سوال درباره سیستم عامل مکینتاش

شروع موضوع توسط Pedram Pelak ‏28/11/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال درباره سیستم عامل مکینتاش تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    عرض ادب خدمت دوستان و اساتید گرامی !

من خیلی شنیدم که در سیستم عامل مکینتاش کیفیت کار خیلی بیشتره !

البته من واقعا چیزی در این رابطه نمیدونم

از اساتید درخواست دارم لطفا توضیح بدین که ایا واقعا اینطور هست یا خیر در ضمن من فقط اهنگسازی میکنم و کار صدابرداری و این چیزها انجام نمیدم ایا اگر این کار و بکنم کیفیت کارم بالاتر میره و یا اصلا چه ویژگی هایی این سیستم عامل برای کار صدا داره و دوم این که حالا اگر بخوام این رو نصب کنم ایا با ویندوز ایکس پی همزان میشه نصب باشه رو سیستم یا باید یه سیستم مجزا تهیه کنم واسش ؟

ممنون میشم از پاسختون !

2. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    بستگی به خودتون داره همه چیز. از چه برنامه ای می خواهید استفاده کنید؟ آیا اون برنامه با ویندوز کار میکند یا با مکینتاش یا اینکه هردو؟
    یه مثال میزنم برای برنامه های مختلف و سیستم عاملی که اون ها رو ساپورت میکنه:
    Digidesign Pro Tools (Mac & PC)
    • Apple Logic Studio (Mac only)
    • MOTU Digital Performer (Mac only)
    • Steinberg Cubase (Mac & PC)
    • Cakewalk Sonar (PC only)
    • Ableton Live (Mac & PC)
    همونطور که میبینید نرم افزار هایی هستند که هم تحت ویندوز و هم تحت مکینتاش قابل اجرا هستند و بعضی از برنامه ها هم مثل Logic مختص یک سیستم عامل است.
    نکته دیگه ای که واسه انتخاب باید درنظر بگیرید اینکه از چه اینترفیسی استفاده می کنید؟ مثلا اینترفیس های Motu با مک بسیار عالی کار می کنند.
    حالا بنظرتون این که کیفیت کار با مک بیشتر میشه درسته؟ خیر
    همه برنامه های Sequencer یک کار را انجام میدهند ولی در امکانات و ساپورت ها و ... فرق دارند.
    اگر میخواهید از برنامه های اختصاصی مکینتاش استفاده کنید مثل
    Logic, GarageBand, Digital Performer, Peak, Soundtrack Pro
    شما مجبورید از سیستم عامل مکینتاش استفاده کنید چون اینها برنامه های انحصاری مکینتاش می باشند بنابراین شما میبایست یک سیستم مک تهیه کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    "در سیستم عامل مکینتاش کیفیت کار خیلی بیشتره !"
    سلام دوست عزیز.خیر این حرف در واقع هیچ ارزش علمی و منطقی نداره.خروجی و کیفیت کار هیچ ارتباطی با سیستم عامل ندارد.
    ولی اگر از لحاظ پایداری خود سیستم عامل مک بخواهیم بحث کنیم Mac Osx سیستم عاملی با هسته ای بسیار قوی و با ثبات بسیار بالاست و برای کاربران حرفه ای از جمله گرافیست ها و آهنگسازان و ویرایشگران فیلم کاملا با ارزش است البته با نصب بر روی سیستم های Mac Pro .
    البته بعضی از گروه ها نسخه هایی برای PC تولید کردند ولی بدلیل عدم سازگاری با بعضی از قطعات توصیه نمیشه که از اون استفاده کنید.همین ویندوز XP و اخیرا ویندوز Seven گزینه های مناسبی برای PC هستند.

4. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    از پاسخهای دوستان ممنون همونطور که گفتم من هیچ اطلاعی در این رابطه نداشتم و با جوابهای شما اصلا فهمیدم قضیه اونطوری که فکر میکردم نبوده و کاملا فرق میکنه و توجیه شدم ! خیلی متشکرم !

5. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز مک یک سیستم سخت افزاری جدا از pc هست که البته میتونید در کنار سیستم عامل خودش ویندوز هم نصب کنید و از برنامه هایی که ورژن مک ندارن ، استفاده کنید !

مسلماً سیستم عامل به کیفیت ربطی نداره اما اگه شما مک رو تهیه کنید یک سیستم قدرتمند خواهید داشت که خدمات بسیار زیادی رو به شما ارائه میده و همینطور سرعت کارتون بسیار بالا خواهد رفت.
    مطمئن باشید مک اونقدر لذت بخش هست که دیگه سراغ پی سی نمیرید ( البته این جمله رو یکی از دوستان همین سایت میگفت )

من برای رفع ابهاماتی که خودم با این قضیه داشتم یک تاپیک جداگانه برای سیستم مک باز کردم که میتونید موضوع رو اونجا پیگیری کنید.

بارگذاری...