سوال درباره تجهیزات استودیو

16/1/11
3
0
0
کرمان
باسلام به همه ی شما من تازه با سایت شما اشنا شدم و واقعا سایت بسیار پر محتوایی دارید از زحماتتون متشکرم-من چند وقتی هست که به دنبال ساخت یک استودیو خانگی در زیر زمین خونمون هستم اما چون ما در کرمان زندگی میکنیم امکانات کافی ازهر جهت برای من وجود ندارد به همین دلیل میخواهم سوالاتی را از شما اساتید بپرسم =1-با توجه به جستجو هام در سایت متوجه شدم که این تجهیزات برای یک استودیو خوب کافیند-اما با توجه به برند های مختلف به هیچ نتیجه ای نرسیدم - نظر شما چیه؟ m-audio fast track pro----akg-66----rode nt-2
2-آیا من به یک میکسر احتیاج دارم باتوجه به این که نرم افزار هایی مانند flstudio هستند؟
3- یک مانیتور صدا با قیمت زیر 200 به من معرفی کنید؟
4-با توجه به این که من اهنگسازی میکنم اما با تئوری موسیقی اشنایی کمی دارم ایا این در آینده مرا دچار مشکل میکند؟
5-ایا برای اتصال کارت صدای fast track pro به کامپیوتر نرم افزار یا سخت افزاری در کامپیوتر احتیاج دارماصلا این wirefire چیه؟
6-در ضمن من علاوه بر اهنگسازی به خوانندگی هم فکر میکنم من یک تراک 800کیلوبایتی اپلود کردم میخوام اگه براتون ممکنه نظرتون رو راجع به صدام بگید که ایا من به درد خوانندگی میخورم..{البته اولی خودمم ودومی پسرعمم همینتوری تکرار میشه} ...{درضمن این اهنگ رواز امیرمسعود و ساسی مانکن R-vocalکردم}
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

در پایان به دلیل سوالات زیاد عذرمیخواهم و مشتاقانه منتظر راهنماییتان هستم.

سلام عزیزم اول این که اگه دنبال سیستم صدابرداری هستی که نیاز به میکسر نداری!!چون فانتوم پاور رو میتونی از کارته صدای fast track pro بگیری..

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,300
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
نظر شما چیه؟ m-audio fast track pro----akg-66----rode nt-2
انتخابهای خوبی هستند.
با توجه به دارا بودن فانتوم پاور در fast track عملا نیازی به میکسر نخواهید داشت پس میکسر از لیست حذف میشه.
یک مانیتور صدا با قیمت زیر 200 به من معرفی کنید؟
مانیتورهای زیر 400 ارزش خریدن ندارند.
با توجه به این که من اهنگسازی میکنم اما با تئوری موسیقی اشنایی کمی دارم ایا این در آینده مرا دچار مشکل میکند؟
با شروع کارتون ناچارا باید مطالعات و تمرینهاتون رو بیشتر کنید تا جایی به تکرار نرسید و مایوس نشید.
موسیقی انتهاش بسته نیست و هیچکس در آخر اون نیست. همیشه باید اطلاعات به روز داشته باشید در همین سایت و در اینترنت مقالات اموزشی زیادی مناسب با کارتون پیدا خواهید کرد.
ایا برای اتصال کارت صدای fast track pro به کامپیوتر نرم افزار یا سخت افزاری در کامپیوتر احتیاج دارماصلا این wirefire چیه؟
این کارت با یو اس بی به سیستم وصل میشه در مورد فایر وایر هم در تالار کمک های اولیه مطلب هستش.
در ضمن من علاوه بر اهنگسازی به خوانندگی هم فکر میکنم من یک تراک 800کیلوبایتی اپلود کردم میخوام اگه براتون ممکنه نظرتون رو راجع به صدام بگید که ایا من به درد خوانندگی میخورم..{البته اولی خودمم ودومی پسرعمم همینتوری تکرار میشه} ...{درضمن این اهنگ رواز امیرمسعود و ساسی مانکن R-vocalکردم}
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
این کار رو باید در تالار پروژه ها و بعد از معرفی کامل کار طبق قوانین تالار مربوطه قرار بدید اینجا و در این تاپیک دوستان بهتون پاسخ نخواهند داد.

25/3/18
1
0
1
61
سلام
دوستان من برای یک استودیو ، ضبط نریشن ، دوبله ، آواز و موسیقی به چه تجهیزاتی نیاز دارم و آیا دست دوم خوب هم پیدا میشه؟

سلام
دوستان من برای یک استودیو ، ضبط نریشن ، دوبله ، آواز و موسیقی به چه تجهیزاتی نیاز دارم و آیا دست دوم خوب هم پیدا میشه؟
درود اگر فقط قصد ضبط کردن دارید یک میکروفون و کارت صدا و هدفون و آکوستیک کفایت می‌کنه

Saeedmotarezam

عضو سایت
11/1/21
4
0
1
سلام دوستان خدا قوت
آقا یه سوال تخصصی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید؛ دوستان من جدیدا یه جفت مانیتورینگ خریدم الان بعد دو روز که خواستم میکس کنم دیدم صدای یکی از اسپیکرا از اون یکی کمتره یعنی اگه اگه صدای اسپیکرا روی صفر دی سی بل باشه باید اسپیکر سمت چپ رو بزارم روی مثبت ۳ دی سی بل تا صدااها یکی بشه میخوام ببینم دلیلش چی میتونه باشه؟
مدل اسپیکرا krk rokit 6 g2
یعنی مانیتورینگ ها هم نر و مادگی دارند؟
که صدای یکی کمتر از یکی دیگه باشه؟
یا شانس ما این شکلی در اومده؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,369
10,582
113
54
.
سلام دوستان خدا قوت
آقا یه سوال تخصصی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید؛ دوستان من جدیدا یه جفت مانیتورینگ خریدم الان بعد دو روز که خواستم میکس کنم دیدم صدای یکی از اسپیکرا از اون یکی کمتره یعنی اگه اگه صدای اسپیکرا روی صفر دی سی بل باشه باید اسپیکر سمت چپ رو بزارم روی مثبت ۳ دی سی بل تا صدااها یکی بشه میخوام ببینم دلیلش چی میتونه باشه؟
مدل اسپیکرا krk rokit 6 g2
یعنی مانیتورینگ ها هم نر و مادگی دارند؟
که صدای یکی کمتر از یکی دیگه باشه؟
یا شانس ما این شکلی در اومده؟
نر و مادگی چه ربطی به تفاوت در دیوایس داره؟! عجب سوال تخصصی ای!
اینو با یه آدیو اینترفیس دیگه هم چک کن. و یا بدون آدیو اینترفیس مستقیم از خروجی کامپیوتر. اگر باز هم این تفاوت وجود داشت، قطعاً که مشکل از مانیتورهاست.
اگر مشکل از مانیتور بود، کاری نمیشه کرد. ولی میتونی همیشه با یه تفاوت حجم در خروجیِ یکی از اونها در آدیو اینترفیس (L یا R) خودت یه بالانس ثابت بدست بیاری و اون شکلی استفاده کنی. حالا این باز خیلی بهتر از اینه که تفاوت اسپیکرها در حجم صدای خروجیه فقط. بعضاً پیش میاد که در این برندهای غیر حرفه ای مانیتور، یکی از اسپیکرها مثلاً رنج بیس قوی تری نسبت به اون یکی داره، و یا برعکس!