.

7. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام دوست عزيز .

اول اون سازي كه دوست داري و واقعا علاقع داري رو انتخاب كن , تئوري ها 95% نزديك به هم هستند . به هر حال تئوري رو بايد كار كني ولي قبل از هر چيزي بايد به اين فكر كني كه با چه روش آموزش و چطور شروع كني كه تئوري و عملي رو با هم تلفيق كني و در كنار هم به نتيجه دلخواه برسي .
    كتاب هاي زيادي تو اين ضمينه ها داريم كه كاملا خود آموز هستند ولي واسه يه كار حرفه اي حضور يك استاد و حداقل يك راهنماي خوب كه بتونه اين كتابها به خصوص تئوري رو برات معنا كنه و بهت ياد بده . چون تئوري و عملي مثل دوتا دست هستند , يك دست به تنهائي نميتونه خودشو بشوره ولي وقتي كه دوتا دست باشه به خوبي همديگه رو ميشورن . :smile (53):

8. spi

spi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فکر کنم کتاب تئوری بنیادی پرویز منصوری بتونه به ایشون تا حدودی کمک کنه از کتاب پورتراب سبک تره تمرینای خوبی هم داره اما کامل و جامع هست !

البته فقط برای اینکه قبل از رفتن پیش یه استاد خوب یه چیزهایی از تئوری یاد بگیره

9. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +95 / 0 / -0
    منم مثل تو همین قسط رو داشتم . الان 3 ساله که موسیقی رو به صورت کاملا خودجوش ادامه میدم . در کار با نرم افزار پیشرفت خوبی داشتم اما هنوز تو نت چارتاچارتالنگ گیر کردم . کتابهای زیادی هم دیدم اما... :smile (63):

تئوری رو حتما پیش یه استاد ادامه بدید

10. sinuous

sinuous عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میتونید بدومن استاد شروع کنید اما زمان یادگیری و انرژی مصرفی شما افزایش پیدا میکنه.
    از کتاب منصوری که دوستمون در بالا معرفی کردن استفاده کن بسیار کتاب خوبی برای شروعه کاره .بعدا که با گامها و ریتم ها و مباحث بنیادی آشنا شدی سراغ دانش هارمونی برو و کتابهای بریوط به اون رو بخون و از استاد کمک بگیر.
    برای ساز هم من نمیتونم بهت بگم از چه سازی استفاده کن اما حتما این نکته رو در نظر داشته باش که از اول کار مبنا رو روی آهنگسازی و ترکیب نتها و چبدمان آهنگ کار کن و خیلی خیلی روی نوازندگی وقت نزار ( البته اگه هدفت آهنگسازیه و نه نوازندگی حرفه ای )البته منظور من این نیست که نوازندگی کار نکنی چون در نوازندگی خوبه که میتونی ترکیبهای خوب رو دربیاری و قدرت خلاقیتت به شدت افزایش پیدا میکنه.
    تا مدتها هم از خودت انتظار زیاد نداشته باش.اما از من یه نصیحت به تو دچار مشکل من نشی :
    حتما از سختافزار مناسب برای شروع کار استفاده کن حتی در اول کار .

11. sinuous

sinuous عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این رو یادم رفت بگم برای هارمونی هم میتونی از کتاب هارمونی منصوری استفاده کنی.راستی تکلیفت رو با سبک مورد نظرت روشن کن.
    موفق باشی

12. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +95 / 0 / -0
    من یه کمکی در انتخاب ساز بهت میکنم . اگه میخوای آهنگساز بشی بهتره که پیانو رو یاد بگیری که هنگام آهنگسازی به راحتی بتونی از میدی کنترلر استفاده کنی .
    با سینوسم موافقم . همین الان بشین و فک کن که کدوم سبک رو میخوای ادامه بدی...

13. jalal

jalal عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, protools
    با سلام خدمت اساتید موسیقی

من حدود 2سالی است که با برنامه اف ال و سونار کار میکنم و کیبورد را هم به صورت گوشی بلد بزنم
    می خواستم بپرسم که برای اهنگ ساز شدن باید از کجا شروع کنم وشما از کجا شروع کردید که به اینجا رسیدید .؟

14. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون بابت توجهتون به محل صحيح سوال :smile (71):
    خب براي آهنگسازي و ساخت آهنگ شما بايد تئوري موسيقي رو تاحدودي بدونيد(البته گفتم تا حدودي دليلش اين هست كه خيلي ها بدون دانستن تئوري موسيقي آهنگسازي ميكنند و اسم خودشون رو گذاشتند آهنگساز حالا بگذريم)
    من نميدونم اطلاعات شما در زمينه ي موسيقي چقدر هست
    ولي پيشنهادم اينه كه قبل از اين كه به فكر آهنگساز شدن باشيد سعي كنيد اطلاعاتتون رو در زمينه ي موسيقي و تئوري بالا ببريد
    بهترين روش هم استفاده از استاد و مطالعه ي كتاب هاي مناسب هست
    چند تا از كتاب هارو دوستان معرفي كردند كه براي شروع مي تونه گزينه ي مناسبي باشه

15. dj dariush

dj dariush عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همه
    من علاقه بسیاری به سبک ترنس و هاوس دارم میخواستم منو آشنا کنید با وسایل اهنگ سازی به این سبکها وخریدشون منون میشم اگه راهنمای کنید ؟

واز کجا باید شروع کنم؟

بارگذاری...