سوال درباره اتصال میکسر به Fast track Pro

شروع موضوع توسط چنگی ‏7/2/13 در انجمن USB

تاپیک سوال درباره اتصال میکسر به Fast track Pro تالار USB در persian-music.org.

1. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام دوستان.من در مورد اتصال کارت صدا به میکسر چند تا سوال داشتم.کارت صدام Fast track Pro هستش.

می خوام ببینم که با اتصال میکسری با امکانات مثلا Yahama MG82 CX به کارت صدام می تونم 4 لاین رو به صورت جدا رکورد کنم؟فست ترک 2تا ورودی اصلی داره که به پری آمپ متصله و 2 تا ورودی Insert.حالا می خوام ببینم میشه از همه لاین های میکسر MG82 خروجی گرفت (اصال هر چهار لاین خروجی دارن؟؟)و داد به 4 ورودی کارت و 4 تا ترک مستقل رو با 4 میک رکورد کرد؟یه سوال دیگه،امکانش وجود داره که دو تا از میکروفون ها رو به ورودی های کارت صدا بدیم و از پری کارت صدا استفاده کنیم و دو تا رو به میکسر بدیم واز اون خروجی بگیریم به ورودی های Insert و از پری میکسر استفاده کنیم به طور همزمان؟

2. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    رفقایی که بازدید می کنن از تاپیک و جواب سوالات منو می دونند لطف بفرمایند پاسخ بدن اگر زحمت نمی شه!!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/2/13
  3. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    عزیزم.. اگر دوستانم و یا کاربران عزیز پاسخ ندادن دلیل بر بی توجهی نبوده.. گاهی تو پیک هایی از زمان مشغله وجود داشته و رویت نشده پستتون..

اما راجب این سوالتون... باید بگم میکسر شما فقط یک خروجی استریو داره و قابلیت این رو داره که 8 ورودی آنالوگش رو به یک stereo out لفت و رایت ... خروجی بده...
    پس این گزینه که بشه مجزا اکسپورت گرفت رو باید این طوری تعبیر کنید که دو ورودی منو فانتوم میتونید خروجی بگیرید و به ورودی آنالوگ کارت صدا وارد کنید... خوب پس اینطوری مشکل حل خواهد شد...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ممنون آقای مولوی.پس استفاده همزمان از پری آمپ کارت صدا و میکسر امکان پذیره و می شه به این طریق 4 ترک رو همزمان به صورت جدا رکورد کرد دیگه...بعد اینکه هر چهار ورودی مونو که به پری متصل هستند خروجی مجزا دارند؟؟زیر Female XLR کانال های 1 و 2 فقط اینسرت هستش و لاین out ولی اون دوتا ورودی دیگه چی؟؟(3.4 و 5.6 منظورمه) ظاهرا فقط 1 و 2 که مونو هستن خروجی دارن،اگر بقیه هم دارند می شه بفرمایید دقیقا کدوم هستش؟؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/2/13
  5. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    نه نمیشه فکرشم نکن اصلا ورودی های فانتوم با اینزرت ها همزمان کار نمی کنند یا باید از فانتوم استفاده کنی یا از اینزرت هیچ کدوم هم استریو نیستند که بخوایی رایت و لفت رو دو تا ورودی جدا حساب کنی هر دو تا مونو اند و فقط می تونی با دو تا ورودی مونو یه ترک استریو بسازی بر عکسش صادق نیست و البته می تونی 4 تا صدای مختلف رو هم زمان روی دو تا تراک مونو ضبط کنی! ولی هر دو صدا با هم میکس میشه و روی یک ترک مونو ضبط میشه بهترین کاربردش هم تو قراردادن میکروفون در جاهای مختلفه مثل گرفتن صدای درامز ولی باید به صورت لایو میکس کنی

6. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی رفیق.منظورتون از (اصلا ورودی های فانتوم با اینزرت ها همزمان کار نمی کنند) روی کارت صدا هستش یا روی میکسر؟؟اگر روی کارت صدا هستش منظورتون در حالت فعال بودن پری آمپ هست یا در تمام حالت ها؟؟چون در این صورت که معنی 4 ورودی همزمان زیر سوال میره که!!!
    پس نتیجه می گیریم بهترین کاربرای ضبط مولتی ترک با میکسر استفاده از یک میکسر با کارت صدای داخلی و قابلیت اتصال به کامپیوتر هستش که همه این قابلیت هارو با هم داشته باشه مثل Mackie Onyx 1220i

7. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    ببین دوست من (چنگی عزیز)
    کارت صدای fast track pro شامل دو ورودی فانتوم پاور مستقل(جلو) و 4 ورودی آنالوگ (عقب کارت) و دو ورودی دیجیتال هست..

حالا اگر م بخوایم 4 تا میکروفن کاندنسور رو بهش متصل کنیم.. اولاً که کارمون اشتباهه.. چرا ؟ چون ما وقتی به فانتوم میکسر وصل میکنیم و از پری میکسر استفاده میکنیم 100 درصد جنسش با فست ترکمون فرق میکنه... پس من پیشنهاد میدم شما از دو ورودی مستقل کارت صداتون استفاده کنید فقط !
    حالا اگر معتقدید که نه و باید 4 تا رو همزمان رکورد کنید ! که باید بگم...
    دو میکروفن کاندنسور رو وصل کنید به میکسر... تو لاین مجزای خودش pan کنید هر کدوم رو به left و right و تو خروجی استریو... left , right رو مجزا با کابل بیارید به ورودی 1-2 آنالوگ پشت کارت صدا... و بعد هم دو میکروفن دیگر رو به ورودی های جلو فانتوم کارت صدابزنید و بعد هم تو daw مشخص کنید و رکورد بگیرید...

من کامل توضیح دادم...
    اما بازم میگم... جنس ها فرق میکنه و حتماً این کار باعث میشه ورودی های آمده از میکسر با افت کیفیت محسوس نسبت به fast track pre خودشونو نشون بدن :)

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز چرا اینقدر اصرار دارید که این کارت رو به میکسر متصل کنید ؟
    وقتی امکانات کار بیشتر از دو ترک همزمان نیست ؟
    من توصیه میکنم میکسر و بفروشید و یه پری امپ دو کانال تهیه کنید.

- - - - - - - - - -

دوست عزیز چرا اینقدر اصرار دارید که این کارت رو به میکسر متصل کنید ؟
    وقتی امکانات کار بیشتر از دو ترک همزمان نیست ؟
    من توصیه میکنم میکسر و بفروشید و یه پری امپ دو کانال تهیه کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  9. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    آره برادر .. اگر 4 ترک همزمان برات مهمه یا یه پری duo\
    Alesis MicTube بخر ..برای مثال

یا یه کارت صدای fast track c-600

10. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ممنون از جناب مولوی و جناب محبی عزیز.اصراری ندارم والا و فکر می کردم که شدنیه این کار. ضمنا من این میکسر رو هم نخریدم فقط دستم رسیده بود می خواستم با این نحوه اتصال آشنا بشم صرفا و ببینم که امکان پذیر هست یا نه همین.ممنون از راهنمایی و پاسختون.اون گزینه میکسر های دارای کارت صدا چی؟؟مثل اون مدل مکی که گفتم.کیفیتشون چطوره؟؟درقیاس با مثلا fast track c600

- - - - - - - - - -

11. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    میکسرهای دارای کارت صدای معمولی که این روزها قیمتشون هم کم نیست فقط یک لاین رکورد می کنه مثل انواع بهرینگر که تو بازارند مگر میکسرهای خیلی خیلی خیلی گرون و حرفه ای!

12. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ممنون از پاسختون ولی مدلی که عرض کردم یعنی
    Mackie Onyx 1220i یا مثلا Mackie Onyx 1620i این امکان رو دارن(ضبط مولتی ترک) و مدل 1220 که 4 ورودی میکروفون داره قیمتش الان همرده بعضی از کارت های صدا با همین امکانات هستش می خواستم ببینم کیفیت اینا چطوره با توجه به اینکه همه از پری آمپ های مکی تعریف می کنند.

13. amir sound

amir sound عضو سایت

شغل :
    صدابردار
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    شما میتونین از این میکسر ۵ تا خروجی جدا بگیرین2ta insert 1 aux send va 2 ta تا از مستر چپ و راست، اینسرت‌های این میکسر y هستند یعنی‌ انتقال سیگنال و برگشت آن توسط ۲ فیش unbalancو ۱ فیش balancانجام می‌شه یکی‌ از کابلها عمل انتقال سیگنال رو به پروسسور انجام میده و دیگری از پروسسور سیگنال رو به میکسر بر میگردونه شما میتننین کابل سند اینسرت رو به وردی کارت صداتون بدین،خروج اوکس سند هم میتونین به وردی کارت صداتون وصل کنین و رو روا هر کانالی که باز کنین کانال به کارت صداتون میره ۲ کانال هم میتونین پان کنین و جداگانه از چپ و راسته میکسر تون بگیرین

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  14. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من به شدت بعید می دونم البته من با mackie کار نکردم ولی خودم یه دونه بهرینگر 12 کاناله دارم که فقط یک ترک ضبط می کنه فکر می کنم مکی هایی که معرفی کردین روی دو تا کانال 1 و 2 اون هم به صورت مونو بتونین حساب کنبد یعنی با فست ترک فرقی نداره با هر دو می تونین 2 تا کانال مونو هم زمان ضبط کنید این میکسرها آنالوگند و یه کارت صدای نه چندان خوب روشون واسه اشانتیون گذاشتند برای اینکه مولتی ترک ضبط کنید باید برید سراغ میکسرهای دیجیتال فکر می کنم میکسرهای digidesign این قابلیت رو داشته باشند که قطعا باید سر کیسه رو شل کنید

بارگذاری...