سوال درباره تحصیلات آکادمیک

• شروع کننده موضوع VESAL
  • تاریخ شروع
15/1/10
80
12
8

درود
من از روزی که آهنگسازی رو شروع کردم واقعاً پیشرفت رو به چشم دیدم .
اما آیا همین روند تجربی کافی است؟ یعنی بدون تحصیلات آکادمیک ؟
و دیگر اینکه اصلاً تحصیلات آکادمیک برای آهنگسازی میکس و... چگونه است؟ در کشور ما آیا موسسات آموزشی این را بر عهده دارند؟ و در کجا؟
آیا اساتید ما از طریق تجربی آهنگساز و sound man شده اند یا تحصیلات؟
(در این مورد خیلی دوست دارم بدانم آقای محبی چگونه طی 5 سال به این جا رسیده اند؟)

6/11/09
696
26
0
مریخ
با سلام و درود
داشتن سواد موسیقی به صورت اکادمیک کاملا ضروری میباشد دوست گرامی
اما این بدان معنا نمیباشد برایه همه ضروری هست گر چه اگر همه بگزرانند بدك نیست
اما در این میان نابغه های مانند تیستو و یانی که اصلا چیزی از نت هم نمیدانند
به ان بالا ها رسیدند( اگه استعداد داری ولش کن اکادمیک رو..)در این میان هم اجتماعی از بی استعدادها مانند ما باید حتما این دوران را بگذرانند

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من از روزی که آهنگسازی رو شروع کردم واقعاً پیشرفت رو به چشم دیدم .
اما آیا همین روند تجربی کافی است؟ یعنی بدون تحصیلات آکادمیک ؟
و دیگر اینکه اصلاً تحصیلات آکادمیک برای آهنگسازی میکس و... چگونه است؟ در کشور ما آیا موسسات آموزشی این را بر عهده دارند؟ و در کجا؟
آیا اساتید ما از طریق تجربی آهنگساز و sound man شده اند یا تحصیلات؟
(در این مورد خیلی دوست دارم بدانم آقای محبی چگونه طی 5 سال به این جا رسیده اند؟)
5 سال ؟:d
من از سال 69 در بندرعباس و با حداقل امکانات موسیقی رو شروع کردم.
از محضر استادانی چون مرحوم روضه خوان و استاد پیکان بهره بردم.
و از سال 80 هم استودیوم رو راه انداختم با حداقل دانش و سیستم ها.
مطالعه کردم تحقیق کردم. بارها سیستم خریدم و یا کلاه سرم رفت. و همینجور کسب تجربه.
مخصوصا استاد خوبم پیشکسوت و نوازنده حرفه ایی گیتار بیس مهندس غلامرضا کمالی که صدابردار بندرعباسی ساکن دوبی هستش.
ایشون در مورد میکسینگ و مسترینگ صحیح بهم آموزش کامل و کافی دادن و هروقت میان بندرعباس حتما به دیدنشون میرم و جدیدترین تکنیکها رو ازشون یاد میگیرم.
در کل تجربه و تئوری در کنار هم هستن.
ایشون 2 سالی هستش که استاد بنده هستن.

15/1/10
80
12
8

شما درست میفرمایید جناب محبی.
شما در یکی از تاپیک ها گفته بودید که 5سال پیش برای اولین بار با vst کار کردید و من موقع نوشتن این متن دچار اشتباه در یادآوری شدم .معذرت میخوام.
اما خوب باعث شد که شما از سابقتون بیشتر بگید.

Porya

Gold User
16/10/09
623
287
43
رشت انجلس
به نظر من تجربه + علم هر دو با هم باید باشه . ادم هرچقدر هم با تجربه باشه ، بدون علم همیشه یه علامت سوالی تو ذهنش هست . سوای این کسی که با یه استاد جلو بره خیلی سریع تر پیشرفت میکنه . مثلا اگه قرار باشه چیزی رو خودش تو 2 سال یاد بگیره ، با استاد شاید یک سال یاد گرفتنش طول بکشه اونم با جزئیات کاملتر ! نه دست و پا شکسته ! به شخصه تجربه کردم و واسم اثباط شده .

بعدش یه نکته رو عرض کنم که موسیقی بیشتر از این که یه هنر باشه یه علمه ! و اهمیت علم تو زمینه صدابرداری خیلی بیشتر هم میشه .

من كه نه سال هست تجربي كار ميكنم و به جايي نرسيدم:smile (5):مطمئنم اگه از اول اصولي كار كرده بودم الان خيلي جلوتر بودم.چون وقتي تئوري ميدوني ، ميدوني كه بايد چي رو تمرين كني اما وقتي نميدوني اول بايد خودت و تنها خودت يه موضوعي رو با هزار تا بدبختي و وقت حروم كردن پيدا كني و بعد شروع كني به تمرين.

15/1/10
80
12
8

حالا این آموزش ها رو کجا ارائه میدن؟
البته به جز سلفژ و تئوری که در آموزشگاههای موسیقی هست.
بیشتر منظورم اصول آهنگسازی و میکس و مستر و ... .

حالا این آموزش ها رو کجا ارائه میدن؟
البته به جز سلفژ و تئوری که در آموزشگاههای موسیقی هست.
بیشتر منظورم اصول آهنگسازی و میکس و مستر و ... .
اصول اهنگسازي كه همون تئوريه.تئوري رو كه ياد گرفتي شروع كن به كسب تجربه.چيزي كه خيلي كمكت ميكنه اينه كه تو يه استديو كار كني.حتي بدون پول چون خيلي تاثير داره

A.T.B

عضو سایت
25/2/11
648
146
43
jonoob
5 سال ؟:d
من از سال 69 در بندرعباس و با حداقل امکانات موسیقی رو شروع کردم.
از محضر استادانی چون مرحوم روضه خوان و استاد پیکان بهره بردم.
و از سال 80 هم استودیوم رو راه انداختم با حداقل دانش و سیستم ها.
مطالعه کردم تحقیق کردم. بارها سیستم خریدم و یا کلاه سرم رفت. و همینجور کسب تجربه.
مخصوصا استاد خوبم پیشکسوت و نوازنده حرفه ایی گیتار بیس مهندس غلامرضا کمالی که صدابردار بندرعباسی ساکن دوبی هستش.
ایشون در مورد میکسینگ و مسترینگ صحیح بهم آموزش کامل و کافی دادن و هروقت میان بندرعباس حتما به دیدنشون میرم و جدیدترین تکنیکها رو ازشون یاد میگیرم.
در کل تجربه و تئوری در کنار هم هستن.
ایشون 2 سالی هستش که استاد بنده هستن.
ما شما رو خیلی دوست داریم خوشحالم که توی همچین انجمنی هستم و استادی مثل شما رو داریم