سوال درباره بهترین vst ها

شروع موضوع توسط Dj MAN ‏29/3/13 در انجمن بخش ( VSTi ( Soft Synth

تاپیک سوال درباره بهترین vst ها تالار بخش ( VSTi ( Soft Synth در persian-music.org.

1. Dj MAN

Dj MAN عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام
    چند روز پیش یه سایت دیدم که 39 VST برتر سال 2012 رو به لحاظ کیفیت صدا - سادگی - کارایی - شیوع استفاده در بین کاربران - و چند پارامتر دیگه ارزیابی کرده بود
    نتیجه این مقایسه به شدت تعجب آور بود !!!
    چون پلاگین هایی رو در صدر قرار داده بود که اصلا فکرشو نمی کردم

آدرس سایت : برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید

حالا نظر شما چیه ؟

چند نکته :

Omnisphere رو گزاشته پنجم - و بعد از نکسوس !!! ؟؟!! چرا ؟

حالا کیفیت صدای سایلنت و ماسیو بهتر هستش - درست! ولی یعنی اینها از تریلیان و امنیسفیر بهترن ؟
    نــــــــــــــــــــــه
    نمیتونم قبول کنم
    به نظر شما بهترین کیفیت صدا رو کدوم VST داره ؟

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    حالا بحث دوم :
    به اعتقاد شما کدوم VST ها برای سبک های الکترونیک مثل ترنس - دنس - تکنو و غیره مناسب تر هستند ؟
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    راستی اگه کسی برای دانلود اینها لینک هم داره بزاره که خیلی مشتاقیم !
    در ضمن کسی نگه هیچ فرقی ندارن و مهم احساس سازنده و گوش و این حرفاست که اتفاقا به نظر من اصلا هم اینطور نیست و کیفیت نهایی رو قدرت VST ها تعیین میکنن

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    دوست عزیز دقیقا منظورتون چجور وی اس تی هست؟؟؟از چه نظر مقایسه کردن؟ازچه نظر شما مقایسه میکنید؟
    یه کمی هم توسایت جستجو کنید جواب سوالاتون موجوده لینک دانلود خیلی از وی اس تی ها هم توسایت هست!

3. Dj MAN

Dj MAN عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    منظور من vst های الگوریتمیک یا همون سینت ها هست - نه سمپلر ها
    میشه آدرس چند تا از تاپیکهای دانلود رو اینجا بزارید ؟ ممنون میشم

منظور دومم هم این بود که از نظرات دوستان در مورد خصوصیات هر کدوم از وی اس تی ها اگاه بشیم - اینکه سلیقه دوستان در بکار گیری vst ها چیه و احیانا وی اس تی هایی رو که نمیشناسیم معرفی بشن تا بقیه هم استفاده کنن

4. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب نکسوز یهRompler هست نمیشه از نظر صداسازی اونو با سینتی سایزرها مثلا امنیسفر یا سیلنث مقایسه کرد چون نکسوز اصلا انجین صداسازی نداره!بعدم اینکه حجم بالا به هیچ عنوان دلیل برتری یه سینت نمیشه!البته تو قدرت امنیسفر شکی نیست اما حجمش به خاطر بانکهای صداش بالاس اگه نه قسمت سینتی سایزر و صداسازی برنامه ها معمولاحجم چندانی نداره!همچنین مسیو یکی از پرقدرت ترین پلاگینهای صداسازی هست و به هیچ وجه ازنظر کیفیت صدای خروجی از امنیسفر پایینتر نیست!جالبه بدونین جدا از سیلنث و مسیو الان پلاگینهای خیلی کم حجم تری نسبت به اونا مثل 3xOSC و Tal Noise Maker تو سبکهای مختلف موسیقی الکترونیک جایگاه ویژه ای دارن و بسیاری از موزیسین های دنیا ازاونا استفاده میکنن!خلاصه اینکه الان اکثرسینت ها به هم شبیهن و از کیفیت خروجی بالایی برخوردارن مهم نحوه استفاده شما از اونهاس!
    صداهای توی این فایل زیپ رو گوش کنین البته اینها صدای خام هستن!من اینا رو با یه سینتی سایزر 4 مگابایتی به اسم 3OSC 8 درست کردم!

برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید

تو این 2تا تاپیک میتونید لینک دانلود یه سری وی اس تی ها رو پیدا کنید!البته تو قسمت VIP هم لینکهای مستقیمی هست که البته اونا مقداری هزینه داره!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. s_laminor

s_laminor عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سینتی سایزر سایلنت فقط و فقط اگه بتونی باهاش کار کنی به جرات بعد میسیو سایلنته قدرت طراحی بالایی داره اما نه به اندازه مسیو
    مسیو واسه خودش خداییه

- - - - - - - - - -

سینتی سایزر سایلنت فقط و فقط اگه بتونی باهاش کار کنی به جرات بعد میسیو سایلنته قدرت طراحی بالایی داره اما نه به اندازه مسیو
    مسیو واسه خودش خداییه

6. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Zebra و Aceازشرکت U-He و Albino از Linplug هم گزینه های خوبی هستن!و سیلنث به هیچ وجه از نظر قدرت طراحی از مسیو پایین تر نیست!همچنین 3تای اولی که گفتم هم در حد این 2 هستند!

7. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    به نظر من طبقه بندی خیلی خوب و بجا بود و نمیتونست جز این باشه. تریلین خوبه درست ولی فقط بیس هستش همین ولی این طبقه بندی تمام سینتیسایزر هارو شامل میشه و همینطور تمام صداهارو.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. pooriversal

pooriversal عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    توی طبقه بندی میوزیک رادار, رتبه ها توسط رای کاربران انجام شده, چ اونایی ک عضو بودن و چ اونایی ک نبودن, یذرم ممکنه تقلب شده باشه! ولی بنظر من رتبه بندیا درسته... حداقل 3تا وی اس تی اولو درست انتخاب کردن...

9. Dj MAN

Dj MAN عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    با این وجود من به شدت مخالف این رتبه بندی هستم - پلاگین Omnisphere با اون کیفیت خارق العاده صدا و 50 گیگ بانک صدا و قابلیت مولتی ترکش و امکان دخل و تصرف کامل در صدا و ذخیره اون به اسم خودتون و ده ها امکان دیگه - اومده اینو گذاشته بعد از نکسوس ؟؟

مسیو کجا امنیسفیر کجا ؟ - سایلنت خوبه ولی باز شما مجبوری خیلی وقتها بهش FX اضافه کنی تا صداتو بسازی که این خودش پروسس رو زیاد میکنه - صداهاش در یه ژانر خاص خلاصه میشه و گستردگی بقیه پلاگین ها رو هم نداره - خب اینها هم شرطه

خیلی از پلاگینهای خوب رو هم در نظر نگرفتن - مثلا sytrus - یا LinPlug.Octopus !!!!!!!!!!

اصلا پلاگین Xphraze رو کسی کار کرده - این فراتر از یه پلاگین میتونه عمل کنه - میشه گفت یه سینتی سایزره مثل سینتی سایزر oasys korg - میشه باهاش هرکاری کرد - اصلا با خود پلاگین میشه یه آهنگ کامل رو برنامه ریزی کرد و در DAW فقط با نت دادن به یک پارت آهنگ کاملی ساخت - کیفیت صداش هم از امثال مسیو و سایلنت اصلا کمتر نیست - اصولا چنین قابلیت هایی رو مسیو و سایلنت ندارن !!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اولا که سیلنث اصلا صداهاش محدود نیس!بیشترین تعداد و متنوع ترین بانکها و پریست ها رو الان واسه سیلنث طراحی میکنن!همین شرکت Vandalism الان تقریبا هر هفته یه بانک جدید واسه سیلنث میده بیرون!بعدم این نظرسنجی با رای کاربرای موزیک راداره!یعنی اکثریت سلیقه رو در نظر گرفته!ممکنه موقع نظرسنجی 1000تا وی اس تی رو واسه رای گیری گذاشته باشن!اما در نهایت این 39تا روانتخاب کردن!بازم میگم حجم این برنامه ها زیاد مهم نیست.اصلا نظر منو بخوای یکی از دلایلی که امنیسفر بعد از نکسوز و سیلنث و مسیو هست همین حجم زیاد و قیمت بالاشه!!من خودم یه آرشیو فیلم آموزشی دارم واسه سبکای مختلف میتونم بگم تو آموزشای موسیقی الکترونیک حداقل 80 درصدشون یا نکسوز هست یا مسیو یا سیلنث!بعدم من احتمال میدم شما کار با سیلنث رو زیاد وارد نباشین!من خودم تو سیلنث صداهای درام ، SFX ، لید ، باس ، استرینگ ، پد و ... ساختم!اگه هم ازمن بپرسین نظر شخصی خودمو میگم من سینت سایزری مثل Sonic Academy Ana روکه 15 مگابایته به امنیسفر یا تریلیان ترجیح میدم!کمتر کسی رو میشناسم که با امنیسفر دنبال طراحی صدا باشه و اکثرا ازبانکهای آماده اش استفاده میکنن!چیزی که در مورد سیلنث و مسیو دقیقا برعکسه!

11. Dj MAN

Dj MAN عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    پارامترهایی که شما میفرمایین مثل حجم و قیمت و ... هم خیلی مهم هستند - من به شخصه در پست بالا بیشتر کیفیت صدا مد نظرم بود

در قدرت سایلنت شکی نیست - خروجی فوق العاده ای داره و صداسازی هم باهاش راحت و موثره - ولی با این وجود کنترلی رو که من در ساخت صدا با امنیسفیر دارم در سایلنت نمی بینم - حدود سه چهار سالی هم هست که سایلنت رو در ترنس استفاده میکنم و تقریبا از پریست هاش استفاده نکردم و خودم صدامو میسازم باهاش ولی برای صداهایی که در آهنگ میخوام مخاطب روش فوکوس داشته باشه مثل لید و مخصوصا باس اصولا پلاگینی به قدرت امنیسفیر نمیرسه
    در اون ویدیوی " با ارمین ون بیورن در استودیو" هم دیدم که آرمین هم برای بیس از امنیسفیر استفاده میکرد و برای افزایش قدرتش یه لاین سایلنت با Fx باهاش همراه کرده بود

اینها کلا نظر شخصی من بود
    هنوز هم معتقدم با امنیسفیر در هر صدایی ( غیر آکوستیک ) بهترین نتیجه حاصل میشه

12. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان من یه سوال داشتم که شاید زیاد مرتبط با موضوع نباشه خلاصه ببخشید
    من چندتا vst برای کارهای ترنس و تکنو و همچنین یکسری vst برای کارهای ایرانی مثل 6/8 جنوبی آذری لازم داشتم برای همین یه بنده خدای 400 هزارتومن از ما گرفت 400 گیگ vst کپی کرد تو هاردم ولی من هرچی باهاشون کار میکنم میبینم خیلی خوبن ولی به درد کار من نمیخورن میخواستم ازتون کمک بگیرم که چند تا vst مناسب برای همین سبک ها بهم معرفی کنین تا من به این بنده خدا بگم اینهارو پاک کن و vst جدید که شما بهم معرفی میکنین برام بریزه مثلا یه بنده خدای بهم vst ریزن معرفی کرد اگرد شما هم vst یا پلاگین خاصی میشناسین بهم معرفی کنین
    این هم لیست vst های که برام کپی کرده خواهشن نظر بدید اینها به درد موسیقی ترنس یا ایرانی میخورن یا نه

Acoustic Legends
    Akustik Piano 2010
    Spectrasonics
    Trilian
    update 2011 for spectrasonics plugin
    XLN Audio kamel
    darboka
    Latigo
    east west woodwinds
    GOLD
    RA
    Ethno World
    Gary Garritan - Stradivar Solo Violin 2
    virtual gitar
    LASS
    Lennardigital.Sylenth1.VSTi.v2.2 PC
    SAM Symphobia
    StudioInstrumen
    SYENTSIAZER

سپاسگزارم.

13. Mil4d

Mil4d عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    dj man عزیز اصلی ربطی نداره که omnisphere بعد nexus یا قبلش شما پایینشو نگاه کن امنیسفر 5 ستارست نکسوز 4 و نیم ستاره به اون اعدار بالا نیست به این ستاره هاست

14. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    از پیانو،درام و گیتار تا بیس و ویولون و سازهای ارکسترال و سینت تو لیستتون بود.
    ترنس که اره خیلی راحت.ایرانی هم اره.محلی ولی نمیدونم.احتمالا بشه.

15. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    یه وی اس تی دارم به اسم SI-String Section خیلی هم خوبه ، ولی جدیدا وقتی اجراش میکنم یه نت ک میزنم صداش دیگه قطع نمیشه، حتی وقتی stop میکنم اون صدا ادامه داره ، واسه این که صدا قطع شه باید از اینسترومنت هام کلا حذفش کنم. مشکل کجاس ؟

16. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    من کلی وی اس تی پد دارم
    ولی هیچ کدومشون اونی که میخوام نیست ، مثلا یه صدای گرم و نرم و یکنواخت میخواستم ،
    شما اینطور پد ها رو میسازین ؟ با تشکر

17. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    عزیز ریزن یک برنامه هست نه وی اس تی.
    نکسوز - هایپر سونیک - آمینوسفیر - تریلیان - استایلوس - تریلوژی - مسیو - سایلنث.
    این وی اس تی ها تو ایران محبوبیت زیادی دارن.

آخرین ویرایش: ‏5/3/14
  18. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    به نظر من رده بندیش درسته.
    یکی از فاکتور هایی که من شنیدم لیبل ها برای اینکه کار شما رو لیبل کنن اینه که شما از صداهای وی اس تی ها به طور مستقیم استفاده نکنید.
    واسه همینه که مسیو با حجم کم و قابلیت صداسازی فوق العاده جز بهترین ها شده احتمالا.
    مهم ترین فاکتور این رده بندی احتمالا کیفیت صدا در مقایسه با حجم برنامه بوده.
    موفق باشید.

19. alishayan

alishayan عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    من تو کار دنس نیستم بیشتر تو کار راک و دارک ویو و فولک راک و...هستم
    اطلاعاتی درباره وی اس تی های مناسب با اینجور سبک ها سراغ دارین؟

20. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    من زیاد تو سبک راک نیستم ولی فکر می کنم برای این سبک ها شما باید از بانک های سازهایی استفاده کنید که این سازها صدای طبیعی داشته باشن.
    مثلا در سبک راک گیتار الکتریک و ...
    شاید بانک های kontakt برای شما بهترین گزینه باشن.
    موفق باشید.

بارگذاری...