سوال درباره رشته موسیقی

شروع موضوع توسط negaar ‏12/1/15 در انجمن موسیقی جهان

تاپیک سوال درباره رشته موسیقی تالار موسیقی جهان در persian-music.org.

1. negaar

negaar عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان من 6 ترم از رشته فیزیک رو گذروندم و اصلا علاقه ای به فیزیک ندارم میخواستم کنکور هنر بدم و وارد رشته موسیقی بشم چون پیانو میزنم.نظر شما چیه؟اینکه برگردم عقب درسته و آیا توی 4 ماه میشه خوند و کنکور هنر قبول شد؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام دوست عزیز
    به نظر من رشته فیزیکتو ادامه بده ،حالا که تا ترم 6خوندی ،راهی نمونده تا گرفتن مدرک،بعد میتونی رشته موسیقی رو هم دنبال کنید.
    اگه سطح اطلاعاتتون از رشته هنر بالا باشه میتونید رشته موسیقی قبول شید.ولی باز تاکید میکنم رشته فیزیکو فعلا ادامه بدید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    با سلام.
    بنده هم فکر میکنم بهتره که رشته ی فیزیک رو ادامه بدید اما با توجه به شرایط خودتون تصمیم بگیرید. شرایط مالی و...
    و این که میتونید 3 سال از زندگیتون رو کنار بزارید یا نه؟(بعضیا میتونن بعضیا نه!!!)
    توی 4 ماه میتونید رتبه ی نسبتا خوبی بیارید و برای آزمون عملی نوازندگی قبول بشید و اگر توی نوازندگیتون هم خوب باشید که عملی رو بگذرونید میتونید تابستون رو تا آذر ماه روی ریتم و سلفژ و هارمونیتون کار کنید! فقط نوازندگیه که نمیشه اونقدر سریع آمادش کرد.
    برای رشته ی آهنگسازی یکم شانس کمه چون رتبه ی خیلی خوبی میخواد.
    به نظر من بد نیست که کنکور هنر رو ثبت نام کنید و توی وقت آزادتون یه مقداری مطالعه داشته باشید و آماده بشید بعد کنکور رو بدید بعد کم کم میتونید تصمیم بگیرید که دوست دارید فیزیکو تمام کنید یا برید سمت هنر. شاید حتی رشته های دیگه!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. negaar

negaar عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از كمكتون.ميدونين آخه اينطوري كه من تا الان اومدم ده ترمه تموم ميكنم فيزيكو يعني چهار ترم مونده تا ليسانس بگيرم !!!خيلي سخته تصميم گيريش واسم

5. negaar

negaar عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم ازتون.يعني به نظر شما ميتونم توي 4ماه قبول شم؟منابع كه بايد بخونم چيا هستن؟آخه شنيدم منابع كنكور هنر خيلي زياده.بعد شما ميگي كنار فيزيك واسه كنكور هم بخونم آخه درساي فيزيك خيلي سخته و اگه غفلت كنم مي افتم واحدارو چه برسه واسه كنكور هم بخوام بخونم

6. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    من توی 2 ماه رتبه 747 کل و 500(و خورده ای) زیرگروه 5 که مال موسیقی بود آوردم! زیادم نخوندم!
    درسته کار سختیه برای شما که فیزیک رو هم دارید. امیدوارم بتونید مدیریت کنید.
    منابعی که لازم دارید.
    1- کتابای عمومی دبیرستان که همیشه هستن.
    2-کتاب های تخصصی سال 4ام هنرستان که هر کدوم توی یکی از قسمت های درک عمومی هنر- خلاقیت نمایشی- خلاقیت تصویری و خلاقیت موسیقی و... کمک میکنن.
    واضحه که برای موسیقی باید روی خلاقیت موسیقی کار کنید و بقیه رو هم یکم بزنید دیگه.
    بعد از اون منابع آزاد رو باید بخونید (بیشتر توی زیرگروه خودتون یعنی همون موسیقی) که اغلب کتابای مشخصی هستن بعضی سال ها سنجش کتابایی رو به لیستشون اضافه یا کم میکنه. اما معمولا مطالب هم دیگر رو پوشش میدن.
    با توجه به این که نمیخواید زیاد وقت بزارید جز دروس هنرستان من 3 تا کتاب رو بهتون پیشنهاد میکنم با اینا میشه یه کارایی کرد.
    خلاصه تاریخ هنر پرویز مرزبان(که توی درک عمومی و کلا تاریخ ها مطالب خوبی داره)
    کتاب مبتکران خلاقیت موسیقی (نسبتا خوب یه چیزایی رو واسه تستا گفته!)
    تئوری موسیقی مصطفی کمال پورطراب (که توی حجم کمی تئوری رو خلاصه میکنه)
    یه کتابی هم در حال ترجمه هست (من هم شنیدم فقط در موردش) میگن تا قبل از عید میاد خیلی کمک میکنه به تئوری.
    باز هم منابع بیشترن اما همین 3 تا رو اگر خوب بخونید کمک بزرگیه با توجه به محدودیت زمانی.
    این لینک رو ببینید اطلاعات کاملی بهتون میده و لیست کامل کتاب هایی که لازم دارید هم آخرش هست.
    نکاتي که براي شرکت در کنکور هنر بايد دانست

7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اشتباه محضه .شما باید در کنار درس موسیقی رو هم ادامه بدی.تو این مملکت هنر یعنی هیچی(برای نون در اوردن)

8. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    خب تا اینجا که اومدین ،نصف بیشتر راهو اومدین که.
    فکر میکنم برای فیزیک آینده بدی در راه نباشه تا موسیقی.

9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,548 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    به نظر من شما هیچ هدفی نداشتید اول اون رو مشخص کنید و برای اون تلاش کنید نه اینکه بیهوده تلاش کنید.
    نقطه رو مشخص کنید و همون رو ادامه بدید .
    الان متوجه شدید به هنر علاقه مند هستید مهم نیست ادامه بدید و برای ارشد یک رشته نزدیک به هنر رو انتخاب کنید .
    در ضمن موزیک رو میتونید بدون دانشگاه یاد بگیرید . ولی مباحث فیزیک رو نمیتونید.
    ضمنا توجه داشته باشید دروس هنر هم اسون نیست مجبورید اون رو تا اخر بخونید ولی با این روش حداقل یک مدرک کارشناسی فیزیک دارید .
    موفق باشید .

10. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوستان نظراتشون رو دادن و مشخص هم بود . من خودم رشته موسیقی تو دانشگاه خوندم ولی باور کنید هر ترم که جلو تر میرفتیم ۳ الی ۴ نفر از دانشگاه میرفتن . هیچ آتیه ای نداره برای شما رشته موسیقی و همینطور اینکه چیزی یاد به شما نمیدن اونجا و فقط وقتتون رو تلف کردید

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  11. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    فیزیک بازار کارش چجوریه؟ فیزیک محض؟
    من هر کی رو دیدم توی فیزیک میگفتن با عشق فیزیک رفتن!
    ای بابا!
    کدوم دانشگاه بودید؟

12. negaar

negaar عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چرا هدف داشتم ولي دوتا هدفم فيزيك و مرسيقي بود از اول ولي الان ميخوام يك راهو حرفه اي ادامه بدم فقط و اونم به نظرم موسيقيه

13. negaar

negaar عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا اينطوري بود توي دانشگاه؟؟شما كدوم دانشگاه بودين؟

14. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    سلام
    باید ببینید خودتون چیو دوس دارید!!
    اگر کنکور 94 مد نظرتون هست که باید بگم هنوز دیر نشده!! و وقت کافی برای خوندن درس ها وجود داره
    ولی اینم بگم که کتاب هایی که باید برای کنکور هنر بخونید اولا که خیلی زیاد هستن
    دوما گستردگی منابع بسیار زیاد هست
    و سوما اینکه خیلی خوندشون سخته(لا اقل من که اینطوری فکر میکنم)

و اینکه احتمالا میدونید که بعد از کنکور امتحان عملی هم دارید
    شما نگفتید کدوم شاخه مد نظرتون هست ولی با توجه به سازتون یا نوازندگی ساز جهانی مد نظرتون هست یا آهنگسازی
    برای نوازندگی ساز جهانی، باید ساز بزنید و سلفژ امتحان بدید و ..
    برای آهنگسازی هم باید پیانو بزنید و سلفژ و هارمونی و کنترپوان امتحان بدید
    بازم اگه سوالی بود در خدمتم
    موفق باشید ..

15. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    حرفتونو قبول ندارم
    همه چیز بستگی به خود شخص داره!!
    توی دانشگاه هنر اساتید بسیار عالی و خوبی وجود دارن که میشه ازشون خیلی استفاده ها برد

16. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,548 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    شما در پست اول نظر خواستید من هم نظرمو گفتم
    خیلی از دوستان من در ارشد به رشته های نزدیک به رشته مورد علاقه خودشون رفتند و الان هم موفق هستند خود من هم این کار رو کردم و بسیار هم راضی بودم .
    اگر هدف از تحصیل در موزیک این هست که فردا یک نوازنده به جمع دوستان هنردوست اضافه شود همین فردا تشریف ببرید در کلاسهای اموزشگاه ثبت نام کنید این ساده تر از حفظ کردن کتاب و ازمون و هزینه دانشگاه و.... هست

ولی اگر هدف بدست اوردن پول هست باید به موضوعی جدی و پول ساز و جدیدتر فکر کنید میتونید در رشته های که به هر دو نزدیک هست تحصیل کنید
    مثلا مهندسی اکوستیک که جزو جدیدترین رشته های مهندسی هست والبته به دنبال جذب افرادی هستند که توانایی تجزیه و تحلیل فرمولهای فیزیک رو دارند و در تمامی مراکز خاصی که به دنبال دفع نویز هستند از این افراد استفاده میکننند . به کمک جناب دکتر یونسیان گرامی مقطع ارشد اون هم درحال راه اندازی هست و از سال ۹۵ دانشجوی ارشد میگیرند که به نظر من خوب هست.
    موفق باشید

17. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    به هر حال هرکسی یه نظری داره اما هم بنده هم دوستانم درکنسرواتوار و هنرستان عالی موسیقی در رشته کاردانی و هم کارشناسی این دورهارو رفتیم . البته من فقط در کنسرواتوار تهران بودم و اوضاع در اونجا اصلا خوب نبود . نه تنها این مشکلات مربوط به دانشجوها نمیشد بلکه خوده استادهایی که اونجا هستند از شرایط راضی نیستن . در هنرستان کمی شرایط بهتر هست ولی باز ماهیت کار فرقی نداره . باید یه هدفی پشت این مدرک ها باشه ایشون میخواد بره درس موسیقی خیلی بخوان با استعداد و سخت کوش باشن تازه 10 ساله دیگه بتونن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد بگیرن که بلکه آموزشگاهی ایشون رو قبول کنه برای تدریس صبح تا شب از غرب تهران برن شرق تهران و برعکس اونم با شرایط امروزی ماشاالله همه استاد هستند .غیر از این کار کاره دیگه ای میشه با مدرک موسیقی کرد ؟ همین تلاش رو ایشون توی هر زمینه ی دیگه انجام بدن خیلی زندگی راحتر و بی دردسرتری دارن . البته این نکته رو بگم اگر عاشق و دیوانه ی موسیقی هستید و به فکر پول دراوردن نیستین حتما برید سراغ موسیقی

18. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    توی چند مورد یک مقداری باهاتون موافق نیستم!
    درسته حرفتون و کار برای کسانی که موسیقی میخونن سخته ولی:
    همه استادن درست اما استادی که کارشو بلده خیلی درآمد بهتری داره .
    همیشه هم به استادی ختم نمیشه (بحث در آمد رو بزاریم کنار) اگر کار یه نفر خوب باشه موقعیت های زیادی برای رهبری و آهنگسازی پیش میان که خب خیلی کار لذت بخشی خواهد بود! میخوام بگم که کل استعداد شخص حیف نمیشه!
    در مورد کنسرواتور بنده هم تعریف های خوبی نشنیدم اما از دانشگاه هنر تهران (دانشکده کرج) تعریفای بهتری شنیدم فکر کنم اوضاع اونجا بهتر باشه!
    در آخر بحث هنر هست و 2 تا چیز مطرحه! 1-کسی هنرمند رو جایی استخدام نمیکنه با حقوق ثابت هنرمند باید کار ارائه بده ! 2-کسایی که دنبال هنر میرن اغلب دنبال علاقه رفتن!
    واقعا چه رشته ای تو ایران تضمین شدس؟

19. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    شما فکر میکنید که آیا استادهای که کارشون رو بلدن از شرایط موسیقی در ایران خیلی راضی هستند ؟ یک استادی که کارش رو بلده به نظر شما چندین سال تجربه و زحمت کشیده که به این لول رسیده ؟ شما همون زحمت رو در هر کار دیگه ای بزارین از لحاظ تامین مالی خیلی موفق تر هستید بنده هم عرض کردم که نباید به هنر و موسیقی از دیدگاه مالی بهش فکر کرد کاملا مشخص هست و اونایی که در هنر هستند این موضوع رو کاملا درک میکنند

بله با شما موافقم ولی در کل بین بد و بدتر هست .

20. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    این مسئله رو کاملا موافقم.
    خیلی از اساتیدی که من دیدم الان موفق هستن شاید 20 سال سابقه دارن حتی!

بارگذاری...